Відбувся Х обласний фестиваль стрілецької та повстанської пісні імені Софії Галєчко, присвячений сторіччю створення Західноукраїнської Народної Республіки та 100 років боротьби української революції
В парку ім. Івана Франка м. Надвірна відбувся Х обласний фестиваль стрілецької та повстанської пісні імені Софії Галєчко, присвячений сторіччю створення Західноукраїнської Народної Республіки та 100 років боротьби української революції.
Метою фестивалю є увіковічення традицій, правдивої історії та пам’яті про учасників визвольних змагань, виховання у підростаючого покоління любові до рідного краю, його історичного минулого, формування національної свідомості, зміцнення української національної ідеї через українську народну пісню, популяризацію творів національно-патріотичного характеру та творів, які оспівують славетні подвиги українського народу, його історичного минулого, виявлення молодих і талановитих виконавців.
Варто додати, що у рамках проведення фестивалю вшановується пам’ять про трагічно загиблу першу українську жінку-хорунжу УСС Софію Галечко. Цьогоріч до дня вшанування пам’яті про неї на могилі у с. Пасічна, відбулася панахида за участю священнослужителів, представників органів місцевого самоврядування та громадськості. Участь у панахиді взяв заступник голови районної державної адміністрації Ярослав Гундяк, який поклав квіти до могили Софії Галечко та розповів про героїчне минуле нашої землячки.
У м. Надвірна святкові заходи розпочалися на майдані Шевченка з покладання квітів від учасників та організаторів фестивалю до пам’ятника Т.Г.Шевченку та Стели Героїв Небесної Сотні.
В заході взяли участь: заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк, голова райдержадміністрації Олександр Кеніз, міський голова Зіновій Андрійович, духовенство, громадськість та ЗМІ.
Урочистою ходою під звуки оркестру присутні вирушили до основного місця проведення фестивалю – міського парку ім. Івана Франка.
Керівники області та району покладанням квітів вшанували Великого Каменяра українського народу.
Х обласний фестиваль стрілецької та повстанської пісні імені Софії Галєчко традиційно був відкритий гімном України у виконанні духового оркестру РБК (під керівництвом Богдана Абрата), молитвою за кращу долю нашої держави та привітань очільників краю.
В урочистій промові голова районної державної адміністрації Олександр Кеніз зазначив: що “проведення таких фестивалів сьогодні дуже потрібне, адже повстанська і стрілецька пісня – це історична пам’ять про українських героїв. Ми проводимо фестиваль пам’яті Софії Галечко – жінки-офіцера, яка виборювала незалежність України. Також голова районної державної адміністрації побажав присутнім та учасникам хорошого настрою, мирного неба та злагоди, духовного та патріотичного збагачення.
За словами Ігоря Пасічняка, цінність фестивалю полягає у збереженні унікальних творів, які супроводжували борців за волю України під час національно-визвольних змагань.
«Завданням сучасного покоління українців є відродження пісенних скарбів нашого народу, їхня популяризація серед підростаючого покоління та збереження повстанських і стрілецьких пісень для нащадків, – зазначив посадовець».
На свято повстанської і стрілецької пісні ім. Софії Галєчко завітали понад двадцять обласних колективів вокально-хорового жанру та сольних виконавців, а це близько 300 учасників, та 10 районних (понад 100 учасників) із всіх куточків Івано-Франківської області, а саме: хор української пісні «Чорнобривці» Івано-Франківського Теплокомуненерго, жіночий вокальний ансамбль «Криниця» Городенківського РПК, хор клубу с. Рибне Тисменицького району, чоловічий вокальний ансамбль «Байрак» Долинського ЦКіД, жіночий вокальний ансамбль «Серпанок» Коломийського МПК, чоловічий вокальний ансамбль «Народні джерела» Болехівського МНД, чоловіча хорова капела «Сурма» Івано-Франківського національного медичного університету, вокальний ансамбль «Народні джерела» Болехівського МНД, вокальний дует Яремчанського МБК, чоловічий вокальний ансамбль «Старунці» БК с. Старуня Богородчанського району, хорова капела «Дзів» БК с.Ямниця Ямницької ОТГ, вокальний народний ансамбль чоловічого хору духовного співу «Злаоуст» Яремчанського МБК.
У фестивалі взяли участь такі колективи Надвірнянського району: народний вокальний ансамбль «Черлені пацьорки» БК смт. Делятин Делятинської ОТГ, хорова капела БК смт. Делятин Делятинської ОТГ, хор Надвірнянського РБК у супроводі Муніципальго народного оркестру «Аркан», народний аматорський хоровий колектив «Відродження» Переріслянської ОТГ БК с.Перерісль, народний аматорський хоровий колектив «Водограй» Переріслянської ОТГ БК с.Волосів, народний аматорський вокальний ансамбль «Скарбниця» БК с. Гвізд, чоловічий вокальний ансамбль «Гвоздецькі газди» БК с. Гвізд, вокальна формація БК с. Середній Майдан, жіночий дует БК с. Тисменичани, соліст БК с. Пнів Дмитро Вірста.
Також відділом культури райдержадміністрації було організовано етнографічне подвір’я з цікавими виставками.
Районним відділом державної служби надзвичайних ситуацій в області організовано роботу польової кухні, де пригощали обідом всіх учасників Фестивалю.
Допоки лунатиме українська пісня, доти існуватиме нація.
Слава Україні! Героям Слава!
0 Коментарі