Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Day: Січень 30, 2025

Світлана Онищук провела нараду з головами територіальних громад Прикарпаття


Сьогодні голова обласної державної адміністрації – начальниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук провела онлайн-нараду з головами територіальних громад краю за участю керівників структурних підрозділів  обласної державної адміністрації, районних військових адміністрацій, відповідних служб та відомств. Під час наради розглянули низку актуальних для області питань, а саме: реалізацію заходів щодо створення безбар’єрного простору, спрямування державних субвенцій в галузі освіти, реалізацію соціальних проєктів «Серцем єдиним, ми – Україна!», «Турбота про родину Героя», впровадження державної політики щодо запобігання та протидії домашньому насильству.

Перше питання було присвячено освіті наших дітей, зокрема, фінансуванню галузі. Торік область отримала 4,8 млрд грн освітньої субвенції.

За співфінансування з бюджетів територіальних громад:

  • було придбано 19 шкільних автобусів, з яких 6 спеціально обладнаних для дітей з особливими освітніми потребами;
  • закуплено майже 600 комплектів мультимедійного обладнання на загальну суму – 63 млн грн;
  • 780 комплектів засобів навчання та мультимедійного обладнання для кабінетів природничих дисциплін на 67 млн грн;
  • 64 комплекти – для оснащення осередків викладання предмета «Захист України».

2025-го року для області на цей навчальний рік, тобто до серпня включно, передбачено 3,1 млрд грн, зокрема:

  • для підтримки вчителів на доплати передбачено понад 222 млн грн цього навчального року, тобто до червня. Та ще майже 8 млн – на професійний розвиток педагогів НУШ;
  • майже 133 млн грн – на придбання «школяриків»;
  • більше ніж 82 млн грн планується спрямувати на придбання обладнання класів НУШ.

А ще школярі початкових класів і надалі харчуватимуться безплатно. Для цього на перше півріччя спрямовано майже 52 млн грн.

9 шкіл, які подавали проєкти модернізації шкільних їдалень через систему DREAM, отримали фінансування у розмірі майже 47 млн грн. На сьогодні в 5 закладах роботи вже завершено, в інших – на завершальному етапі.

В області за ініціативи та підтримки Світлани Онищук розпочато ІІ сезон проєкту «Серцем єдиним, ми – Україна» серед закладів освіти області. Захід проводиться для популяризації подвигів Захисників України, Героїв рідного краю та покращення ментального здоров’я дітей. Минулого року участь в проєкті взяли 396 закладів загальної середньої освіти області, майже 4000 дітей. Переможці конкурсу були нагороджені поїздками на відпочинок до Йорданії, Польщі, Німеччини, Румунії, відпочинкового комплексу VodaClub у Буковелі та цінними подарунками.

Затверджено оновлений перелік МТП ВПО Івано-Франківської області


Івано-Франківською ОВА видано розпорядження від 29.01.2025 № 34 «Про внесення до розпорядження Івано-Франківської обласної військової адміністрації від 31.10.2023 № 432» відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.09.2023 № 930 «Деякі питання функціонування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб» (зі змінами).

Зазначеним документом затверджено 60 місць тимчасового проживання, а саме додано 3 нових приватних заклади, 1 заклад за погодженням Міністерства національної єдності України виключено з переліку.

Отже:

  • 36 закладів – комунальна власність;
  • 7 закладів – державна власність;
  • 17 закладів – приватна власність.

Ці МТП розміщені у таких районах:

  • у Верховинському – 3 заклади;
  • у Івано-Франківському – 23 заклади;
  • у Калуському – 9 закладів;
  • у Коломийському – 12 закладів;
  • у Косівському – 4 заклади;
  • у Надвірнянському – 9 закладів.

