Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Day: Квітень 8, 2025

Герої без права на помилку: прикарпатські піротехніки розміновують Херсонщину


З 25 березня піротехніки з Івано-Франківської області, що входять до складу частини піротехнічних робіт, підводного та гуманітарного розмінування, перебувають у ротації на Херсонщині. Їхня місія – очищення деокупованих територій від смертельно небезпечної спадщини війни.

За цей короткий час фахівці вже здійснили 19 оперативних виїздів. У ході проведених робіт було обстежено 34 гектари територій, де виявлено та знешкоджено 21 вибухонебезпечний предмет. Серед них – міни, снаряди, уламкові боєприпаси, що могли становити загрозу для місцевого населення.

Робота піротехніків – це невидимий фронт, який вимагає максимальної концентрації, витримки та надлюдської обережності. Кожен крок на замінованій землі може бути останнім, проте ці відважні спеціалісти свідомо ризикують життям, аби повернути безпеку мирним жителям. Гуманітарне розмінування є ключовим етапом у відновленні нормального життя на звільнених територіях. Завдяки роботі піротехніків місцеві мешканці можуть повертатися додому, обробляти землю, ходити до школи чи на роботу без страху за своє життя.

Позаду територіальний етап нашого обласного проєкту для талановитої молоді #Серцем_єдиним_ми_Україна


Імаємо переможців, які змагатимуться в наступному – районному етапі, який стартує цього тижня.

Перший відбір на рівні району відбудеться у Косові 9 квітня. До цього етапу увійшли 5 команд: Старокосівського ліцею, Космацького ліцею імені Омеляна Ковча, Старокутського ліцею, Хімчинського та Уторопського ліцеїв.

У Надвірнянському районі у ІІ етапі, який відбудеться 10 квітня, братимуть участь 9 команд: Ворохтянський ліцей, Делятинський ліцей № 1, Ланчинська гімназія, Лоївський, Зеленський, Волосівський, Яблуницький ліцеї та Яремчанський ліцей № 1.

Калуський районний: переможцями територіального етапу стали 13 команд: Болехівський ліцей № 1 “Академічний”, Раківський, Довговойнилівський, Вигодський, Витвицький, Войнилівський ліцеї, Долинський ліцей № 6 «Європейський», Вільхівська гімназія, Калуський ліцей № 10, Новицький ліцей, Перегінський ліцей № 1, Сваричівський та Спаський ліцеї. Команди цих закладів візьмуть участь у районному етапі 11 квітня.

У Верховинському районі до ІІ етапу увійшли 3 команди – Гринявського і Зеленського ліцеїв, Голівської гімназії. Районний етап проведуть 23 квітня

13 команд стали переможцями територіальних етапів у Коломийському районі: Старогвіздецька гімназія, Городенківський ліцей № 1 ім. Івана Данилюка, Заболотівський ліцей імені Мирослава Попадюка, Коломийський іцей № 4 імені Сергія Лисенка, Коршівський ліцей, Пилипівська гімназія, Нижньовербізький ліцей ім. Героя України Олександра Кукурби, Отинійський, Великокам’янський, Печеніжинський та Підгайчиківський ліцеї, Снятинський ліцей “Інтелект”, Чернелицький ліцей. ІІ етап проєкту заплановано провести 25 квітня.

20 команд візьмуть участь у районному етапі в Івано-Франківському районі. Йдеться про заклади освіти, команди яких стали переможцями територіального етапу: Підгірська і Козарівська гімназії, Бурштинський ліцей № 3, Мединський ліцей, Міжгірська гімназія, Тустанський, Поберезький та Підліський ліцеї, Ліцей №20 Івано-Франківської міської ради, Лисецький, Обертинський ліцеї, Живачівська гімназія, Рогатинський ліцей №1, Яблунський, Старобогородчанський, Тисменицький, Угринівський, Ямницький та Більшівцівський ліцеї, філія Тлумацького ліцею№ 1 с.Вікняни.

Голова обласної державної адміністрації-начальниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук вітає переможців територіального етапу!

«Бажаю успіху усім командам! Ваші таланти, щирість вражають», – йдеться в дописі керівниці області.

Навчання з національного спротиву: практичні навички для громад області


4 та 7 квітня для представників семи громад Івано-Франківського району провели чергові навчання у рамках програми національного спротиву.

