Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Day: Грудень 9, 2024

Український легіон: за місяць у Любліні – понад пів тисячі заявок від українців з 30 країн


Перший підрозділ Легіону розпочне навчання на полігоні в Польщі вже до кінця року.

Про створення Українського легіону стало відомо на початку липня, коли Президент України Володимир Зеленський спільно з Главою польського уряду Дональдом Туском підписали у Варшаві безпекову угоду. Одним з її пунктів є підготовка на території Польщі українських військових підрозділів. Володимир Зеленський на пресконференції тоді конкретизував, що йдеться, зокрема, про створення так званого Українського легіону – військового підрозділу з числа українських добровольців, які зараз проживають за кордоном. Рекрутинговий центр по набору до Легіону відкрився на початку жовтня на базі генконсульства України в Любліні.

Центр базується в Любліні, проте виїжджатиме й у інші міста Польщі.

Про те, як проходить набір добровольців та коли перший сформований військовий підрозділ розпочне навчання в Польщі, – у матеріалі українського національного інформагентства «Укрінформ».

У 2025 році програма «Доступні ліки» буде розширена!


У МОЗ України повідомили, що для цього в бюджеті закладено 6,6 млрд грн. До оновленої програми увійде понад 30 нових діючих речовин, зокрема комбіновані лікарські засоби для лікування серцево-судинних захворювань. А також ревматологічних, неврологічних, очних та ендокринологічних хвороб, таких як гіпотиреоз і мігрень.

Щонайменше 500 тисяч українців зможуть заощадити кошти на лікуванні. Уперше будуть доступні препарати для дітей, а також ліки у формі крапель і мазей.

Розширення програми відбувається за підтримки Президента України в межах урядової ініціативи «Зимова підтримка». Також будуть доступні програми субсидій, підтримки ВПО, вчительські доплати, незмінні зимові тарифи та безоплатне харчування в школах.

Зазначено, що ініціативи спрямовані на покращення не лише фінансової, а й територіальної доступності. Мешканці сіл, прифронтових та віддалених територій можуть отримати ліки «Укрпоштою» чи в мобільних аптечних пунктах.

Програма реімбурсації «Доступні ліки» дозволяє українцям отримувати ліки проти найпоширеніших хронічних хвороб безоплатно або з частковою доплатою. За п‘ять років вона розширилася більш ніж удвічі та продовжує діяти в період воєнного стану. Загалом нею скористалися майже 5 мільйонів українців.

Громадський контроль проти корупції: НАЗК з партнерами почали нову інформаційну кампанію


Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI) запустило загальнонаціональну інформаційну кампанію, присвячену громадському контролю за владою як важливому чиннику запобігання корупції.

У межах кампанії головний акцент зроблено на промоції загальнодержавних та локальних інструментів громадського моніторингу, контролю з боку українців за діями влади та участі у прийнятті рішень. Йдеться про доступ до відкритих даних, проведення громадських слухань, консультацій, подання електронних петицій та запитів тощо.

Дослідження партнерів НАЗК з громадського сектору свідчать, що рівень обізнаності населення про інструменти громадського контролю залишається вкрай низьким, а публічні службовці і громадяни не завжди розуміють користь від їх використання, а також мають недостатню мотивацію для проактивних дій. Тому для ефективного використання створених державою сервісів і процедур важливо підвищити обізнаність громадян про них та спонукати населення користуватися ними через промоцію результативного досвіду громад.

Кампанія передбачає кілька форматів. Наразі в ефірах загальнонаціональних телеканалів транслюються роз’яснювальні анімаційні відеоролики, присвячені опису механізмів громадського контролю на загальнодержавному та місцевому рівнях. В кожному анімованому роз’ясненні є посилання на відеокурс НАЗК, який докладніше пояснює алгоритм дій за кожним інструментом.

Кандидати в усиновлювачі мають право забрати дитину в родину до рішення суду


Міністерство соціальної політики України нагадує, що кандидати в усиновлювачі можуть забрати дитину в родину до того, як отримають рішення суду про усиновлення.

Тимчасове влаштування дитини в родину кандидатів в усиновлювачі можливе, якщо вони:

  • Отримали позитивний висновок районної, районної в місті Києві держадміністрації, виконавчого органу міської, районної в місті ради про доцільність усиновлення й відповідність його інтересам дитини.
  • І подали заяву до суду щодо усиновлення дитини.

Це закріплено в Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини (Постанова КМУ № 866 від 24.09.2008).

Важливо удосконалювати процес усиновлення, щоб діти та родини могли швидше бути разом.