Внаслідок підвищення мінімальної заробітної плати надходження до бюджету та Пенсійного фонду зросли на півмільярда гривень
«Незважаючи на те, що в 2016 році значно зменшилась ставка ЄСВ – практично у два рази, а також скасовано ЄСВ, який утримувався із заробітної плати найманих працівників масового виведення заробітних плат «з тіні» не відбулось, і ми не отримали очікуваних надходжень з ЄСВ», – зауважила Ірина Столярик.
За її словами, щоб компенсувати втрати Пенсійного фонду та збільшити доходи населення влада пішла на нові кроки в цьому напрямку. Так, з початку року збільшено мінімальну заробітну плату до 3200 гривень та значно підвищено відповідальність за порушення трудового законодавства. Також розширено коло платників єдиного внеску на всіх суб’єктів господарювання незалежно від доходу, крім пенсіонерів та інвалідів, та збільшено до 704 гривень на місяць поріг обов’язкових відрахувань ЄСВ, крім «спрощенців» першої групи.
Як наслідок, надходження ЄСВ до Пенсійного фонду склали 786,8 млн. гривень та зросли на 237,6 млн. гривень у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, а ПДФО до бюджету – 723,4 млн. гривень та зросли на 264 млн. гривень.
«Необхідно зазначити, що таке збільшення надходжень до бюджету та Пенсійного фонду відбулось в тому числі і за рахунок вжиття заходів щодо легалізації заробітних плат у тісній взаємодії з іншими контролюючими органами. Це і обмін інформації з Пенсійним фондом та управлінням держпраці, співбесіди з керівниками підприємств, і заслуховування їх на засіданнях комісій, створених при райдержадміністраціях та міських радах, та відповідні контрольно-перевірочні заходи, – зазначила Ірина Столярик. – У результаті таких заходів значно зросли поступлення до Пенсійного фонду та бюджетів, а як наслідок збільшаться пенсійне та соціальне забезпечення наших громадян».
0 Коментарі