Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Month: Квітень 2025

Опитування задля вивчення проблематики законодавчого забезпечення прозорості у діяльності органів місцевого самоврядування

 З метою вивчення проблематики законодавчого забезпечення прозорості у діяльності органів місцевого самоврядування ініціює аналіз ефективності застосування на практиці та визначення основних проблемних аспектів впровадження Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування» від 22 лютого 2024 року № 3590-IX,  запрошуємо заповнити анкети опитування, що знаходяться за посиланнями:

  1. для представників органів місцевого самоврядування базового рівня https://forms.gle/Wda2qQdTdgUj2sUA6
  2. для представників органів місцевого самоврядування субрегіонального та регіонального рівня https://forms.gle/cNVLHmr6r1i1cm9R6
  3. для представників громадськості https://forms.gle/yVXR22r5dYx7nH6U9

Звертаємо увагу, що вказане опитування триватиме з 1 квітня по 1 травня 2025 року.

Не пали – компостуй!


Щороку ми стикаємося з проблемою спалювання сухої трави та листя. Це не лише шкідливо для здоров’я та довкілля, а й незаконно!

Чому не можна спалювати?

  • Забруднює повітря: під час спалювання виділяються чадний газ, важкі метали, діоксини та канцерогенні речовини.
  • Руйнує ґрунт: знищує корисні мікроорганізми та знижує родючість землі.
  • Шкодить екосистемі: вогонь знищує комах, птахів та дрібних тварин.
  • Спричиняє пожежі: неконтрольоване горіння може поширитися на житлові райони, ліси, поля.

Що робити замість цього?

  • Компостувати – перетворюйте рослинні залишки на безкоштовне добриво.
  • Мульчувати – використовуйте листя для збереження вологи та захисту ґрунту.
  • Закладати «теплі» грядки – створюйте сприятливі умови для вирощування рослин.
  • Використовувати у тваринництві – суха трава та листя можуть слугувати підстилкою для худоби.

Користь від компостування

  • Зменшує кількість сміття – до 50% відходів можна перетворити на компост.
  • Покращує ґрунт – додає поживні речовини, підвищує родючість, зменшує ерозію.
  • Скорочує викиди парникових газів – компостування запобігає утворенню метану на звалищах.
  • Економить кошти – знижує витрати на вивезення сміття та добрива.
  • Об’єднує громаду – сприяє екологічній освіті та співпраці мешканців.

Долучайтеся до екологічного руху та зробіть свій внесок у чисте довкілля!

Штормове (метео) попередження.

До кінця дня 03 квітня по області та місту очікується значний дощ, в горах з мокрим снігом (15-29 мм за 12 год. та менше), пориви північно-західного вітру 15-20 м/с.  (I рівень небезпечності жовтий).

03 – 05 квiтня в Днiстрi на дiлянцi Галич-Залiщики очiкується добiгання паводковоi хвилi дощового стоку з пiдвищенням рiвнiв води на 0,7 – 1,2 м над рiвнями 03 квiтня станом на 08:00, без негативних наслiдкiв.

У зв´язку з випадiнням значних опадiв та розвитком дощового паводку, в гiрських районах суббасейну рiчки Прут вдень 03 квiтня очiкується продовження пiдйомiв рiвнiв води на 0,2 – 0,7 м над рівнями 03 квітня станом на 08:00, без негативних наслідків.

 

Запрошуємо Вас взяти участь у обговоренні «Крим і молодь: візії стійкості, цінності згуртованості».

Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим здійснює напрацювання першочергових кроків держави після деокупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

У межах діяльності розроблена Стратегія когнітивної деокупації Криму. Для її реалізації та подальшого впровадження, на базі Представництва створено постійнодіючу міжсекторальну робочу групу – Раду з питань когнітивної деокупації Криму.

З липня 2023 року по лютий 2025 року Рада провела низку засідань. До складу Ради увійшли представники державних органів, громадського та експертного середовища, народні депутати України, науковці, фахівці у сфері комунікацій, правозахисники тощо.

З метою продовження роботи з привернення уваги до тимчасово окупованого Кримського півострова та зміцнення зв’язків із українською молоддю, Представництво планує проведення інтерактивних молодіжних воркшопів 22, 25 та 30 квітня 2025 року.

Реєстрація учасників за посиланнями:

https://forms.gle/eqaMuHKBHizqwGTY8

https://forms.gle/SUmVJQDKM3yN9fQD6

https://forms.gle/mKGmJYdEHwzTyuYo6

Сьогодні – Дніпро, робоча поїздка, багато різних зустрічей, дуже змістовно, – звернення Президента


Бажаю здоров’я!

