Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Day: Січень 12, 2025

Торік область прийняла майже 11 тисяч внутрішньо переміщених людей


На Прикарпаття продовжують прибувати внутрішньо переміщені люди, які через війну змушені залишити рідні домівки задля власного порятунку.

У грудні в області зареєструвались 645 внутрішньо переміщених людей. Про це повідомила голова обласної державної адміністрації – начальниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук. Загалом за 2024-тий Івано-Франківщина прийняла майже 11 тисяч людей з прифронтових областей.

На сьогодні в області налічується:

  • майже 112 тисяч людей з числа ВПО;
  • з них – понад 30 тисяч дітей;
  • 17 тисяч пенсіонерів;
  • понад 4 тисячі людей з інвалідністю.

Нагадуємо, що на Прикарпатті працює Координаційний штаб з питань розміщення ВПО у місцях тимчасового проживання в області. Номер «гарячої лінії» +38(099)4709241.

Шанобливе ставлення до військовослужбовців та ветеранів

З початку повномасштабної війни на захист країни стали понад мільйон українців та українок. Це люди, що швидко опановують нові професії, техніку, гідно дають відсіч ворогові. І за свободу України, яку виборюємо, жертвують найціннішим, зокрема власним здоров’ям.

Досвід війни — це біль і психологічна травма для більшості українців. Однак найсильніше війна травмувала захисників і захисниць, вони найближче пізнали біль втрат, виснажливих випробувань — моральних і фізичних. Бойовий досвід змінив їх назавжди, і всі, хто був у цей час у тилу, мають бути готовими до їхньої вразливості і підтримати інтеграцію військовослужбовців та ветеранів у громади.

Психічне здоров’я військовослужбовців та  ветеранів залежить від кожної людини в Україні, від усіх нас. Ветерани мають відчувати повагу кожною клітиною. Вони повертаються із зони бойових дій, де втрачали себе, втрачали близьких, здоров’я, соціальні зв’язки. Повага до ветеранів — це точка зростання для нашого суспільства.

Навіть після повернення військових з району ведення бойових дій війна не відпускає їх, тому що збройне протистояння триває, вони не завжди впевнені, що їхні близькі в безпеці. Водночас ветерани часто страждають від почуття провини вцілілого, додатково зазнають ретравматизації, дізнаючись про загибель побратимів .

Тому селищна рада звертається до жителів громади шанобливо ставитися до військовослужбовців та ветеранів ЗСУ. Варто лише пам’ятати про базові речі:

  • пропускати поза чергою людей у повній військовій формі з відповідними нарукавними та нагрудними знаками;
  • враховувати особисті кордони людини завжди запитувати, перш ніж допомагати, і бути готовими прийняти відмову;
  • звертати увагу на те, які емоції ви транслюєте, й уникати жалощів, гіперопіки або знецінення;
  • враховувати особисті кордони людини;
  • берегти час воїнів, які прийшли за покупками під час своїх коротких відпусток, надаючи їм можливість позачергового обслуговування, висловлюючи їм таким  чином свою вдячність і повагу.

Захисники і захисниці України повинні бачити, що для них створюють умови, що про них дбають, це дуже важливо, адже додає їм додаткових сил.