Що отримають до бюджету ОТГ ще в 2018-му та додаткові доходи наступного року
До завершення цього фінансового року для об’єднаних громад найважливішим є використання у повному обсязі коштів інфраструктурної субвенції (72% наразі освоєно коштів), а також максимально ефективне використання коштів на рахунках ОТГ і перегляд вільних залишків. На цьому наголошує радник з питань місцевих фінансів ІФ ЦРМС Оксани Швець.
Завершення фінансового року для ОТГ та бюджет-2019 обговорювали в Івано-Франківському центрі розвитку місцевого самоврядування разом з представниками громад, експертами та профільними департаментами облдержадміністрації в рамках семінару «Формування місцевих бюджетів ОТГ на 2019 рік» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».
Заступник директора департаменту фінансів ОДА Ганна Качур детально зупинилась на додаткових ресурсах, які будуть ще направлені на допомогу ОТГ. Зокрема, мова йде про розподіл додаткової дотації для громад та перерозподіл освітньої субвенції в масштабах Івано-Франківської області, який зараз перебуває на затвердженні в Кабміні.
Щодо планування бюджетів громад у 2019 році, то основні акценти були зроблені на плануванні доходів. Адже з’являться нові джерела надходжень у бюджетах ОТГ:
– податок на землі, зайняті лісовими насадженнями;
– 5% рентної плати за видобуток корисних копалин (крім нафти і газу);
– ПДФО (податок з доходів фізичних осіб) з власників земельних ділянок, які здаються в оренду, за місцем знаходження цих земельних ділянок;
Що ж до видаткової частини бюджетів ОТГ, то заступник директора департаменту освіти, науки і молодіжної політики ОДА Андрій Сташків детально зупинився на змінах у формулі розподілу освітньої субвенції. Це стосується запровадження додаткового поділу класів на групи, що тягне за собою додаткові ставки для педагогічних працівників, а відповідно і збільшення видатків на освіту. Окрім того, з нового року буде запроваджена додаткова оплата праці педагогів в інклюзивних центрах, що відкрилися цього року.
Також певні новації будуть і у фінансуванні медичної сфери.
«Медичної субвенції на первинну ланку держава не передбачатиме. Так званий «червоний список» (пацієнти, які не уклали декларації з лікарями) діятиме і фінансуватиметься лише у першому півріччі 2019 року. Тому зараз необхідно максимально сконцентрувати свої зусилля на підписній кампанії. А принцип фінансування вторинної ланки медицини залишиться таким самим до кінця 2019 року», – зазначила радник з питань місцевих фінансів Оксана Швець.
0 Коментарі