Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Month: Січень 2025

Івано-Франківська область – у п’ятірці лідерів за підсумками програми «єОселя» 2024 року


У2024 році понад 8,5 тисяч українських родин скористалися програмою пільгового іпотечного кредитування «єОселя», а обсяг виданих кредитів перевищив 14,6 мільярда гривень. Такий результат на 45% перевищує результат 2023 року за кількістю виданих кредитів, та на 65% за сумою виданих коштів.

Найрозповсюдженіший регіон – Київська область та місто Київ – 2 338 та 1 869 виданих кредитів відповідно. 559 кредитів видано у Львівській області, 442 – в Одеській, 378 – в Івано-Франківській області.

Загалом за минулий рік участь у «єОселі» взяли такі категорії:

  • військовослужбовці та правоохоронці – 49% (4 165 осіб)
  • українці, що не мають власного житла – 27% (2 310 осіб)
  • медики – 8% (653 особи)
  • педагоги – 7% (619 осіб)
  • ветерани – 4% (301 особа)
  • ВПО – 3% (268 осіб)
  • науковці – 2% (199 осіб)

Найбільше позичальників «єОселі» – це громадяни віком 26-35 років (43,5%), на другому місці – 36-45 років (34,1%). Чоловіків серед позичальників за минулий рік – 65%, жінок – відповідно 35%. Середній вік клієнтів «єОсел»і – 35 років, а середня площа на одного члена сім’ї – 29,1 кв.м.

Позичальники «єОселі», які отримали позики 2024 року мають 5 347 дітей. У тому числі власне житло придбало 138 сімей, у яких троє й більше дітей.

Якщо говорити про придбану нерухомість за минулий рік, то середня вартість становить 2,4 млн грн, а середня площа – 56,5 кв. м. Найбільша частка житла припадає на вторинний ринок – 67%, на готове житло від забудовника – 24%, житло на стадії будівництва – 9%. Для порівняння: у 2023 році частка житла на стадії будівництва становила всього 1,8%.

436 млн гривень нацкешбеку накопичили українці в грудні


Це – на 50 млн гривень більше, аніж держава виплатила за попередні три місяці разом узяті.

На Прикарпатті в державній програмі бере участь 81 продавець. Про це повідомила голова обласної державної адміністрації – начальниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук. Мережа налічує 1081 торгову точку. Свою продукцію вже зареєстрував 31 виробник. Асортимент їхньої продукції перевищує 2000 видів товару.

Варто зауважити, що виплата кешбеку за грудень та січень відбудеться наприкінці лютого 2025 року, що повʼязано з особливостями бюджетного процесу.

На сьогодні програмою активно користуються 4,5 млн українців.

Детальна інструкція для оформлення картки Національного кешбеку: https://t.me/zroblenoinua/304. Більше інформації про програму: https://cutt.ly/5e0PpPNn

Через сильні пориви вітру на Прикарпатті масові знеструмлення


Як повідомляють в «Прикарпаттяобленерго», через пориви південного-західного вітру до 25-30 м/с, що фіксувалися на Прикарпатті протягом ночі та ранку, – у мережах області численні знеструмлення.

Найскладніша ситуація наразі на Долинщині, Рожнятівщині та в гірських районах.

«Унаслідок падіння опор та пошкоджень проводів на повітряних лініях електропередачі 6-10 кВ знеструмлено 4 населених пункти повністю та 10 – частково»,  йдеться у повідомленні.

Вимкнення зареєстровані у Долинській, Рожнятівській, Косівській, Верховинській та Коломийській громадах. Масові аварії та чисельні обриви є також на лініях 0,4 кВ:

  • Косівська громада – 156 погашень;
  • Верховинська громада – 34 погашення;
  • Долинська громада – 126 погашень;
  • Рожнятівська громада – 88 погашень;
  • Коломийська громада – 20 погашень;
  • Надвірна – 50 погашень;
  • Яремче – 30 погашень.

Над відновленням електропостачання зараз працюють понад 20 бригад енергетиків, які роблять усе можливе, щоб світло повернулось у кожну домівку до кінця світлового дня.

Енергетики також застерігають прикарпатців бути обережними, якщо побачили обірваний провід чи пошкодження в мережах: «Памʼятайте про безпечну відстань 8 метрів та номер кол-центру, щоб повідомити про ситуацію: 0 800 50 40 20».

