Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Day: Грудень 2, 2024

Діагностичні обстеження раннього виявлення новоутворень безоплатні для внутрішньо переміщених осіб


Рання діагностика найпоширеніших онкозахворювань є пріоритетним напрямком у Програмі медичних гарантій і включає безоплатні послуги з досліджень на рак за шістьма пакетами:

  • “Мамографія” – обстеження молочних залоз рентгенівським методом задля виявлення патологічних змін у молочних залозах
  •  “Гістероскопія” – обстеження порожнини матки та цервікального каналу допомагає виявити внутрішньоматкові патології на ранніх етапах, коли їх ще не видно на УЗД.
  • “Езофагогастродуоденоскопія” – обстеження стравоходу, порожнини шлунка та дванадцятипалої кишки. Дозволяє виявити запальні процеси, структурні аномалії верхніх відділів ШКТ. Також можливо побачити новоутворення на ранніх етапах до появи специфічних симптомів, а також за необхідності взяти матеріал для біопсії.
  • “Колоноскопія” – обстеження слизової оболонки прямої,  товстої та частини кінцевого відділу тонкої кишки, виявлення запальних процесів та новоутворень за необхідністю проведення біопсії.
  • “Цистоскопія” – обстеження уретри та сечового міхура, з можливістю забрати матеріал для біопсії та здійснити візуалізацію новоутворень.
  • “Бронхоскопія” – обстеження трахеї та бронхів, яке дозволяє виявити захворювання слизових оболонок, за необхідністю взяти зразки тканини на біопсію або ж видалити інородні тіла, які потрапили в дихальні шляхи.

Внутрішньо переміщені особи можуть отримати послуги з ранньої діагностики новоутворень у будь-якому з 840 медичних  закладів, які мають укладені договори з НСЗУ на відповідні пакети послуг:

  • Мамографія: 270 медичних закладів
  • Гістероскопія: 503 медичні заклади
  • Езофагогастродуоденоскопія: 717 медичних закладів
  • Колоноскопія: 600 медичних закладів
  • Цистоскопія: 407 медичних закладів
  • Бронхоскопія: 294 медичні заклади

Як отримати послугу з  раннього виявлення новоутворень 

  • Електронне направлення – його видає сімейний або лікуючий лікар. З електронним направленням пацієнт звертається до медичного закладу, який надає послугу за відповідним пакетом.
  • Підставою для проходження діагностичних досліджень з метою профілактики є також досягнення пацієнтами певного віку. Для мамографії та колоноскопії – це вік від 40 років, а для цистоскопії, езофагогастродуоденоскопії, гістероскопії, бронхоскопії – від  50 років.

Внутрішньо переміщеним особам, як і іншим громадянам, в межах обраних пакетів доступні безоплатні послуги:

  • Консультація лікаря перед дослідженням
  • Проведення дослідження
  • Консультація анестезіолога перед анестезіологічним забезпеченням (за потреби)
  • Проведення місцевої або загальної анестезії (за потреби)
  • Забір та направлення біологічного матеріалу для проведення гістологічного дослідження (за потреби)
  •  Опис результатів досліджень, оформлення заключення та протоколу втручання
  • За необхідності направлення пацієнта/-ки для отримання спеціалізованої медичної допомоги або інших медичних послуг
  •  Надання результатів обстеження на плівці та/або запис на цифровий носій пацієнтів (за бажанням) тощо

Ознайомитися з повним обсягом кожного діагностичного обстеження можна  на сайті НСЗУ в розділі Вимоги ПМГ 2024, обравши потрібний пункт, або за посиланням: https://cutt.ly/ieIPVARP . Як знайти заклад, який надає послуги з діагностичного обстеження раннього виявлення новоутворень

  • Зателефонувати до контакт-центру НСЗУ 16-77: оператор підкаже, які медичні заклади поруч мають договір з НСЗУ на надання тієї чи іншої послуги з дослідження.
  • На сайті  НСЗУ: аналітична панель/дашборд “Електронна карта місць надання послуг за програмою медичних гарантій”. У полі фільтрів обрати потрібну область, населений пункт та  “Напрям допомоги” і потрібний “Пакет послуг”. Карта залишаться заклади з контактами. Перейти до дашборду можна за посиланням: https://cutt.ly/keDoF37u

Куди і як поскаржитись, якщо відмовляють у наданні послуги або вимагають сплатити за неї?

Якщо під час звернення до закладу внутрішньо переміщеній особі відмовляють у наданні послуги, вимагають оплатити послугу, яку покриває Програма медичних гарантій, чи зробити благодійний внесок  – це порушення прав пацієнта та умов договору НСЗУ з медичним закладом. У такому випадку потрібно подати звернення щодо порушення:

  • зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77, оператор допоможе зафіксувати скаргу.
  • подати скаргу через електронну форму на сайті НСЗУ: обрати в меню зверху розділ “Громадянам”, далі  – “Зворотній зв’язок. Тут можете залишати свої запитання, зауваження, пропозиції, заяви та скарги”. Або перейти за посиланням: https://cutt.ly/5eb9XKbN

Програма медичних гарантій забезпечує усім українцям однаковий безоплатний перелік та доступ до медичних послуг, незалежно від наявності статусу внутрішньо переміщеної особи. Більше про безоплатні медичні послуги, які можна отримати за Програмою медичних гарантій, в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за посиланням.

