Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Day: Квітень 15, 2025

Інформація про реалізацію експериментального проєкту з організації надання внутрішньо переміщеним особам похилого віку, особам з інвалідністю соціальних послуг стаціонарного догляду, підтриманого проживання за принципом «гроші ходять за людиною», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2024 р. № 888

Міністерство соціальної політики України вповаджує експериментальний проєкт з надання ВПО похилого віку та особам з інвалідністю послуги стаціонарного догляду і підтриманого проживання за принципом «гроші ходять за людиною».
Алгоритм дій уповноваженого органу зображено в інфографіці
Детальніше з умовами експериментального проєкту «гроші ходять за людиною» можна ознайомитися на сайті Мінсоцполітики:

​У Франківську встановили рекорд України: виставка писанок з гербами історичних регіонів об’єднала мистецтво та ідентичність


Сьогодні, 15 квітня, в Івано-Франківському краєзнавчому музеї урочисто відкрили унікальну мистецьку виставку, що не має аналогів в історії України — експозиція писанок із зображеннями гербів 28 історичних регіонів нашої держави.

Це – перша подібна експозиція, в якій кожна писанка стала не просто витвором декоративного мистецтва, а справжнім символом єдності, ідентичності та поваги до багатогранної культурної спадщини України.

Кожне яйце виконане у вишуканій техніці пейп-арт, що передбачає створення об’ємних форм із паперу. Герби всіх 24-х областей, АР Крим, двох міст зі спеціальним статусом — Києва і Севастополя — та Великий державний герб України отримали нове творче втілення в образі писанки.

Виставка не лише здивувала глядачів, а й стала частиною національного досягнення: саме сьогодні в Івано-Франківську було зафіксовано рекорд України у номінації «Найбільша кількість яєць-писанок, створених у техніці пейп-арт».

Автором ідеї та натхненням для цього проєкту стала Людмила Ткаченко, а втілили її разом із нею члени творчої родини Ткаченків:

  • Ткаченко Валентин Володимирович (чоловік)
  • Ткаченко Андрій Валентинович (син)
  • Кушнаренко (Ткаченко) Вікторія Валентинівна (дочка)

Виставка триватиме впродовж місяця, тож усі охочі мають можливість побачити унікальну колекцію та відчути дух України — кольоровий, багатогранний і незламний.

Запрошуємо переглянути експозицію в Івано-Франківському краєзнавчому музеї ( 2 поверх).

В ОДА обговорювали напрями роботи служб у справах дітей


Сьогодні під керівництвом заступниці голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко відбулася нарада, на якій обговорили основні напрями роботи обласної та районних служб у справах дітей, проблемні питання та шляхи їх вирішення. До обговорення важливих питань долучилися керівники і фахівці закладів цілодобового перебування дітей.

Йшлося про організаційні питання роботи обласної та районних служб у справах дітей за перший квартал цього року.

«Найголовніше у діяльності профільних служб – вчасно та ефективно, в рамках чинного законодавства, захистити кожну дитину, яка сьогодні є на теренах області. Мета служб у справах дітей вчасно відреагувати та зробити все можливе, щоб захистити кожну дитину, яка цього потребує. Ми спрямували усі наші ресурси на те, щоб не лише зберегти, а й покращити напрацьовані результати роботи», – розповіла Людмила Сірко.

Зауважувалося, що на обліку служб у справах дітей області перебувають 1165 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; функціонують 13 дитячих будинків сімейного типу (97 вихованців), 84 прийомні сім’ї, 149 прийомних дітей, 858 дітей, які влаштовані у сім’ї опікунів та піклувальників.

З початку війни до області прибули 597 дітей із закладів цілодобового перебування – це діти, які опинилися у складних життєвих обставинах, серед яких і діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Значну увагу було приділено створенню прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, їх матеріально-технічному забезпеченню, а також захисту житлових і майнових прав дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. У 2024 році за кошти державної субвенції в нашій області придбано житло для п’яти дитячих будинків сімейного типу.