У жовтні-листопаді 2024 року працювала обласна робоча група по МТП внутрішньо переміщених людей в Івано-Франківському, Косівському, Верховинському, Коломийському, Калуському та Надвірнянському районах. Здійснено моніторинг стану, облаштування, кількості мешканців та вільних ліжко-місць у місцях тимчасового проживання відповідно до постанови. Заклади розраховані на 2442 ліжко-місця, на даний момент проживає понад 2000 ВПО.

Детальніше за посиланням – https://surl.li/cpgtyb

Заняття з мінної безпеки та арт-терапія для родин захисників: підтримка, знання та єднання


Учора у комунальному закладі «Ветеранський простір «Ветеран PRO» відбувся захід для родин захисників, організований за ініціативи керівниці простору Люби Василів.

Сім’ї військовослужбовців мали можливість взяти участь в інформативній сесії з мінної безпеки, яка проводиться в рамках українсько-італійського проєкту «Health care for safety and rehabilitation», який реалізовується в Івано-Франківській області у співпраці з Missione Calcutta APS ETS та Івано-Франківською Архієпархією УГКЦ.

Проєкт представила місцева координаторка Віра Біла, а навчання для родин військових з мінної безпеки провів Денис Довірак, оператор інформаційних сесій з мінної безпеки.

Учасники дізналися, як розпізнавати мінну загрозу, правильно діяти в разі виявлення підозрілих предметів та гарантувати безпеку собі й близьким.

Наталія Михайлів, психологиня проєкту «Razom z Ukrainoiu Zavzhdy», провела арт-терапевтичне заняття «Мій герб». Учасники створювали власні символічні державні атрибути, що відображали їхні цінності, особисті переживання та життєві принципи.

На переконання менторів, творчий процес допоміг родинам краще зрозуміти себе, висловити свої емоції та пропрацювати психологічні труднощі. Крім того, спеціальні релаксаційні вправи сприяли зняттю стресу та відновленню внутрішнього ресурсу.

Захід відвідали голова обласної державної адміністрації – начальниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук та її заступниця Людмила Сірко.

Світлана Онищук презентувала проєкт «Серцем єдиним, ми – Україна!», який відіграє важливу роль у вихованні молодого покоління: «У межах проєкту діти вивчають історію наших захисників, щоб пам’ять про Героїв жила вічно. Вони знайомляться з подвигами воїнів, виконують патріотичні пісні, і завдяки цьому не лише розвивають свої творчі здібності, а й зміцнюють зв’язок із рідною країною».

Під час зустрічі дружини та матері захисників активно ділилися своїми думками, пропонували ідеї щодо подальших ініціатив, розповідали про власний досвід і виклики, з якими стикаються. Ця відверта комунікація сприяла зміцненню почуття взаєморозуміння та солідарності. Завдяки атмосфері довіри та творчості захід став не лише місцем для отримання корисної інформації, а й простором для відкритих розмов та психологічного розвантаження. Родини наших захисників отримали можливість не лише навчитися нового, а й знайти опору серед однодумців, поділитися своїми переживаннями та разом знайти способи подолання емоційних труднощів.

Обговорювали також, які заняття могли б зацікавити дружин військовослужбовців. Серед ідей – спортивні активності для сімей захисників, прогулянки в парку та можливість вивчення англійської мови для особистого розвитку та розширення кар’єрних можливостей.

Державні програми компенсацій для роботодавців

Про них повідомила голова обласної державної адміністрації – начальниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук. Йдеться про відшкодування за облаштування робочого місця для людини з інвалідністю. Його розмір становить:

  • до 120 тис. грн – за робоче місце для людини з інвалідністю І групи,
  • до 80 тис. грн – для ІІ групи.

Роботодавець має подати заяву на компенсацію впродовж 90 днів з моменту працевлаштування фахівця з інвалідністю через портал «Дія» або центр зайнятості.

На Прикарпатті, за інформацією Державної служби зайнятості в Івано-Франківській області, з початку року працевлаштовано 26 людей з інвалідністю. За цей період роботодавці вже отримали компенсацію за облаштування робочих місць для 9 працевлаштованих.

