Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Day: Лютий 26, 2025

Інтернет під час блекаутів працюватиме в кожній держустанові — Уряд ухвалив постанову


Робота в державних установах не має зупинятися навіть під час знеструмлень. Уряд затвердив чіткі технічні вимоги, які держустанови визначатимуть при тендерних закупівлях інтернет-послуг у провайдерів. Кожен ЦНАП, лікарня та будь-який комунальний заклад має забезпечувати працівників і відвідувачів безперебійним доступом до інтернету під час блекаутів.

Що змінюється?

Провайдери мають забезпечувати держоргани інтернетом, який безперебійно працює під час знеструмлень.

Швидкість інтернету залежатиме від кількості працівників і відвідувачів організації:

  •  до 20 користувачів — не менш ніж 100 Мбіт/с
  •  20–100 користувачів — 500 Мбіт/с
  •  понад 100 користувачів — 1 Гбіт/с

 Установи зі 100+ людьми мають підписувати контракт з двома провайдерами, щоб мати резервне під’єднання до інтернету на екстрені випадки

 У кожному закладі розгортатимуть відкриті Wi-Fi зони в місцях очікування та обслуговування громадян. Так українці користуватимуться стабільним інтернетом, якщо він зник удома.

Тендери з новими умовами держустанови укладатимуть після завершення чинних договорів.

Працюємо, щоб ви мали стабільний інтернет у кожному куточку країни/

На Прикарпатті вогнеборці продовжують ліквідовувати пожежі в екосистемах


57 пожеж в екосистемах ліквідували рятувальники впродовж минулої доби. Загальна площа спаленої сухої трави склала 4,1 га, а з початку року згоріло вже 15,8 га.

  Так, пожежі сухої трави вогнеборці ліквідували в селищі Солотвин на площі понад 1,5 га, у селі Колодіївка на площі 0,5 га та в селі Загвіздя на площі 4000 кв.м. Пожежі на меншій площі було ліквідовано в інших районах області.

Щодня рятувальники проводять масово-роз’яснювальну роботу з громадянами щодо заборони спалювання сухої трави. А також, з метою виявлення правопорушників та притягнення їх до відповідальності, рятувальники здійснюють обстеження територій за допомогою БПЛА.

 9 паліїв притягнуто до відповідальності з початку року.

Головне управління ДСНС України в області нагадує, спалювання сухої рослинності заборонено законом. Адміністративна відповідальність і штраф від 3 060 до 6 120 грн.

Світлана Онищук: Об’єднання зусиль у дослідженні і популяризації природної, архітектурної та культурної спадщини покращить туристичну привабливість етнорегіонів та області загалом


Упродовж минулого року департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад облдержадміністрації за участю семи громад області реалізовував проєкт «Опілля: скарби нації».

Сьогодні підсумки проєкту презентували на форумі “Опілля: партнерство громад заради сталого розвитку туризму етнорегіону», на який завітала голова обласної державної адміністрації – начальниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук та її заступниця Крістіна Торган.

Також на захід запросили представників двох сусідніх областей – Львівської і Тернопільської, яких поєднує Опілля.

Спільно обговорили культурне і туристичне майбутнє етнорегіону, актуальні тенденції, виклики та перспективи розвитку внутрішнього туризму.

За словами керівниці області, наша етнокультурна спадщина – те, що передалось нам від предків, і вирізняє з-поміж інших. Це – надбання, яке маємо берегти, примножувати і популяризувати.

Світлана Онищук відзначила дослідників та експертів, які брали участь у проєкті і зробили свій внесок у вивчення та популяризацію Опілля.

Також учасники форуму мали нагоду  оглянути виставку іконопису.

«Одним із пріоритетних напрямів роботи туристичної сфери області є дослідження та популяризація етнорегіонів – їхніх традицій, локальної кухні, вишивки, фольклору, діалектів, тобто всіх складових, якими цікавляться мандрівники. Через культуру, знайомство з місцевими жителями вони пізнають особливість нашого колоритного Прикарпаття,  – зазначила керівниця області. –   Віримо, що об’єднання зусиль у дослідженні і популяризації природної, архітектурної та культурної спадщини покращить туристичну привабливість етнорегіонів та області загалом».

У вісімці найсильніших команд України


Вмісті Ковель відбувся другий відбірковий етап чемпіонату України з футзалу серед дівчат 2012 року народження. За право вийти у фінальну частину боролася і наша команда – НК «Пробій» КЗ Городенківська ДЮСШ. Прикарпатські дівчата показали справжній бойовий характер і здобули три впевнені перемоги.