Сьогодні – Дніпро. Робоча поїздка, багато різних важливих зустрічей. Дуже змістовно. Відвідав наших воїнів, які відновлюються після поранень. Я хочу подякувати нашим лікарям, усім медичним працівникам, усім медичним працівницям, які рятують наших хлопців, наших дівчат, наших військових і всіх, хто постраждав від цих російських ударів. Один із найбільших результатів у порятунку життів наших людей саме тут, у Дніпрі, – більш ніж 40 тисяч поранених, 96 % урятували. Я хочу за це подякувати вам – просто молодці! Усі лікарі, хірурги, усім, хто підтримує, дякую! Мав можливість поспілкуватися з воїнами, відзначити державними нагородами. Багато таких героїчних хлопців. Я бажаю всім якнайшвидшого одужання!

Говорив із ветеранами – крута ініціатива є Титани.UA, справді титани. Важливо, що хлопці дуже енергійні та знають, як долати проблеми, не забувають про побратимів. Сьогодні були конкретні питання – усе має бути вирішено. Можливості реабілітації та розвитку ветеранів у малих громадах обов’язково мають бути створені, і на базі шкіл створювати такі можливості – хороша ідея від хлопців-ветеранів сьогодні звучала. Справді важливо робити все, щоб зберігалися зв’язки ветеранів із їхніми підрозділами, із побратимами, загалом із Силами оборони. Якщо через військову бюрократію якісь можливості для наших ветеранів допомагати армії не працюють, це точно потрібно змінити. Цим вже буде займатися і Міністерство оборони, і Офіс допоможе – це важливо, щоб і міністр у справах ветеранів – я зі всіма переговорю. Багато речей прозвучало – усе ми зафіксували. І також особисті питання, зокрема щодо доступу до медицини, і питання більш стратегічного характеру. Нам в Україні треба свої виробництва обладнання, усіх інструментів, які потрібні нашій ветеранській спільноті для швидкої адаптації, для того, щоб відчувати себе корисними. Ми говорили сьогодні про реабілітацію через ветеранський спорт – ми будемо це підтримувати й надалі.

Була також сьогодні важлива зустріч із представниками бізнесу Дніпровщини – зараз це регіон номер один за внеском у ВВП України й за багатьма іншими саме економічними напрямами. Я хотів би подякувати за це всім, хто зберігає та створює робочі місця в області, усім, хто працює на Україну, для України. Урядові програми будемо всі продовжувати, які показали свою ефективність. Є речі, які можна ще зробити для підтримки нашої промисловості, – я доручив урядовцям виконати те, про що просили сьогодні підприємці. Українські результати – це спільні результати, це результати всіх, хто обрав для себе Україну, усіх, хто активний заради України, усіх, хто готовий реалізовувати все необхідне, щоб Україна вистояла й досягла своїх цілей. Я хочу подякувати вам, подякувати всім! Дякую, Дніпро! Дякую, Україно!

Слава Україні!

Запрошуємо на Хресну Дорогу у Відпустовий центр блаженного Симеона

Великий піст – це час молитви, переосмислення та глибшої близькості з Богом. Однією з найважливіших молитов цього періоду є Хресна Дорога, яка допомагає нам пройти разом з Ісусом Його останній земний шлях – від засудження до Голгофи. (більше…)

Начальник РВА Петро Хмельовський провів робочу зустріч

Сьогодні начальник РВА Петро Хмельовський провів робочу зустріч з головою Надвірнянської громади Зіновієм Андрійовичем щодо ситуації, яка сталася 31 березня у Надвірній внаслідок обвалу одного з корпусів колишньої школи-інтернату. (більше…)

Санаторно-курортне лікування для осіб, позбавлених особистої свободи через збройну агресію проти України


Хто має право?

Постраждалі особи після звільнення можуть отримати пільгове санаторно-курортне лікування або компенсацію за самостійне лікування.

Як отримати путівку чи компенсацію?

  • Перебувати на обліку в органах соцзахисту за місцем проживання.
  • Подати заяву до органу соцзахисту такі документи:
  1. Копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу.
  2. Медична довідка (форма № 070/о).
  3. Копія ідентифікаційного коду.
  4. Документ, що підтверджує факт позбавлення свободи.
  5. Документ про оплату санаторного лікування (для компенсації).

Путівка надається на 18 днів або компенсується вартість самостійного лікування.

Вартість санаторного лікування щорічно визначає Мінсоцполітики.

Важливо!

Звернутися по компенсацію можна протягом 12 місяців після звільнення!

У 2024 році гранична вартість пільгової путівки: 14 994 грн.

На 2025 рік гранична вартість станом на 01.04.2025 не встановлена.

Лікарні Прикарпаття отримали 33 одиниці підігрівачів інфузійних розчинів


Загалом для медустанов передали  перші 600 підігрівачів інфузійних розчинів із двох тисяч, придбаних торік на замовлення Міністерства охорони здоров’я України. 

Придбали обладнання за сприяння донорів у межах ініціативи United24.

Про це повідомила  голова обласної державної адміністрації – начальниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук .

Ці пристрої забезпечують контрольоване підігрівання рідин до фізіологічної температури перед введенням пацієнту, що гарантує комфорт інфузійної терапії, зменшуючи ризик гіпотермії та стресу для пацієнтів.