Обговорили і стан забезпечення ведення банку даних про дітей-сиріт, дітей. позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, сімей потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів в єдиній інформаційно-аналітичній системі «Діти».

Важливим питанням, яке було розглянуто на нараді, була діяльність обласних закладів цілодобового перебування дітей. Саме ці заклади надали прихисток для більше ніж 100 діток-сиріт, діток, позбавлених батьківського піклування, та тих, які опинилися у складних життєвих обставинах із закладів цілодобового перебування та прибули із зони активних бойових дій.

Під час наради проаналізували питання впровадження обласного плану заходів з реалізації Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні. Зауважувалося, що урядова стратегія враховує виклики, спричинені повномасштабною війною, зокрема підвищення ризиків для сімей з дітьми, які можуть опинитися в складних життєвих обставинах та працюватиме на регіональному рівні. Це важливий крок у зміцненні системи захисту прав дітей в Україні, спрямований на розвиток сімейних форм виховання та надання підтримки родинам на рівнях громад і держави.

На завершення наради Людмила Сірко дала відповідні доручення керівникам та фахівцям служб у справах дітей ОДА та РДА щодо вирішення проблемних питань, які обговорювалися на нараді, подякувала їм за відданість справі.

Відбулася онлайн-зустріч із представником Українсько-американської координаційної ради (UACC)


Директор департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад ОДА Олександр Зрайко провів робочу онлайн-зустріч із віце-президентом з фандрайзингу та партнерства Українсько-американської координаційної ради (UACC) Міком Сафроном.

Керівник департаменту представив основні напрями діяльності області у сфері міжнародної співпраці, зокрема і перспективи налагодження двосторонніх зв’язків з потенційними партнерами у США.

Додамо, що Українсько-американська координаційна рада популяризує українську культуру, сприяє діяльності українських підприємців, а також активно підтримує гуманітарні проєкти для України.

За результатами зустрічі домовилися продовжити діалог з УАКК щодо налагодження міжнародних партнерств на міжрегіональному рівні.

 

The Director of the Department for International Cooperation and European Integration of Communities, Oleksandr Zraiko, held a working online meeting with the Vice President of Fundraising and Partnerships of the Ukrainian-American Coordinating Council (UACC), Mick Safron.

During the meeting, he presented the main areas of the region’s activities in the field of international cooperation, including the prospects for establishing bilateral ties with potential partners in the United States.

The Ukrainian-American Coordinating Council promotes Ukrainian culture, supports the activities of Ukrainian entrepreneurs, and actively supports humanitarian projects for Ukraine.

As a result of the meeting, an agreement was reached to continue the dialogue with the UACC on establishing international partnerships at the interregional level.

До уваги прикарпатців! Ярмарок вакансій для ветеранів переноситься на невизначений термін


До уваги прикарпатців!

Змушені перенести на невизначений термін захід для ветеранів та родин захисників, який планували провести 16 квітня.

Голова обласної державної адміністрації – начальниця  обласної військової адміністрації Світлана Онищук дякує кожному, хто відгукнувся на нашу ініціативу та долучився до підготовки заходу.

Ветеранський ярмарок відбудеться. Про це повідомимо згодом.

Необхідно докласти максимум зусиль, щоби допомогти нашим захисникам швидше адаптуватися до умов цивільного життя, а також надати їм можливість професійної реалізації, – Людмила Сірко


Відбулася зустріч заступниці голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко, директора Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василя Цимбалюка та керівників філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості. На зустрічі проаналізували діяльність служби зайнятості області та окреслили пріоритетні напрями для подальшої роботи.

«Одним із найважливіших питань залишається сприяння зайнятості учасників бойових дій, які повертаються з військової служби. Ми повинні докласти усіх зусиль, щоб допомогти нашим захисникам швидше адаптуватися до умов цивільного життя, а також надати їм можливість професійної реалізації», – зазначила Людмила Сірко.