Понад 2 млн українців подали заяви на виплату 1000 грн «Зимової єПідтримки» у перший день програми


За перший день реалізації програми «Зимова єПідтримка» понад 2,1 млн українців подали у застосунку Дія заявки на отримання державної допомоги в розмірі 1000 гривень. З них майже пів мільйона заявок на виплату дітям. Про це повідомила Перша віцепрем’єр-міністерка України — Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

«Попри те, що «Зимова єПідтримка» стартувала у вихідний день, вже понад 2,1 млн українців подали заявки на отримання допомоги. Темп та масштаб реалізації програми — високий. Це показує, що соціальна підтримка від держави затребувана і своєчасна. Ми сподіваємось, що вона допоможе українцям сплатити комунальні послуги, купити ліки, квитки», — зазначила Юлія Свириденко.

За її словами, у перший день програми її підтримали низка благодійних фондів та волонтерських організацій: «Повернись Живим», Благодійний фонд Сергія Притули, AЗОВ.ONE, Патронатна служба «Янголи Азову», Tabletochki, Підтримай бійців 3 ОШБр, батальйон Вовки Да Вінчі та інші.

«Програма «Зимова єПідтримка» може фактично стати програмою Національного донату. Адже кожен, хто отримає 1000 гривень від держави, зможе підтримати цими коштами Збройні Сили через благодійні фонди та волонтерські організації», — нагадала Перша віцепрем’єр-міністерка України — Міністерка економіки України.

Як подати заяву про виплату «Зимової єПідтримки» через Дію?

Якщо у вас вже є картка для виплат Національний кешбек, виберіть її під час подачі заяви. Якщо такої картки немає, Дія запропонує відкрити її в застосунку одного з банків-партнерів програми.

  • Авторизуйтеся в Дія
  • У Сервісах виберіть «Зимова єПідтримка»
  • Натисніть Подати нову заявку та Розпочати
  • Виберіть, для кого призначена виплата — для себе чи для дитини. Якщо для дитини — має підвантажитися свідоцтво про народження в Дії. Якщо не підтягнулося — натисніть «Додайте свідоцтво».
  • Виберіть рахунок для виплати
  • Перевірте дані, поставте пташечку в «Я перебуваю на території України» і натисніть Надіслати

Подати заявку на отримання допомоги можна до 28 лютого 2025 року. Кошти можна витратити до кінця 2025 року.

Довідково

Проєкт «Зимова єПідтримка» розроблено Міністерством економіки за участі Мінцифри, Мінсоцполітики. Учасниками проєкту є АТ «Укрпошта», технічний адміністратор інформаційної системи, фізичні особи, розрахунковий банк та уповноважені банки.

Сьогодні маємо важливий крок в Україні для підтримки наших людей цієї зими, – звернення Президента


Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!

Сьогодні в нас активний дипломатичний день: в Україні з візитом – Президент Європейської ради Антоніу Кошта, також – Кая Каллас, верховний представник ЄС із закордонних справ, і Марта Кос – єврокомісар з питань розширення. Важливо, що вони прибули в Україну в перший же день початку своїх повноважень – це новий п’ятирічний термін роботи європейських інституцій, посадовці змінилися, але курс Європи залишається незмінним. Безпека та справжній мир для всіх на континенті – це головний пріоритет. І сьогодні на перемовинах ми говорили саме про це – про спільні можливості зміцнити нашу ППО, реалізувати всі вже досягнуті домовленості в оборонній підтримці, а також детально обговорили, як можемо наступного року дати більше прогресу в перемовинах із ЄС щодо вступу України. Це дуже кропітка робота, і багато в ній нюансів, але найголовніше – готовність і наша, і партнерів якнайшвидше рухатись у перемовинах. Наступного року – піврічні головування Польщі та Данії у Євросоюзі, і ми маємо зробити якнайбільше, щоб європейський проєкт був реалізований і для України, і для Молдови, і для Балканських держав. Звичайно, сьогодні приділили увагу питанню про НАТО для України – про запрошення в Альянс, яке може фундаментально посилити Україну перед будь-якими перемовинами щодо завершення війни. І це така річ, таке посилення, яке багато в чому зможе гарантувати справедливість миру. Я вдячний усім партнерам, які з Україною в цьому питанні. Геополітична визначеність для України – це основа миру для всієї Європи.

І сьогодні маємо важливий крок в Україні для підтримки наших людей цієї зими. Стартувала наша програма «єПідтримка» – тисяча гривень для наших людей в Україні. Це для кожного й кожної – для всіх: для дорослих, для дітей. У середньому – кілька тисяч на сім’ю, і кошти – на оплату товарів та послуг, українських товарів та послуг. Зокрема це комунальні послуги, українські ліки, квитки на залізницю, можна буде купити й книжки за ці гроші. Ну і, звичайно, програма може стати також фактично програмою національного донату – якщо спрямувати цю тисячу на підтримку волонтерів, на нашу оборону. Я вдячний усім, хто забезпечує технічний бік програми: уряд, Мінекономіки, Мінцифри. Вже за перші пів дня роботи «єПідтримки» мільйон сто тисяч українців зробили заявки на виплату. І, зокрема, майже 300 тисяч заявок – на виплату для дітей. Тобто масштаб програми й темп реалізації хороші. Важливо, щоб уряд контролював роботу всіх систем у програмі – щоб на сто відсотків забезпечили все, що обіцяно людям. І також уряд має представити деталі інших програм підтримки цієї зими та протягом наступного року.