Учасники опанували основи поводження зі зброєю, ознайомилися з безпековим чеклістом і працювали з імітаційною зброєю. Лекції провели Анатолій Барчук та Андрій Сауленко – представники районної державної адміністрації. Володимир Яцків та Олександр Кувшинов навчали учасників розпізнавати кровотечу, зупиняти її альтернативними способами та стабілізувати стан потерпілого. Також учасники тренували серцево-легеневу реанімацію й накладення джгутів під контролем інструкторів.

Кожне заняття наголошує: головне – діяти обдумано і не забувати про власну безпеку. Як сказав Марк Твен: «Будьте обережні під час читання книг про здоров’я. Ви можете померти від друкарської помилки».

Долучайтеся до навчань – бути підготовленим сьогодні означає бути непереборним завтра!

Як подолати агресію: причини, реакція, самодопомога


Що таке агресія та агресивність? Агресія (від лат. aggressio — напад) — це поведінка, спрямована на заподіяння фізичної чи психологічної шкоди. Агресивність — це схильність особистості до такої поведінки, що формується під впливом генетики, виховання, досвіду та соціального середовища. Основні причини агресії:

  • Невдоволення собою, страх, невпевненість.
  • Почуття провини, недовіра, психічне чи фізичне виснаження.
  • Алкоголь, наркотики, деякі медпрепарати.
  • Дитячі психотравми та негативні приклади у родині.
  • Контент із насильством (фільми, ігри).

Ми не можемо змінити обставини (наприклад, війну), але можемо навчитися керувати своєю реакцією. Як реагувати на агресію інших:

  • Не відповідати агресією на агресію.
  • Тримати себе в руках, дивитися в очі, говорити аргументовано, без суперечок.
  • Зберігати спокій і дистанцію (якщо можливо).

Як впоратися зі своєю агресією:

  1. Відійдіть — фізична відстань допомагає охолонути.
  2. Змініть кут зору — спробуйте зрозуміти іншу людину.
  3. Дихайте глибоко — кілька вдихів або зворотний рахунок заспокоюють.
  4. Говоріть вчасно — не накопичуйте емоції.
  5. Фізична активність — спорт знижує рівень агресії.
  6. Спрямуйте енергію в корисне русло — творчість, спорт.
  7. Зверніться до психолога, якщо не справляєтесь самі.
  8. Смійтеся— гумор знижує напругу.
  9. Не реагуйте на провокації — розвивайте врівноваженість.

Вправа «П’ять відчуттів»

Мета: допомогти вам залишатися тут і зараз, коли ви хвилюєтеся та застрягли в негативних думках про минуле або майбутнє.

Сидячи чи стоячи в зручній позиції:

  • Назвіть п’ять речей, які ви бачите, щоразу починаючи зі слів: «Я бачу…» (наприклад, назвіть 5 синіх речей у кімнаті).
  • Назвіть п’ять звуків, які ви чуєте, щоразу починаючи зі слів: «Я чую…».
  • Назвіть п’ять речей, які відчуваєте або сприймаєте, щоразу починаючи зі слів: «Я відчуваю…». Це стосується не емоцій, а саме відчуттів тіла, постави, температури: «Я відчуваю спинку крісла, я відчуваю, що мої ноги міцно стоять на підлозі».
  • Вимовляйте слова повільно та з усією увагою до того, що помічаєте.

У наступному колі назвіть по чотири речі, які бачите, чуєте та помічаєте. Завжди намагайтеся помічати різні речі, не змінюючи кута чи поля зору. Та якщо ті самі речі залишаються у вашій увазі, можете назвати їх знову.

Зробіть так само кола з трьома, двома і однією річчю, яку бачите, чуєте та відчуваєте.

Спочатку можете виконувати цю вправу вголос щодня протягом тижня у хвилини спокою. Згодом можете ускладнити її, практикуючи у менш спокійний момент. З часом змініть вправу з опису вголос на вербалізацію подумки. Аби ще більше зосередитися на «тут і зараз», можна під час вправи рухатися, озиратися.

Міністерство розвитку громад та територій України спільно з проєктом «Відновлення для всіх» (RFA) готує каталоги грантових можливостей для громад та бізнесу

Міністерство розвитку громад та територій України спільно з проєктом «Відновлення для всіх» (RFA) (фінансується Урядом Канади та впроваджується компанією Alinea International) готує каталоги грантових можливостей для громад та бізнесу. Це щомісячний збірник, який містить інформацію про кожну окрему програму: опис, умови участі, бюджет, дедлайни подачі заявок та посилання на оголошення про конкурс/першоджерело.

У квітневому випуску зібрано найактуальніші гранти та конкурси, що сприяють реалізації інноваційних проєктів, розвитку технологій та підтримці громад і місцевого бізнесу.

