Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Day: Січень 29, 2025

Президент на Аскольдовій могилі вшанував пам’ять Героїв Крут


У День пам’яті Героїв Крут Президент України Володимир Зеленський ушанував памʼять тих, хто стримував наступ більшовиків на Київ 29 січня 1918 року. Церемонія відбулася біля пам’ятного хреста Героям Крут на Аскольдовій могилі в Києві.

Після завершення церемонії Глава держави поспілкувався з мамою загиблого Героя України, льотчика-винищувача Андрія Пільщикова (позивний Джус) Лілією Авер’яновою поблизу церкви Святого Миколая на Аскольдовій могилі.

 

Володимир Зеленський ушанував пам’ять Андрія Пільщикова, а також полеглого під Іловайськом у серпні 2014 року Марка Паславського; учасника Революції Гідності, загиблого під час пожежі в Будинку профспілок у лютому 2014-го Олександра Клітинського; Героя України, командира штурмового батальйону «Вовки Да Вінчі» Дмитра Коцюбайла (позивний Да Вінчі), який загинув у березні 2023-го під Бахмутом, та громадського активіста й воїна 59-ї окремої штурмової бригади імені Якова Гандзюка Павла Петриченка, який загинув торік у квітні під час виконання бойового завдання на Донеччині.

Відбулася перша сесія онлайн-тренінгу «Вимоги здійснення діяльності у сфері управління побутовими відходами»


Урамках Проєкту APENA-3 з 20 по 24 січня відбулася перша сесія онлайн-тренінгу спеціальної професійної програми підвищення кваліфікації «Вимоги здійснення діяльності у сфері управління побутовими відходами» для посадових осіб органів місцевого самоврядування, обласних та районних державних адміністрацій.

Навчальна програма спрямована на отримання необхідних знань щодо розвитку сфери управління побутовими відходами, методів, інструментів з її розвитку, пошуку фінансових можливостей для реалізації проєктів у цій сфері, та, як результат, здатність ефективного розвитку територіальних громад.

Під час сесії в межах програми підвищення кваліфікації було розглянуто три модулі:

  • законодавство у сфері управління побутовими відходами;
  • стан сфери та планувальні документи;
  • послуга з управління побутовими відходами.

Наступна сесія запланована на 17-21 лютого цього року.

Безоплатна психологічна підтримка за базовим пакетом Програми медичних гарантій «Первинна медична допомога» – доступна для кожного українця


Щоб її отримати, потрібно звернутись до сімейного лікаря, терапевта чи, якщо йдеться про дитину, – педіатра. Або зателефонувати на гарячі лінії чи до кризових служб психологічної підтримки, де нададуть потрібні консультації та рекомендації, як стабілізувати емоційний стан. Про це повідомила голова обласної державної адміністрації – начальниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук.

На сьогодні доступні такі сервіси для цивільного населення:

  • Лінія Національної психологічної асоціації –

0 800 100 102 (з 10:00 до 20:00 щодня).

  • Лінія емоційної підтримки Міжнародної організації з міграції –

0 800 211 444 (з 10:00 до 20:00).

  • Лінія міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді» –

0 800 210 160.

  • Національна лінія з питань профілактики самогубств та підтримки психічного здоров’я Lifeline Ukraine –

7333.

  • Лінія ГО «Ла Страда-Україна» –

0 800 500 335 (зі стаціонарного телефону) та 116 123 (з мобільного).

Mental Help (mentalhelp.com.ua) – онлайн-платформа безоплатної професійної психологічної допомоги, створена в рамках проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який виконує організація «Пакт».

Консультації надаються анонімно, конфіденційно й безоплатно.

Про служби підтримки для військових та ветеранів, дітей та підлітків, а також сервіси підтримки переселенців і постраждалих від війни – можна дізнатись за посиланням: https://bit.ly/40DwSDg

Також поради щодо самопідтримки або допомоги близьким можна знайти в Аптечці психологічної самодопомоги, створеної в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», яка ініційована першою леді Оленою Зеленською: https://bit.ly/3PPhgqX