Здобутки децентралізації необхідно закріпити в Основному законі
Важливим індикатором розвитку для нашої держави стала децентралізація. Таке переконання висловив виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Максим Чопей.
«Важко змінити те, що зберігалось упродовж 23 років. Та тим не менш – це вдалося. Завдяки децентралізації влади у громад з’явились нові повноваження та ресурси. Важливо розуміти: децентралізація – це не реформа, а процес, який охоплює усі життєвоважливі сфери. Це – своєрідний кейс, який поєднує у собі як реформу адміністративно-територіального устрою, так і системних перетворень у галузях освіти та охорони здоров’я», – наголосив експерт.
За його словами, зміни у системі місцевого самоврядування дали хороші результати. «Відтепер у громад з’явилися нові структури бюджетів, якість прийняття рішення, а також можливість жителів громад впливати на їх розвиток», – сказав він.
«Загалом, система менеджменту в процесі децентралізації зросла. Нині в ОТГ є чітке бачення проблем і ефективне використання наявних коштів», – додав Максим Чопей.
На думку експерта, тепер ці здобутки необхідно закріпити у Конституції України.
Говорячи про результати реформи на Прикарпатті, Максим Чопей нагадав, що в нашій області створено 32 ОТГ. «Більшість краян відчули необхідність у створенні громад. Завдяки спільним зусиллям облдержадміністрації, експертного середовища та представників ОТГ цю роботу вдалось провести на належному рівні. Нині триває робота із забезпечення спроможності тергромад», – наголосив він.
0 Коментарі