За підсумками змагань НК «Пробій» посів перше місце у групі та увійшов у вісімку кращих команд України! Попереду – фінальна частина чемпіонату, яка відбудеться у квітні.

Вітаємо наших спортсменок та їхніх тренерів із блискучим результатом! Бажаємо подальших перемог та титулу чемпіонок України!

До відома жителів та гостей області: правила інформаційної безпеки під час війни


З метою посилення протидії інформаційним та терористичним атакам нагадуємо про інформацію, яку категорично заборонено публікувати під час війни.

Зокрема, категорично заборонено публікувати:

  • фото та відео місцевості, де відбувся обстріл;
  • відео з ракетами, що летять, моменти попадання снарядів;
  • точні адреси та координати місць бойових дій;
  • відео/фото з розпізнавальними знаками: таблички з назвами вулиць, станціями метро, автобусними зупинками, магазинами та супермаркетами, заводами й підприємствами, номери авто;
  • роботу української ППО;
  • відео та фото влучання ракет;
  • будь-які дані про дії та переміщення українських військ, а також основні військові об’єкти;
  • неперевірену інформацію про потерпілих чи загиблих;
  • будь-яку інформацію, яка не верифікована державою та не з офіційних джерел;
  • категорично заборонено стрімити в прямому ефірі ракетний обстріл та бомбардування;
  • такими кадрами ви допоможете ворогу коригувати вогонь. Почекайте з публікацією;
  • озвучувати та уточнювати дані в коментарях також заборонено;

Хочете допомогти Збройним силам України швидше здолати окупантів? Тоді дотримуйтеся цих простих правил інформаційної безпеки під час війни.

Маєте інформацію про місця перебування окупантів та дислокацію ворожої техніки? Повідомте ЗСУ у чат-бот у Telegram: @evorog_bot

Також нагадуємо, що 24.03.2022 Верховна Рада України доповнила Кримінальний кодекс України  статтею 114-2, ввівши кримінальну відповідальність за:

  1. Поширення інформації про направлення , переміщення зброї, озброєння, бойових припасів в Україну, якщо така інформація не розміщувалась у відкритому доступі Генеральним штабом ЗСУ чи Міністерством оборони України або в офіційних джерелах відповідних відомств країн – партнерів, вчинене в умовах воєнного та надзвичайного стану. За поширення вищенаведеної інформації, держава має право позбавити волі на строк від 3 до 5 років.
  2. Поширення інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ чи інших військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним  ЗСУ чи Міністерством оборони України або в офіційних джерелах відповідних відомств країн – партнерів, вчинене в умовах воєнного та надзвичайного стану. За поширення вищенаведеної інформації, держава має право позбавити волі на строк від 5 до 8 років.
  3. Дії, передбачені ч.ч. 1,2, вчинені за попередньою змовою групою осіб або корисливих мотивів, або з метою надання такої інформації державі яка чинить озброєну агресію проти України чи незаконним озброєним формуванням за це держава може позбавити волі на строк від 8 до 12 років. 

Слід звернути увагу, що не має значення чи особа поширювала згадану інформацію умисно чи з необережності.

Стартує Всеукраїнський літературний конкурс імені Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятись зміг!».


Стартує Всеукраїнський літературний конкурс заснований Жіночим товариством імені Ольги Басараб та Олени Теліги, разом з Організацією українських націоналістів та підтримкою Державного комітету телебачення і радіомовлення України. Щорічний літературний конкурс проводиться з метою підтримки історичної пам’яті українського народу, патріотичних цінностей та національної свідомості.

Конкурс проводиться у номінації:

Художні твори про події та учасників національно-визвольного руху в Україні ХХ – ХХІ століть та волонтерів, добровольців, військовослужбовців, капеланів, медпрацівників, журналістів, які брали або беруть участь у московсько-українській війні, розв’язаній росією у 2014 році.

З Положенням про конкурс можна ознайомитися за посиланням: https://comin.gov.ua/diyalnist/premiyi/vseukrainskyi-literaturnyi-konkurs-imeni-oleny-telihy-ta-oleha-olzhycha.

Критерії за якими оцінюватимуться твори:

  • оригінальність художнього задуму;
  • яскравість і самобутність твору, глибина осмислення теми патріотизму та національно-культурного відродження України;
  • зображення боротьби українського народу за свою незалежність в тому числі під час московсько-української війни.
  • досконале володіння українською мовою.

Прийом конкурсних робіт триває з 1 березня до 1липня 2025 року.

Конкурсні роботи надсилаються за адресою: bibliovv@ukr.net «Конкурс, оргкомітет».

