Сьогодні під керівництвом заступниці голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко відбулася нарада, на якій обговорили основні напрями роботи обласної та районних служб у справах дітей, проблемні питання та шляхи їх вирішення. До обговорення важливих питань долучилися керівники і фахівці закладів цілодобового перебування дітей.
Йшлося про організаційні питання роботи обласної та районних служб у справах дітей за перший квартал цього року.
«Найголовніше у діяльності профільних служб – вчасно та ефективно, в рамках чинного законодавства, захистити кожну дитину, яка сьогодні є на теренах області. Мета служб у справах дітей вчасно відреагувати та зробити все можливе, щоб захистити кожну дитину, яка цього потребує. Ми спрямували усі наші ресурси на те, щоб не лише зберегти, а й покращити напрацьовані результати роботи», – розповіла Людмила Сірко.
Зауважувалося, що на обліку служб у справах дітей області перебувають 1165 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; функціонують 13 дитячих будинків сімейного типу (97 вихованців), 84 прийомні сім’ї, 149 прийомних дітей, 858 дітей, які влаштовані у сім’ї опікунів та піклувальників.
З початку війни до області прибули 597 дітей із закладів цілодобового перебування – це діти, які опинилися у складних життєвих обставинах, серед яких і діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.
Значну увагу було приділено створенню прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, їх матеріально-технічному забезпеченню, а також захисту житлових і майнових прав дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. У 2024 році за кошти державної субвенції в нашій області придбано житло для п’яти дитячих будинків сімейного типу.
Обговорили і стан забезпечення ведення банку даних про дітей-сиріт, дітей. позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, сімей потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів в єдиній інформаційно-аналітичній системі «Діти».
Важливим питанням, яке було розглянуто на нараді, була діяльність обласних закладів цілодобового перебування дітей. Саме ці заклади надали прихисток для більше ніж 100 діток-сиріт, діток, позбавлених батьківського піклування, та тих, які опинилися у складних життєвих обставинах із закладів цілодобового перебування та прибули із зони активних бойових дій.
Під час наради проаналізували питання впровадження обласного плану заходів з реалізації Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні. Зауважувалося, що урядова стратегія враховує виклики, спричинені повномасштабною війною, зокрема підвищення ризиків для сімей з дітьми, які можуть опинитися в складних життєвих обставинах та працюватиме на регіональному рівні. Це важливий крок у зміцненні системи захисту прав дітей в Україні, спрямований на розвиток сімейних форм виховання та надання підтримки родинам на рівнях громад і держави.
На завершення наради Людмила Сірко дала відповідні доручення керівникам та фахівцям служб у справах дітей ОДА та РДА щодо вирішення проблемних питань, які обговорювалися на нараді, подякувала їм за відданість справі.