Day: <span>Січень 19, 2026</span>

Національний проєкт «Дія.Бізнес»

До уваги суб’єктів підприємницької діяльності! 

В умовах воєнного стану, обмеженості внутрішнього споживчого ринку та постійної потреби у зміцненні фінансово-економічної стійкості держави особливої актуальності набуває розвиток експорту українських товарів, у тому числі шляхом виходу вітчизняних виробників на міжнародні електронні торговельні платформи (Amazon, Etsy, eBay та інші). (більше…)

Правила безпечного використання генераторів

Період планових чи аварійних вимкнень електроенергії генератори стають надійною підтримкою для домівок, закладів та підприємств. Проте їхнє неправильне використання може призвести до загрози життю та майну. Щоб уникнути пожеж, отруєння чадним газом і небезпечних ситуацій, рятувальники Прикарпаття нагадують основні правила, яких варто неухильно дотримуватися. (більше…)

Держгеокадастр повідомляє про індексацію нормативної грошової оцінки земель за 2025 рік

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру на виконання статті 289 Податкового кодексу України повідомляє.

За інформацією Державної служби статистики України, індекс споживчих цін за 2025 рік становить 108,0%. (більше…)

Які податки сплачувати орендодавцю – пояснюють Мінфін та ДПС у кампанії «Податки захищають» (інфографіка)

Читайте про ще одну життєву ситуацію та дізнавайтесь, що за податки сплачує Ганна здаючи в оренду дві квартири.

40-річна Ганна має кілька однокімнатних квартир, дві з яких здає в оренду. За квартиру в столиці щомісяця вона отримує 20 тис. грн, а за квартиру в Ужгороді – 15 тис. грн (загалом 105 тис. грн/квартал; 420 тис. грн/рік). Для легалізації доходу, Ганна зареєструвала свою діяльність як ФОП (фізична особа-підприємець) 3 групи. Це дозволяє їй офіційно надавати послуги з оренди громадянам України та іноземцям. (більше…)

В ОДА функціонує ветеранський простір «Ветеран ПРО»

В Івано-Франківську продовжує роботу обласний ветеранський простір «Ветеран ПРО» — місце підтримки для ветеранів, їхніх сімей та близьких. Центр працює при Івано-Франківській ОДА та надає консультації з питань адаптації після служби, соціального захисту й супроводу. Тут створюють інклюзивне та безпечне середовище для кожного. (більше…)

Будемо на цьому тижні працювати заради нового тиску та ясної позиції світу щодо Росії, – звернення Президента

Бажаю здоровʼя, шановні українці, українки!

Сьогодні увесь день – доповіді Прем’єр-міністра Юлії Свириденко, міністра енергетики Дениса Шмигаля. Тривають відновлювальні роботи після російських ударів. Щоночі, на жаль, нові влучання. Основна мішень для Росії незмінно – наша енергетика. Фактично цілодобово й тільки в ремонтних бригадах на електромережах та об’єктах генерації, на тепломережі працюють майже 58 тисяч людей. Залучені ресурси Укрзалізниці та інших державних компаній. Для Києва, де ситуація дуже непроста, залучені додатково 50 бригад з усієї країни. Є ще будинки, які без опалення, і щодо них фактично по кожному будинку в ручному режимі направляються необхідне обладнання, необхідні бригади. Складно також на Київщині, особливо в північній частині області, також у Бориспільському районі. Також у прикордонних та прифронтових регіонах, де ремонти мереж і ремонти об’єктів ускладнені через фактично постійні обстріли, постійні удари. Це Харків, Чернігівщина, Сумщина, Дніпровщина, Запоріжжя – окрема увага цим регіонам. Було багато роботи на Полтавщині та в Одесі, щоб стабілізувати ситуацію в енергетиці. (більше…)

Кампанія “Податки захищають”: Архітектор Василь та податки з доходу за трудовим договором (графічне відео)

явіть Василя. В свої 48 років він працює в будівельній компанії архітектором. Василь працевлаштований офіційно, за трудовим договором і сплачує податки з повної, «білої» заробітної плати. Його щомісячний дохід до вирахування податків – 35 000 грн (105 тис. грн/квартал, 420 тис. грн/рік). Після відрахування податків на руки він отримує 26 950 грн. (більше…)