Детальніше ознайомитись із каталогами можна тут:

https://mindev.gov.ua/storage/app/sites/1/uploaded-files/kviten2025-katalog-dlia-gromad.pdf

https://mindev.gov.ua/storage/app/sites/1/uploaded-files/kviten2025-katalog-dlia-biznesu.pdf

Оперативно та зручно переглядати всі доступні можливості розвитку: грантові програми, навчання, події, стажування, консультації – у розрізі регіонів можна за допомогою «Інтерактивної мапи грантових можливостей: (https://cutt.ly/QrdebXkC)

Реформа старшої школи: які предмети й курси будуть обов’язковими?


З2027 року в Україні стартує реформа старшої школи.

Учні зможуть самі обирати профіль навчання, вивчати більше того, що цікаво, і краще готуватись до майбутньої професії.

Які предмети будуть обов’язковими, і як працюватиме нова система?

Дивіться в інфографіці.

#зміниЄ

Увага! Міжнародна акція цифрового прибирання Digital Cleanup

До Міжнародного дня Землі 22 квітня 2025 року, з метою формування екокультури серед молоді, підвищення інформаційної безпеки, зменшення споживання електроенергії та скорочення викидів парникових газів Всеукраїнський молодіжний рух Let’s do it Ukraine спільно з Міжнародним молодіжним рухом School Recycling World планують проведення міжнародної акції цифрового прибирання Digital Cleanup.
До участі запрошуються школярі, студенти, молодіжні ради, профспілки, організації та установи, активні громадяни.
Цифрове прибирання — це унікальна можливість зменшити кількість цифрового сміття, яке накопичується на наших пристроях: застарілі файли, дублікати фото, невикористані додатки, електронні листи та спам. Всі ці дані споживають енергію у дата-центрах, що спричиняє викиди CO₂ та впливає на довкілля.
Учасників закликають провести цифрове прибирання, яке передбачає очищення пристроїв від зайвих файлів, фото, відео та дублікатів; видалення невикористаних додатків зі смартфонів і комп’ютерів; очищення електронної пошти від спаму та старих повідомлень; відписку від зайвих розсилок і вимкнення непотрібних сповіщень; оптимізацію використання хмарного сховища; зменшення цифрового сліду в соціальних мережах, а також підвищення цифрової безпеки та конфіденційності.

Прохання зареєструвати результати участі до 21 квітня включно за посиланням:
https://forms.gle/oZQwo4zvX9kkuxGx7.

Інструкції та деталі доступні в новинах на сайті
letsdoitukraine.org.

Організатори розробили пакет матеріалів, який допоможе всім учасникам провести цифрове прибирання на найвищому рівні: візуальні матеріали, інструкції, чек-листи.

Усі матеріали доступні за посиланням:
https://www.dropbox.com/scl/fo/zikbjv93vb0vko3307i92/ADezMqpdkYny9kCZJy5wuSo/03_Цифрове%20прибиранняdl=0&rlkey=dslnaomfwzwdkfc83xf48pedj&subfolder_nav_tracking=1
Додаткові матеріали доступні в новинах сайті: letsdoitukraine.org

Контактна особа: Заступниця керівника, координатор по роботі з партнерами, рекламою та інформаційною підтримкою — Анастасія Баглай, +380976934859, partners@letsdoitukraine.org

Долучайся до лав Сухопутних військ через 1-й центр рекрутингу – будь тим, хто надихає і показує: Я МОЖУ ВСЕ!

Ми – покоління вибору. Покоління сміливих, дієвих, сильних. Ми будуємо своє майбутнє без страху і боремося, щоб жити у вільній Україні. Ми плануємо, мріємо і віримо – зможемо! Вистоїмо! Переможемо! Долучайся до лав Сухопутних військ через 1-й центр рекрутингу – будь тим, хто надихає і показує: Я МОЖУ ВСЕ!


1-й центр рекрутингу Сухопутних військ пропонує долучитися за контрактом «18-24» до однієї з 9-ти бригад Сухопутних військ:
10 Гірсько- Штурмова Бригада,
28 ОМБр ім. Лицарів Зимового Походу,
72 ОМБр ім. Чорних Запорожців,
92 ОШБр ім. кошового отамана Івана Сірка,
3 окрема штурмова бригада,
24 ОМБр імені короля Данила,
30 окрема механізована бригада ім. князя Костянтина Острозького,
93-тя ОМБр Холодний Яр,
128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада.
Долучайся вже зараз! Час діяти!
Детальніше:
https://lfrecruiting.com.ua/18-24
тел. 0800503696