Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Day: Грудень 11, 2024

До уваги мешканців Прикарпаття: на території області діють пункти незламності


Учас знеструмлень і холодів в області працюють пункти незламності, де кожен може:

  • зігрітись,
  •  зарядити гаджети,
  •   випити гарячих напоїв та скористатись базовими зручностями,
  •  за можливості отримати доступ до інтернету.

Як повідомляє голова обласної державної адміністрації – начальниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук, на Прикарпатті є 448 таких локацій, які облаштовані завдяки злагодженій роботі органів місцевого самоврядування, відповідних служб.

Понад 400 з них укомплектовані генераторами.

 Адреси доступні – за посиланням  http://surl.li/lpicha

“Пункти незламності є в кожному районі та віддалених громадах області. Тому прохання до громад: інформувати людей про них. Слова вдячності всім, хто забезпечує роботу таких пунктів обігріву і підтримує людей у холодну пору!”, – підкреслила Світлана Онищук.

У Івано-Франківську відбудеться бізнес-форум «Підготовка фахівців в центрах профтехосвіти ДСЗ: навчання українців для потреб бізнесу»

Як повідомляє Міністерство економіки України, 12 грудня 2024 року в Івано-Франківську відбудеться регіональний бізнес-форум «Підготовка фахівців в центрах профтехосвіти ДСЗ: навчання українців для потреб бізнесу».

Учасники заходу обговорять виклики на ринку праці регіону та шляхи їх подолання, потреби підприємств у кваліфікованих кадрах і можливості підготовки фахівців на запит бізнесу, зокрема Івано-Франківським центром профтехосвіти Державної служби зайнятості. Також учасники заходу відвідають екскурсію навчально-виробничими майстернями Івано-Франківського ЦПТО.

 Зареєструватись на участь можна за посиланням – bit.ly/4i6yYmV

Також  роботодавцям пропонується пройти опитування щодо співпраці з центрами профтехосвіти – bit.ly/4cgcJqr

Місце проведення бізнес-форуму: м.Івано-Франківськ. Інформація про локацію буде надіслана зареєстрованим учасникам.

Початок заходу: 10:00

До заходу можна також долучитись онлайн, зареєстровані учасники отримають посилання.

Акредитація для представників медіа – bit.ly/4gRbPEd

Бізнес-форум відбудеться в рамках національного проєкту «Реформування системи підтримки та розвитку трудового потенціалу», що реалізовує ГО «Розвиток бізнес-сектору України» в партнерстві з Міністерством економіки УкраїниДержавною службою зайнятості та за підтримки USAID – US Agency for International Development

В облдержадміністрації відбулось засідання регіональної координаційної ради з питань громадського здоров’я


На порядку денному сьогоднішнього регіонального засідання координаційної ради з питань громадського здоров’я під керівництвом заступниці голови ОДА Людмили Сірко було розглянуто питання, які визначають пріоритети та забезпечують реалізацію державної політики у сфері громадського здоров’я.

Спочатку присутні обговорили план роботи координаційної ради на 2025 рік, який включає як її діяльність, так і підготовку та проведення засідань, а також заходів, інформаційне забезпечення, внутрішньо-організаційну роботу. Крім того, заслухали про стан вакцинації населення Івано-Франківської області в рамках проведення наздоганяючої кампанії щеплень проти кашлюку, дифтерії та правцю, а також знайшли шляхи вирішення проблеми низького виконання обсягів додаткових заходів імунізації.

Також проаналізували стан серцево-судинної захворюваності області. Було зазначено, що хвороби системи кровообігу займають провідне місце в структурі захворюваності та смертності населення. У рамках засідання обговорено сучасну стратегію їхнього лікування та профілактики, яка найперше передбачає раннє виявлення та корекцію, що дозволить покращити кардіоваскулярний прогноз.

Підсумовуючи роботу засідання координаційної ради, її голова Людмила Сірко зазначила про необхідність розробити конкретні кроки й заходи профілактики захворювань та доносити суспільству важливість турботи про своє здоров’я, зокрема через співпрацю з територіальними громадами, громадськими організаціями, роботодавцями та медичними закладами.

Двом педагогам з Прикарпаття присудили щорічну Премію Верховної Ради України


Про це повідомила голова обласної державної адміністрації – начальниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук.

Її лауреатами стали:

Тетяна Федорів – директорка Калуського ліцею № 10.

Пані Тетяна на педагогічній ниві працює 30 років, зарекомендувала себе досвідченим й ініціативним керівником, є експертом управління Державної служби якості освіти в Івано-Франківській області та тренером НУШ.

Петро Іванків – директор державного професійно-технічного навчального закладу «Отинійський професійний ліцей енергетичних технологій».

Пан Петро працює на посаді директора в Отинійському професійному ліцеї енергетичних технологій уже 30 років. Високий рівень навчально-матеріальної бази закладу, який він очолює, відзначили на державному рівні. У ліцеї діє навчально-практичний полігон для підготовки електромонтерів, навчальна майстерня для кухарів, а нещодавно відкрили оновлену сучасну лабораторію та кабінет електротехніки.

«Вітаю наших педагогів з відзначенням на всеукраїнському рівні! Ваша щоденна праця – це вклад в якісне майбутнє нашої держави», – зазначила Світлана Онищук.

МОН створює концепції освітніх галузей: що зміниться


Міністерство освіти і науки України почало розробляти концепції освітніх галузей: вони допоможуть зробити навчання сучаснішим і практичнішим

Пандемія і повномасштабна війна вплинули на наше життя, тож освіта має відповідати новим викликам. Тому МОН працює над створенням концепцій освітніх галузей. Їхнє завдання – дати вчительству зрозумілі інструменти. Наприклад, як викладати математику, щоб учні й учениці могли використовувати її в реальному житті: рахувати сімейний бюджет, сплачувати податки чи робити закупи.

