Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Day: Березень 27, 2025

Засідання ради з питань ВПО при Івано-Франківській ОДА: обговорили важливі напрями роботи задля підтримки переселенців


26 березня в приміщенні Центру захисту прав людини в Івано-Франківській області відбулося засідання Ради з питань внутрішньо переміщених людей при Івано-Франківській обласній державній адміністрації. Участь у заході взяли заступниця голови облдержадміністрації Людмила Сірко.

До обговорення важливих питань долучилися голова Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Івано-Франківській державній адміністрації Галина Кос, Представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в Івано-Франківській області Віталій Вербовий заступник директора департаменту соціальної політики ОВА Галина Сеник, представники районних державних адміністрацій (онлайн), фахівці структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, територіальних громад, члени Ради з питань ВПО, представники Пенсійного фонду та АТ «Державний Ощадний Банк України».

Присутні ознайомилися з презентацією спеціальної доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо доступу до освіти дітей та молоді з тимчасово окупованих територій. Заслухали звіт діяльності Ради з питань ВПО при Івано-Франківській ОВА за 2024 рік, обговорили попередні результати аналізу місцевих програм підтримки ВПО та планування роботи Ради на 2025 рік.

Акцентували увагу на потребі посилення інформування переселенців про доступні соціальні програми та допомогу, яку вони можуть отримати в області. Під час засідання мовилося про ключові задання соціальної підтримки переселенців, удосконалення комунікації з ними та забезпечення житлом.

Людмила Сірко привітала учасників наради від імені голови обласної державної адміністрації – начальниці обласної військової адміністрації Світлани Онищук. Вона розповіла про впровадження проєктів щодо підтримки ВПО, обладнання житла для їх проживання на Прикарпатті, забезпечення умов безбар’єрності у житлових приміщеннях, роботу мобільних бригад, інформаційно-консультативну роботу з переселенцями, їх працевлаштування та правовий захист.

Окрім того, йшлося про запроваджену Міністерством соціальної політики з 29 січня 2025 року субсидію на виплату оренди житла для ВПО, пільгове кредитування для ВПО та Порядок отримання компенсації за пошкоджене/зруйноване житло.

Мовилося й про комунікацію з радами ВПО, що діють у громадах задля ефективного вирішення нагальних питань та покращення взаємодії між переселенцями та органами влади.

Також було презентовано онлайн-опитувальник для проведення оцінки потреб внутрішньо переміщених людей. Заповнення анкети допоможе сформувати комплексну картину актуальних потреб ВПО та розробити подальші заходи підтримки.

Якісний мобільний звʼязок у кожному куточку: Парламент підтримав законопроєкт, який пришвидшує будівництво базових станцій


Верховна Рада підтримала законопроєкт № 9549. Мобільні оператори вдвічі швидше отримуватимуть землю в оренду, щоб будувати мережі й забезпечувати українців якісним мобільним звʼязком та інтернетом. Раніше процес тривав пів року — уже скоро буде три місяці.

Чому це важливо для українців?

  • Жителі віддалених районів отримають стабільний мобільний звʼязок та інтернет
  • Збільшиться покриття 4G вздовж автодоріг — мобільний інтернет стабільно працюватиме протягом усього шляху.

Також пришвидшиться відновлення звʼязку на деокупованих територіях. Через пошкодження багато станцій мобільного звʼязку не придатні для використання, тому операторам потрібні ділянки для будівництва нових. Завдяки новому закону оператори зможуть розміщувати тимчасові споруди зв’язку без ризику їх демонтажу, швидше будувати нові базові станції і повертати зв’язок та інтернет українцям.

Одна з пріоритетних цілей Мінцифри до 2030 року — забезпечити 98% населення якісним мобільним зв’язком у кожному куточку країни. Українці мають завжди залишатися на звʼязку, незалежно від того, де вони перебувають — у місті, селі чи в дорозі

Кроки для досягнення миру, оборонна допомога та розвиток ОПК: у Парижі відбулася зустріч президентів України та Франції


Україна продовжує працювати з партнерами заради встановлення стійкого миру та надійних гарантій безпеки. На цьому наголосив Президент України Володимир Зеленський після зустрічі з Президентом Франції Емманюелем Макроном у Парижі.

Глава Української держави подякував Франції та Емманюелю Макрону за незмінну, дуже принципову та відчутну підтримку України. Зокрема, за надання літаків «Міраж» і новий оборонний пакет на 2 мільярди євро.

Володимир Зеленський та Емманюель Макрон скоординували позиції напередодні зустрічі лідерів Європи, що відбудеться в Парижі в четвер за ініціативою Президента Франції. Українська сторона очікує від неї, зокрема, переходу до змістовного, операційного наповнення дискусії щодо гарантій безпеки та розміщення в Україні контингентів партнерів.

«Зараз багато що може й мусить бути зроблене для нормальної безпеки в Європі, для всіх наших людей. Саме разом із Францією, разом з усіма партнерами в Європі та світі. Це важливий момент для історії – те, як сучасне покоління лідерів у Європі визначить систему безпеки для Європи на покоління вперед», – наголосив Президент України.

Він також нагадав, що днями делегації України та США обговорювали в Саудівській Аравії припинення вогню щодо енергетики та в Чорному морі. Проте залишаються питання технічного характеру, насамперед щодо моніторингу цього процесу.

«Щодо Чорного моря ситуація складніша – Москва намагається вписати якісь додаткові умови в домовленість, яка не містить передумов. Тож очікуємо, що американська сторона забезпечить безумовний характер тиші на морі», – зазначив Володимир Зеленський.

Окремо йшлося про посилення тиску на Росію заради досягнення миру. Глава держави акцентував, що санкції проти РФ мають залишатися чинними та посилюватися, поки триватиме російська агресія.

Крім того, під час зустрічі також обговорили інвестиції в українське виробництво зброї та розвиток оборонної співпраці: від ППО до артилерії. Лідери доручили міністрам оборони деталізувати це питання й забезпечити виконання.

Емманюель Макрон відзначив, що Україна підтримала пропозицію США щодо безумовного 30-денного припинення вогню попри те, що саме вона є жертвою агресії.

«Хоча я бачу спокусу російської сторони переписувати, перетлумачувати те, що вже обговорювалося чи погоджувалося, шляхом перерахування нових умов. І до того ж Росія не доводить, що вона справді хоче миру, оскільки день за днем продовжує завдавати інтенсивних ударів по території України, зокрема по цивільних об’єктах», – сказав він.

За словами Президента Франції, на завтрашній зустрічі лідерів ітиметься про контроль, моніторинг і підтримку додержання режиму припинення вогню, а також про гарантії безпеки для України.

«Наша мета – дати Україні змогу, по-перше, утримати зараз ситуацію на фронті, чинити відсіч агресії, але при цьому наближати перспективи тривалого миру, якого ми всі прагнемо. Хочу запевнити: Франція продовжуватиме свої зусилля, робитиме це в координації з американцями та узгоджуючи з європейцями», – підсумував Емманюель Макрон.