Детальніше про послугу: https://is.gd/JODgcr

Також роботодавці можуть отримати компенсацію за працевлаштування молодих фахівців.

Мова йде про:

  • Компенсацію для роботодавців, які працевлаштовують молодь до 25 років з страховим стажем до 1 року.
  • Підтримка надається для працевлаштування молоді до 35 років на перше робоче місце.

Працевлаштування має відбуватися за направленням центру зайнятості, що підтверджує реєстрацію молодої особи як безробітного.

Тривалість працевлаштування – 1 рік.

Розмір компенсації – 50% від мінімальної заробітної плати, що дозволяє суттєво знизити витрати на оплату праці на початкових етапах співпраці.

Детальніше: https://is.gd/xyMFE5

В ОДА обговорювали питання налагодження комунікацій, які дозволять удосконалити підтримку ветеранів та їх родин із народним депутатам України Тарасом Тарасенко


Відбулася робоча зустріч заступниці голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко з заступником Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, народним депутатам України Тарасом Тарасенко. У заході взяли участь директорка комунального закладу «Ветеранський простір Ветеран PRO» Івано-Франківської обласної ради Любов Василів та радник голови обласної державної адміністрації Володимир Веркалець.

Йшлося про роботу ветеранських просторів, осередків, які можуть оперативно реагувати на потреби всіх наших захисників та членів їхніх сімей. Також мовилося про напрацювання законопроєктів щодо захисту прав ветеранів, їх державної підтримки, переходу від військової служби до цивільного життя, надання їм соціальної допомоги.

«Питання захисту прав ветеранів і їхніх родин надзвичайно важливі. Ми бачимо наскільки гострою є потреба у наданні якісних послуг ветеранам, а також родинам, які втратили найдорожче – Захисників і Захисниць України, сім’ям, які розшукують рідних, які зникли безвісти або знаходяться у полоні, – зазначила Людмила Сірко. – Кількість людей, яким необхідна підтримки та допомога, на жаль, зростає. І щоденних завдань у цьому напрямі дуже багато. Тому, співпрацюючи разом, ми можемо досягнути тих результатів, які необхідні».

Під час зустрічі йшлося також про організацію роботи Івано-Франківського обласного ветеранського простору «Ветеран ПРО», налагодження комунікацій, які дозволять удосконалити підтримку ветеранів та їх родин.Зауважувалося, що саме такі ветеранські центри дозволятимуть допомогти ветеранам якнайкраще адаптуватися після служби.

Тарас Тарасенко зауважив, що важливо створювати належні умови для підтримки наших героїв, облаштовувати ветеранські центри та простори життєстійкості, які стануть магнітом для ветеранів, їх сімей, формувати сильну мережу комунікацій між ветеранами, ветеранськими осередками, громадським сектором, волонтерами та разом забезпечувати ту необхідну підтримку тим, хто цього потребує найбільше.

Обговорили також реабілітацію наших захисників і захисниць, роботу реабілітаційних відділень, впровадження проєктів щодо підтримки ветеранського підприємництва, реалізації програм щодо популяризації бізнесових напрямків ветеранів, надання психологічної, соціальної підтримки ветеранів, їх сімей, а також проведення необхідних юридичних консультацій, навчальних тренінгів, семінарів, курсів підвищення кваліфікації та перекваліфікації.

 

Мовилося й про роботу фахівців із супроводу ветеранів і демобілізованих, можливості облаштування центрів психологічної допомоги при амбулаторіях, надання необхідної стоматологічної допомоги ветеранам, протезування та котрактування цих послуг.

Має бути більше нашої та європейської активності, щоб, поки триває напрацювання нової американської політики, ми підтримали людей, – звернення Президента


Бажаю здоров’я, шановні українці!