Кожен етап роботи супроводжуватимуть обговорення з громадськістю. Запрошуємо освітян пройти опитування й поділитися думками та ідеями про те, що саме варто оновити, додати чи зберегти в нинішній системі освіти: http://bit.ly/41szJB0

Що відбувається зараз?

Ми збираємо команду експертів, які аналізуватимуть сучасні освітні підходи та розроблятимуть нові рішення. Перші зустрічі робочих груп із громадянської освіти вже відбулися. Навесні 2025 презентуємо результати спільної роботи. До цього часу триватимуть зустрічі й опитування тих, для кого створюють концепції: вчителів, учнів та батьків.

Що зміниться?

Концепції ляжуть в основу програм для навчання вчительства, рекомендацій для авторів підручників, а також сформують спільне бачення сучасних кабінетів – природничих лабораторій, майстерень, мистецьких студій тощо.

Більше читайте на сайті: https://bit.ly/3ZMu5IH

Каталог «Експортний потенціал Івано-Франківщини»: створено зручний інструмент для бізнесу


Продовжуємо плідно працювати над стимулюванням розвитку місцевого підприємництва та створенням умови для посилення експортної спроможності регіону.

Саме тому Івано-Франківська обласна державна (військова) адміністрація завдяки спільним зусиллям з Офісом з розвитку підприємництва та експорту, національним проектом Дія.Бізнес, Фондом Промприлад і ГС «Прикарпатський промисловий кластер» створили унікальний інструмент для підприємців, які прагнуть заявити про себе на світовій арені — Каталог «Експортний потенціал Івано-Франківщини». Він уже містить інформацію про дійсних експортерів регіону, серед яких представники деревообробної, меблевої, будівельної, машинобудівної, хімічної, косметичної галузей, харчової, легкої промисловості тощо.

Ознайомитися з Каталогом можна за посиланням.

Потрапивши до переліку експортерів, підприємці отримають додаткові можливості для просування своїх товарів та послуг за кордоном. Сформований регіональний Каталог експортерів розповсюджуватиметься серед посольств, міжнародних партнерських організацій і безпосередньо імпортерів, які бажають знайти потенційних надійних партнерів в Україні.

Цей Каталог стане важливим кроком до розвитку експорту, підтримки місцевого бізнесу та підсилення економіки регіону.

Якщо ви підприємець, який займається експортною діяльністю та бажаєте отримати додаткові можливості для просування своїх товарів і послуг за кордоном — доєднуйтеся до Каталогу «Експортний потенціал Івано-Франківщини» за посиланням

Як це працює? 

Усе просто: подаєте заявку до Каталогу та в разі відповідності до критеріїв потрапляєте до переліку регіональних експортерів. Доєднатися до Каталогу «Експортний потенціал Івано-Франківщини» може будь-яке українське підприємство незалежно від розміру компанії та сфери діяльності, яке має:

  • експортний досвід
  • позитивна ділову репутацію
  • відсутність зв’язків з росією чи білоруссю
  • реєстрацію в Івано-Франківській області або релокацію до регіону

*Каталог «Експортний потенціал Івано-Франківщини» створено в межах програми «Розбудова регіональної інфраструктури підтримки експортерів», яка реалізується громадською організацією Unite Ukraine спільно з Офісом з розвитку підприємництва та експорту, національним проектом Дія.Бізнес за підтримки проекту Міжнародного торговельного центру «Підвищення економічної стійкості громад, що постраждали під час війни», який фінансується Урядом Японії. 

ППО повинна рятувати життя, а не припадати пилом на базах зберігання, – звернення Президента


Дорогі українці, українки!

Зараз у Запоріжжі триває рятувальна операція після російського ракетного удару. Балістика. По міській забудові. Вісімнадцять людей поранені, всім надається допомога. Але, на жаль, є загиблі. Мої співчуття рідним. Уже переговорив із Головкомом про те, що потрібно, щоб дати більше безпеки нашим містам. І говоримо з усіма партнерами про додаткові системи ППО. Ми зараз маємо недостатньо систем, щоб захистити нашу країну від російських ракет. Але партнери мають ці системи. Знову й знову повторюємо, що ППО повинна рятувати життя, а не припадати пилом на базах зберігання. Готуємо зараз графік зустрічей та перемовин на цей місяць, щоб зробити якнайбільше. Говорив сьогодні з Прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском – хороша розмова. Україна вдячна Польщі за всю надану підтримку, і це вагома підтримка. Ми маємо так і надалі працювати саме разом – щоб обидві наші держави ставали сильнішими. Спланували під час розмови нашу спільну роботу цими тижнями й також у наступному році, коли почнеться головування Польщі в Європейському Союзі. Сьогодні ж говорили з Генсеком НАТО Рютте. Зокрема, про комунікацію з усіма нашими партнерами й про те, як швидше розв’язувати питання, які стосуються спільної безпеки всіх нас у Європі. Потрібні сильні гарантії та дієва взаємодія. Сьогодні ж зустрівся з делегацією Європарламенту – я вдячний усім за підтримку.

І ще одне.

Відзначив сьогодні наших учених – 91-го вченого – премією Патона. Це щорічна премія. І багато в чому наші люди зараз мають успіхи – кожне прізвище сьогодні говорить про результати для України. І в обороні – у дронах, ракетах, у нашому виробництві. І в медицині – у сучасних технологіях, які допомагають рятувати життя. І в таких речах, як розмінування, аграрне виробництво і, звичайно, енергетика. Я дякую всім, хто працює для того, щоб Україна вистояла й досягала необхідного.

Слава Україні!