Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Day: Січень 8, 2025

Реформа МСЕК: гарячі лінії та інструменти для підтримки


Міністерство охорони здоров’я України забезпечує роботу гарячих ліній для підтримки громадян у межах реформи системи оцінювання повсякденного функціонування, яка замінює МСЕК. Отримати консультацію можна щоденно з 8:00 до 20:00 за такими номерами:

  • 0 800 505 201 – загальна гаряча лінія МОЗ із питань сфери охорони здоров’я.
  • 0 800 60 20 19 – спеціалізована лінія з питань впровадження реформи МСЕК, нової системи оцінювання та роботи електронної системи щодо оцінювання повсякденного функціонування особи.

Нова система оцінювання орієнтована на потреби людини, сприяє реабілітації, соціальній адаптації та поверненню до активного життя. Докладніше про реформу можна дізнатися на офіційному сайті МОЗ.

єПідтримка, Національний кешбек, Зимова підтримка, Пакунок малюка: як декларувати отриману допомогу


Державні програми соціальної підтримки стали важливим інструментом допомоги громадянам у різних життєвих ситуаціях. Проте отримання таких виплат має свої особливості, зокрема в частині їхнього декларування.

Чи потрібно декларувати різні види державної допомоги, зокрема програми «єПідтримка», «Національний кешбек», «Зимова підтримка» та «Пакунок малюка», – читайте нижче.

Державна програма «єПідтримка» була започаткована наприкінці 2021 року з метою підтримки українського бізнесу, який постраждав від пандемії COVID-19. На той момент в межах програми держава надавала українцям, які пройшли повний курс вакцинації, 1 000 грн.  Ці кошти можна було витратити тільки на певні товари та послуги, підтримуючи українського виробника. Вони не потребували декларування.

Однак, з березня 2022 року програма «єПідтримка» була переорієнтована на допомогу людям, які втратили роботу через повномасштабне вторгнення росіян. Вона передбачає отримання певними категоріями людей 6,5 тис. грн. На відміну від «ковідної тисячі», яка надавалася виключно в безготівковій формі та яку неможливо було монетизувати, ці кошти не мають обмежень на використання – їх можна знімати готівкою або переказувати на інші рахунки. Для цілей декларування ці гроші є доходом та потребують відображення в декларації. Як правильно задекларувати цей дохід, – читайте тут.

Програма Національного кешбеку «Зроблено в Україні» є державною грошовою допомогою для покупців товарів та послуг українського виробництва. Кошти в межах цієї програми зараховуються на спеціальний рахунок, відкритий покупцем в одному з українських банків. Національний кешбек вважається доходом, і тому його необхідно декларувати відповідно до загальних правил. Детальніше – за посиланням.

Розмір одноразової державної грошової допомоги «Зимова підтримка» становить 1 000 грн. Кошти в межах «Зимової підтримки» зараховуються на спеціальний рахунок, відкритий в одному з уповноважених банківських установ України. Для деяких категорій громадян, визначених у постанові, виплата здійснюється через АТ «Укрпошта». Оскільки «Зимова підтримка» є доходом, її потрібно задекларувати за загальними правилами. Подробиці читайте тут.

«Пакунок малюка» – це безповоротна адресна допомога для сімей, в яких народилася дитина. Допомога може надаватися як у вигляді пакунка з товарами, так і у вигляді грошової компенсації. Якщо допомога виплачується грошима, вона вважається доходом і повинна бути зазначена в декларації як соціальна допомога. Як правильно задекларувати цей дохід, – читайте тут.

Інші соціальні виплати та субсидії вважаються доходом лише у разі їхньої монетизації.

Про підготовку проєктних заявок, які фінансуватимуться за кошти міжнародних партнерів, йшлося на нараді в ОДА


7 січня за участю заступниці голови обласної державної адміністрації Крістіни Торган, в.о. директора Агенції регіонального розвитку Івано-Франківської області Тетяни Збирак та директора департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської ОДА Олександра Зрайка відбулася нарада.

Під час зустрічі обговорили питання основних напрямів роботи Агенції; підготовки нових проєктних заявок та реалізації заходів у рамках існуючих проєктів.

Також запланували навчання для представників районних адміністрацій та громад області у сфері проєктного менеджменту, залучення коштів міжнародної технічної допомоги та налагодження міжнародного партнерства.

Цей рік у нас має бути саме таким результативним у перемовинах щодо вступу України в ЄС, як це потрібно Україні, а отже – безпеці всієї нашої Європи, – звернення Президента


Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!

Сьогодні багато нарад.

Міністерство оборони та Генштаб – усі пакети, які доступні, а також наші потреби. Предметно ми готуємося до «Рамштайну».

Доповідь Служби зовнішньої розвідки – багато питань, наші перспективи.

Також сьогодні обговорили деякі деталі нашої роботи з Євросоюзом – щодо переговорного процесу. Були спікер Верховної Ради, урядовці, команда Офісу. Цей рік у нас має бути саме таким результативним у перемовинах щодо вступу України в ЄС, як це потрібно Україні, а отже – безпеці всієї нашої Європи. Цьогоріч у ЄС головування спочатку Польщі, друге півріччя – головування Данії. Наші дуже відповідальні партнери. З українського боку ми забезпечимо все необхідне для того, щоб зробити правильні кроки.

І ще одне.

Говорив із Президенткою Швейцарії. Для України важливо, що відносини між нашими державами залишаються змістовними та спрямовані на швидше досягнення миру. Україна вдячна Швейцарії за нашу спільну організацію першого Саміту миру. І ми цінуємо, що зараз Швейцарія готова допомагати і політично, і організаційно, і ми обговорили з пані Президенткою комунікацію з ключовими партнерами. Ми готуємо також двосторонню зустріч. І ще один компонент – разом можемо допомогти стабілізації в Сирії. Я запропонував Швейцарії долучитися до постачання продовольства в Сирію. Українське продовольство та фінансова участь Швейцарії – разом з іншими нашими партнерами в цій гуманітарній програмі – це те, що може допомогти народу Сирії налагодити нормальне життя після війни і, що важливо, після Росії в Сирії. Там, де Росія залишає руїни, ми разом зі світом можемо відновити нормальне життя. Впевнений, так буде і на нашій землі. Обов’язково маємо подолати окупанта. Я вдячний усім у світі, хто допомагає Україні.

Слава Україні!