Сьогодні була вже початкова доповідь урядовців та команди Офісу – Олексія Кулеби та Віктора Микити – щодо критично важливих програм, які зараз призупинені, а раніше фінансувалися коштом американської підтримки. Деякі ключові речі я вже доручив робити за внутрішні наші кошти, а також – говорити з європейцями. Енергетика – були програми щодо розподіленої генерації, інші програми стійкості для українських громад, для міст і сіл. Друге питання – це ветеранські проєкти, яких багато було, і є, і буде в регіонах, у громадах наших. Ветеранські хаби, лінії підтримки, допомога у створенні власних бізнесів ветеранами. І третє – пункти пропуску на кордоні – це те, що будувалось у взаємодії з партнерами. Нові сучасні пункти пропуску для того, щоб економічна активність була швидшою, а робота митників – прозорішою. Зокрема, це проєкти в портах. Реально – економічна безпека. Будемо на це шукати більший внутрішній ресурс. Є певні питання і по лінії Міністерства охорони здоров’я, також – у галузі кібербезпеки. Усім цим займаємось. Доручив також продовжувати аудит призупинених напрямів допомоги від Сполучених Штатів Америки, і саме на гуманітарних напрямах, на безпекових та соціальних має бути більше нашої та європейської активності. Щоб зараз, поки триває напрацювання нової американської політики, ми підтримали людей.

Була сьогодні доповідь міністра енергетики. Щодо роботи нашої енергосистеми – її відновлення, її розвитку. Я вдячний кожному й кожній в енергетиці, хто робить усе, щоб Україна могла жити. І щодо нашої роботи з Євросоюзом, із країнами-сусідами в ЄС: важливо, що зберігаємо нашу позицію – завжди конструктивну – можемо допомагати партнерам, які цього справді потребують, і вдячні всім, хто допомагає нам, хто допомагає Україні. Європейцям потрібне це відчуття, що спільний енергетичний ринок, спільні системи та проєкти дають реальну користь європейцям. Тільки завдяки єдності це можливо. Говорив із главою уряду Данії Метте Фредеріксен і про глобальні виклики, і про європейські. Я подякував за підтримку України – за все, що для нас Данія робить. Ми це дуже цінуємо. Ми будемо розвивати нашу двосторонню співпрацю, яка зміцнює Європу.

І сьогодні Україна традиційно вшановує пам’ять Героїв Крут і всіх наших героїв. Був сьогодні на Аскольдовій могилі. Вшанував Джуса, Да Вінчі, Павла Петриченка, Марка Паславського, Олександра Клітинського й кожного українського воїна, який віддав своє життя заради нашої незалежності. Завжди маємо їх пам’ятати. І хлопці та дівчата, які зараз виховуються, зокрема, у наших військових навчальних закладах, – українські курсанти, українські ліцеїсти, сьогодні я зустрічався з ними – мають також усвідомлювати цю істину: Україна є, поки є люди, які готові заради України боротися. Обов’язково маємо перемагати – досягати своїх цілей.

Слава Україні!

Співпрацю у сфері ментального здоров’я обговорили з японськими партнерами в ОДА

Сьогодні за участю заступниць голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко та Крістіни Торган, директорки департаменту охорони здоров’я Олександри Бойчук відбулась онлайн-зустріч із представниками Центру психологічної допомоги префектури Хіого (Японія). Долучились до розмови ректор Івано-Франківського національного медичного університету Роман Яцишин, керівник центру ментального здоров’я ІФНМУ Михайло Пустовойт та завідувачка відділення медико-психологічної реабілітації обласної клінічної лікарні Оксана Чайка.

Варто відзначити добре розвинену співпрацю області  з префектурою: протягом короткого часу один лікар уже мав можливість відвідати Японію, а ще троє – запрошені на стажування.

Також поряд з реабілітацією в області приділяється велика увага ментальному здоров’ю, створюються тематичні центри при всіх кластерних лікарнях, проводиться робота з ветеранами, їхніми сім’ями, сім’ями зниклих безвісти військовослужбовців.