Всеукраїнський конкурс учнівських та студентських творчих робіт «Я – журналіст!


«Я – журналіст!» – це всеукраїнський конкурс для учнів та студентів. Його учасники надсилають твори, фото і відео на теми, які щороку визначають організатори.

Цього року конкурс відбудеться під гаслом «Джерела стійкості». У межах цієї теми учасники можуть розповідати про те і тих, що/хто допомагає зберігати стійкість, взаємодіяти з іншими, триматися в нелегкі часи повномасштабної війни, вселяє надію, віру у власні сили, бажання жити, навчатися і працювати в Україні, додає енергії, надихає, стимулює до життєвих звершень.

Окрім української, роботи на конкурс приймаються англійською мовою, що, на переконання організаторів, сприятиме створенню можливостей для поширення правдивої інформації про Україну в світі.

Учасниками Конкурсу можуть бути учні 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, учні та студенти закладів професійно-технічної, фахової передвищої освіти та студенти закладів вищої освіти всіх областей України незалежно від їхнього фактичного місцезнаходження (в тому числі й за межами України) на момент написання конкурсної роботи.

Електронний варіант Положення розміщений за посиланням: http://surl.li/ogdqud

Культура є ключовим елементом нацбезпеки в умовах війни, – Точицький


Культура є ключовим елементом національної безпеки України в умовах війни з Росією.

Про це написав міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький у статті «Чому культура має стати складовою національної безпеки України?».

«Російська імперія завжди привласнювала нашу історію та прагнула знищити нашу культуру, відтак й ідентичність. На третій рік повномасштабного вторгнення Росії в Україні чітко викристалізувалося розуміння того, що культура є ключовим елементом нашої національної безпеки», – наголосив міністр.

Він зазначив, що саме через культуру формується національна ідентичність, самосвідомість та стійкість народу. Українські митці доносять до світу нашу історію, боротьбу і віру в перемогу.

«Росія намагається стерти нашу ідентичність, але кожна пісня, кожна картина, кожна книга доводять, що ми живемо. Музеї, театри, мистецькі фестивалі – це не лише про минуле. Це про наше майбутнє. Культура – це те, що нас зберігає, надихає і об’єднує. Вона є тим джерелом, з якого ми черпаємо силу для боротьби і надію на краще завтра», – переконаний Точицький.

За словами міністра, 2025-й стане роком збереження та стійкості, бо маємо не лише захистити те, що вже є, а й створити нове.

«Працюватимемо над тим, щоб культура стала доступною для кожного українця, незалежно від того, де він зараз перебуває. Хочемо, щоб у кожному домі звучала українська музика, щоб кожна дитина знала нашу історію, щоб у кожному куточку світу говорили про нашу унікальність. Усі ці фактори стимулюють до того, щоб у 2025 році на законодавчому рівні закріпити норму: «Культура – невід’ємна частина нашої національної безпеки», – зазначив очільник МКСК.

Він заявив, що жоден злочин проти культурної спадщини України не має залишитися безкарним, і наголосив на необхідності документувати злочини, застосовувати санкції до причетних до цього осіб, одночасно відстежуючи викрадені цінності по всьому світу та здійснюючи кримінальні розслідування в різних юрисдикціях.

Зберігаємо буферну зону на російській території, активно знищуємо там російський військовий потенціал, – звернення Президента


Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!

Сьогодні провів Ставку, і ще була тривала окрема доповідь Головкома Сирського та керівника Генштабу Баргилевича. Перше – це захист наших фронтових напрямків, Покровська передусім. Я вдячний усім бригадам, кожному нашому воїну, які зараз саме там. Ми обговорили питання щодо комплектування бригад, також ротації. Армії потрібно більше внутрішніх системних змін, щоб на всіх рівнях у Силах оборони управління людьми стало ефективним. Були також сьогодні детальні доповіді відповідальних командувачів щодо формування й тренування наших бригад.

Друге – це Курська операція. Сьогодні рівно п’ять місяців від початку наших дій на Курщині, і ми зберігаємо буферну зону на російській території, активно знищуємо там російський військовий потенціал. За час Курської операції ворог втратив уже понад 38 тисяч своїх солдатів – тільки на цьому одному напрямку, із них близько 15 тисяч – безповоротно. Росіяни перекинули на Курщину сильні свої підрозділи, там задіяні солдати з Північної Кореї. Важливо, що всю цю свою силу окупант не може зараз спрямувати на інші наші напрямки, зокрема на Донеччину, зокрема проти Сум, зокрема на Харківщину чи Запоріжжя. Я дякую всім нашим воїнам, які повертають війну додому, у Росію, і дають більше безпеки й більше сили Україні. Провів сьогодні нараду з міжнародниками – планування наших зустрічей і перемовин на січень. Прискорюємо постачання зброї в Україну та працюємо для нових і більш довготривалих відносин із партнерами. Ми готуємо хороші дипломатичні новини для України.