Переможці конкурсу отримають звання лауреата та будуть нагороджені грамотами. Кращі роботи увійдуть до збірника Конкурсу-2025, що стане свідченням визнання їхнього таланту та внеску у розвиток української літератури та культури.

 

26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим і міста Севастополя


У цей день 2014 року на заклик Меджлісу кримськотатарського народу на площу перед Верховною Радою Автономної Республіки Крим вийшли тисячі кримських татар, українців та представників інших національностей. У такий спосіб вони засвідчили свою підтримку територіальній цілісності і суверенітету України. Це було спільне гучне слово проти окупації росії, яка зайшла на півострів з військами. Мітинг зібрав від 5 до 10 тисяч учасників.

Уже наступного дня до парламенту й уряду АРК увійшли регулярні військові формування рф і захопили будівлі.

Фактично активна збройна агресія росії проти України розпочалася 20 лютого 2014-го з переміщенням російських військових підрозділів у Криму та в районі Керченської протоки. Цей день Верховна Рада Україна визначила днем початку російської агресії.

Щоб вшанувати мужність і героїзм громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Указом Президента України від 26 лютого 2020 року № 58 встановлено пам’ятну дату День спротиву окупації Автономної Республіки Крим і міста Севастополя.

Україна має бути сильною, щоб завдяки цій силі дипломатія спрацювала – звернення Президента


Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!

Говорив із Президентом Макроном про його візит в Америку, координуємо наші дії. Емманюелю, дякую за підтримку! Сьогодні ж говорив із Прем’єр-міністром Бельгії. Зокрема, про допомогу Україні. Зокрема, про використання заморожених російських активів. Зокрема, про спільні дії та контакти на рівні всього Європейського Союзу.

Також наша команда вже почала працювати з тим, що партнери пообіцяли вчора в Києві, на саміті підтримки України. Більш ніж 40 учасників саміту онлайн і офлайн: лідери, інші представники держав, міжнародні організації. Окрема зустріч у форматі з Балтійськими та Нордичними державами, також зустріч лідерів «Групи семи». Дякую кожному, хто був справді принциповим у такий день – день третіх роковин початку повномасштабного вторгнення. І ми в Україні цінуємо, що підтримку для нашої держави, наших людей партнери готові не тільки продовжувати, але й збільшувати, щоб швидше ми змогли досягти миру – миру чесного, такого, який гарантує, що агресія не повториться. Британія цього року забезпечить військову допомогу – більш ніж 5,5 млрд доларів. Норвегія підтверджує допомогу на рівні 3,5 млрд доларів, також маємо підтримку енергетичної безпеки, гуманітарної сфери. Іспанія – 1 млрд євро цього року, ми дуже цінуємо таке зосередження на підтримці. Швеція готує передачу систем ППО – дякую. Данія надасть додатково 285 млн доларів на зброю та боєприпаси для наших воїнів. Також працюємо для збільшення нашого флоту F-16 – цього року маємо вийти на всі заплановані показники. Балтійські держави разом з «нордиками» забезпечать оснащення та тренування підрозділів чисельністю в бригаду. І саме такі речі важливі для проведення ротацій у нашій армії – потрібні оснащені та навчені підрозділи, щоб підтримувати хлопців на фронті. Естонія підготувала пакет підтримки. Є домовленості з Литвою щодо подальших спільних кроків для оборони, зокрема захисту неба. Також напередодні 24 лютого ухвалені нові рішення про санкції проти Росії за війну: Євросоюз погодив новий пакет, є санкційні рішення Британії, Австралії, Нової Зеландії. Всім дякую за підтримку! І будуть іще рішення. Зараз активно їх готуємо – зустрічі, угоди, перемовини. Україна має бути сильною, щоб завдяки цій силі дипломатія спрацювала. Дипломатії вже багато, і події будуть тільки прискорюватися. Готуємо деякі формати з партнерами.

І ще одне. Сьогодні зустрівся з парламентарями з глобальної мережі парламентської підтримки України, і це важливо. Ми збудували дипломатичні контакти на всіх рівнях – від лідерів і парламентів до медіа та багатьох громадських організацій. Все це заради того, щоб вистояти в цій війні і щоб завершити її достойно – саме так, як заслуговують наші люди, український народ. Народ, який так сміливо бореться, здобуває повагу. І вже повага стає кроками на підтримку від партнерів. Пишаюся всіма нашими людьми. І кожна країна, яка допомагає зараз нам в Україні, насправді допомагає собі – щоб зберегти світовий порядок, у якому людське життя має значення.

Слава Україні!