Своєю чергою Василь Цимбалюк розповів про результати роботи обласної служби зайнятості від початку року та зазначив, що на даний час область займає перше місце по Україні за рівнем працевлаштування громадян.

«На Прикарпатті активно реалізуються урядові програми «Власна справа» та «Грант для ветеранів та членів їх сімей». Від початку цього року позитивне рішення державного центру зайнятості щодо надання їм коштів мікрогранту вже отримали 256 заявників, а також 36 ветеранів та членів їх сімей отримали грант. За цими показниками Івано-Франківщина посідає відповідно друге та перше місце. Також від початку року за сприяння обласної служби зайнятості 53 учасники бойових дій були працевлаштовані», – зазначив Василь Цимбалюк.

За результатами зустрічі було визначено напрями, в яких необхідно посилити роботу, зокрема щодо налагодження співпраці з громадськими організаціями, реабілітаційними центрами та ветеранськими просторами, в яких надаються послуги учасникам бойових дій та членам їхніх сімей.

Рятувальники закликають дотримуватись правил пожежної безпеки під час святкування Великодня


Світле свято Великодня – це час радості, тепла й духовного єднання. Але важливо пам’ятати: нехтування елементарними правилами безпеки може призвести до трагедії.

Пам’ятайте:

  1. Не залишайте запалені свічки без нагляду. Навіть кілька хвилин можуть коштувати дорого.
  2. Тримайте свічки, лампадки та інші джерела відкритого вогню подалі від легкозаймистих матеріалів – серветок, рушників, паперу, декору тощо.
  3. Перед використанням перевіряйте електроприлади. Не використовуйте пошкоджені чи сумнівної якості прилади.

Будьте уважні – і нехай свято буде світлим, а не пекучим. Захистіть себе, родину та сусідів!

Як працює Єдина ветеранська лінія?


В Україні нині понад мільйон ветеранів та ветеранок. Вони потребують підтримки і допомоги. З якими питаннями може допомогти Єдина ветеранська лінія 0 800 505 217 — дивіться у відео.

Проєкт реалізується Мінветеранів за підтримки Червоного Хреста України.

 

НАЗК інформує про запуск нового онлайн-курсу «Серіаліті про конфлікт інтересів: спільна робота близьких осіб»

Фахівці Офісу доброчесності НАЗК розробили онлайн-курс для публічних службовців, який допоможе зрозуміти як правильно діяти в ситуаціях, коли родинні стосунки перетинаються з професійними обов’язками.

Онлайн-курс «Спільна робота близьких осіб» — серіаліті про конфлікт інтересів  розміщено на навчальній платформі Study.NAZK.

Учасники курсу:

  • ознайомляться з життєвими ситуаціями про спільну роботу з родичами на різних посадах;
  • дізнаються, за яких умов виникає конфлікт інтересів у випадках підпорядкування;
  • отримають практичні поради для тих, хто працює з близькими особами.

Курс складається з шести серій та включає інтерактивний навчальний матеріал.

Учасники, які складуть тест, отримають сертифікат  на 0,1 кредиту ЄКТС.

Цей курс буде цікавим і корисним для всіх, хто працює в публічному секторі, особливо для тих, хто нещодавно призначений на посаду.

Реєстрація відкрита на навчальній платформі Study.NAZK за посиланням.

Нагадаємо, загалом на навчальній платформі Study.NAZK уже розміщено 31 навчальний курс про антикорупцію та доброчесність.

Змінилась “гаряча” телефонна лінія МОЗ України

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє, що з 01 квітня 2025 року звернення громадян опрацьовуються загальною гарячою лінією МОЗ із питань сфери охорони здоров’я. Отримати консультацію можна щодня з 8:00 до 20:00.

Додатково інформуємо, що лінія за номером 0800-602-019 припинила роботу.