Японські партнери ознайомили з планами тренінгів українських колег. Зі свого боку, медики Івано-Франківщини виокремили пріоритетні найближчим часом проблемні стани, психологічні методи для яких є найбільш актуальними. Крім того, йшлося про наукову співпрацю між ІФНМУ та японськими університетами.

Об’єднана штурмова бригада «Лють» запрошує на службу до медичного підрозділу


Об’єднана штурмова бригада Національної поліції України «Лють» запрошує на службу

Ми готові нищити ворога. А ти?

Ми навчимо. Ми забезпечимо. Разом переможемо.

Приєднуйся до Об’єднаної штурмової бригади Національної поліції України «Лють».

Стань воїном перемоги!

Івано-Франківщина продовжує працювати з міжнародними партнерами


Вчора відбулася зустріч заступниць голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко та Крістіни Торган із представниками Міжнародної Православної Благодійної Організації (International Orthodox Christian Charities).

Людмила Сірко розповіла про те, що Івано-Франківщина – це соціальна область, і тут проживають 111 тис. 500 внутрішньо переміщених людей, 17 тисяч ВПО пенсійного віку, понад чотири тисячі – люди з інвалідністю. На Івано-Франківщині створено 61 місце тимчасового перебування, 33% МТП пристосовані для розміщення маломобільних груп населення. Тому зараз важливо залучити міжнародні організації для ефективної співпраці, щоби знайти можливості забезпечити усі МТП важливим вимогам щодо безбар’єрного доступу для людей з інвалідністю.

Під час зустрічі акцентували увагу на можливостях впровадження на Прикарпатті IOCC  грантового проєкту щодо облаштування безбар’єрного доступу для людей з інвалідністю у швелерах для проживання ВПО (від одного до трьох МТП). Також йшлося про забезпечення цих шелтерів необхідною побутовою технікою та обігрівачами.

Обговорювали й питання впровадження економічних проєктів допомоги жінкам Івано-Фраківщини, ВПО задля їх соціалізації та залучення грантів щодо відкриття власної справи. Зауважувалося, що також проводитимуться необхідні тренінгові навчання.

Мовилося й про реалізацію проєктів щодо покращення ментального здоров’я.

Додамо

IOCC є офіційною гуманітарною організацією допомоги при Асамблеї канонічних православних єпископів Північної і Центральної Америки і членом ACT Альянсу – глобальної коаліції церков та організацій, що займаються розвитком та гуманітарною допомогою.

Світлана Онищук: Лише спільними зусиллями можемо побудувати систему захисту прав людини


Сьогодні відбулася робоча нарада за участю Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, голови обласної державної адміністрації – начальниці обласної військової адміністрації Світлани Онищук, а також голови обласної ради Олександра Сича, представників структурних підрозділів обласної та районних військових адміністрацій, територіальних громад, відповідних служб та відомств.

Йшлося про результати роботи Офісу Омбудсмана на Прикарпатті та першочергові завдання на цей рік. А також Дмитро Лубінець представив свого Представника в Івано-Франківській області Віталія Вербового.

За словами Омбудсмена, завдяки об’єднанню зусиль маємо певні напрацювання на Івано-Франківщині щодо дотримання прав людей різних категорій.

Зокрема, наша область – єдина в Україні, де всі 62 територіальні громади внесли зміни до планів розвитку з врахуванням захисту прав людини.

Серед пріоритетів роботи спільно з регіональним представництвом Уповноваженого – забезпечення прав захисників, дітей та внутрішньо переміщених людей, налагодження міжнародної співпраці, а також моніторинг за дотриманням соціальних та економічних прав громадян.

За словами Світлани Онищук, в області ведеться робота щодо створенням безбар’єрних просторів, передусім у закладах охорони здоров’я та в громадських місцях, створення потужної мережі реабілітаційних центрів.

«Повномасштабна війна, безперечно, – час викликів. Тому завдання кожного – плекати в собі людяність і підтримувати людей поруч», – резюмувала керівниця області.