Слава Україні!

Понад 50 тисяч українців уже отримали кошти на купівлю книжок


Понад 50 тисяч вісімнадцятирічних українців подали заявки на участь у програмі «єКнига». Перші заявники вже отримали виплати у розмірі 908 гривень. Ці кошти можна буде використати на придбання паперових, електронних чи аудіокниг українською мовою.

Виплати можна витратити впродовж трьох місяців із дня нарахування в книгарнях або на сайтах, які приєдналися до проєкту.

Як скористатися програмою?

  • встановити застосунок «Дія» на смартфон;
  • відкрити спеціальний рахунок «Дія.Картки» для «єКниги» в одному з банків-учасників програми;
  • подати заяву в застосунку «Дія».

Пішоходи, будьте особливо уважними в умовах ожеледиці!


Щоб уникнути травм і зберегти своє здоров’я, дотримуйтесь простих, але важливих рекомендацій:

  • Обирайте правильне взуття. Взувайтеся відповідно до погоди. Взуття з неслизькою підошвою або спеціальними накладками забезпечить кращу стійкість.
  • Плануйте свій час заздалегідь.
  • Уникайте поспіху, адже швидкі рухи підвищують ризик падіння. Виходьте трохи раніше, щоб встигнути дістатися до місця призначення без ризиків.
  • Будьте уважні до оточення.
  • Рухайтесь обережно там, де багато людей, тримайте безпечну дистанцію. Уникайте раптових рухів, які можуть призвести до зіткнення чи падіння.
  • Слідкуйте за поверхнею під ногами.
  • На переходах, тротуарах або біля громадського транспорту можуть бути приховані льодові ділянки. Краще обійти їх стороною, якщо є така можливість.
  • Переходьте дорогу правильно.
  • Обирайте регульовані переходи, адже ожеледиця робить водіям складніше вчасно загальмувати.

Додаткові рекомендації:

  • Руки тримайте вільними, щоб у разі падіння мати можливість втримати рівновагу.
  • Уникайте важких сумок, які змінюють баланс тіла.

Будьте відповідальними та обережними! Дотримання цих простих правил допоможе уникнути травм і зберегти гарний настрій навіть у найхолодніші дні.

Пам’ятаймо: наша безпека залежить від нас самих!

НАЗК оновило роз’яснення для кампанії декларування-2024


Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) оновило роз’яснення до кампанії декларування за 2024 рік, врахувавши зміни у законодавстві та зворотний зв’язок декларантів. Під час підготовки фахівці НАЗК опрацювали понад 4 тисяч коментарів в Базі знань та більш ніж 9 тисяч анкет, які декларанти заповнили після подання декларації до Реєстру.

Оновлені роз’яснення допоможуть суб’єктам декларування уникнути типових помилок та швидше зорієнтуватися в питаннях, які викликають сумніви.

Що нового в роз’ясненнях?

  1. Роз’яснення приведені у відповідність до законодавчих змін, які відбулися з моменту тогорічної кампанії декларування.
  2. Додано роз’яснення з актуальних питань, зокрема щодо державної програми підтримки українських виробників «Національний кешбек», грошової допомоги за програмами «Зимова підтримка», «єВідновлення», «єОселя»;
  3. Роз’яснення доповнено практичними прикладами, а ключові моменти –  виділено для привернення уваги.

Оновлені матеріали вже доступні в Базі знань НАЗК. Коротко з зі змінами та доповненнями до роз’яснень щодо фінансової доброчесності можна ознайомитися за посиланням.

Не знайшли відповіді на питання, яке вас цікавить? Для отримання інформації щодо декларування зверніться до Бази знань НАЗК та навчальної платформи. Перед тим як зателефонувати на гарячу лінію НАЗК та з’єднанням з фахівцем  просимо звернутись до уповноваженої особи з питань запобігання корупції в установі та бути готовими озвучити її позицію щодо вашого питання.