Перші регіональні еко-арт фестини «Гуцульські веснянки у Миколая»
22 травня в еколого-просвітницькому центрі «Маєток Святого Миколая» НПП «Гуцульщина» відбулися перші регіональні еко-арт фестини «Гуцульські веснянки у Миколая», приурочені відзначенню в цей день Міжнародного дня біорізноманіття та свята Літнього Миколая.
Їх організаторами виступили Національний природний парк «Гуцульщина», Косівська РДА та районна рада. Метою проведення фестин є розкриття існуючих екологічних проблем краю через мистецтво, поширення культури дбайливого ставлення до природи та виховання екологічної поведінки, а також розвиток і популяризація звичаїв та обрядів, що відносяться до весняного циклу календарно-обрядової творчості (веснянки, гаївки, великодні пісні).
У рамках фестин проведено ряд заходів: еко-квест «Друзі природи», еко-пленер, показ номерів художньої самодіяльності, а також веснянок, гаївок, великодніх пісень за участю гостей в обрядових дійствах. Крім того, на святі були представлені твори інструментального мистецтва в жанрі етно-музики та проведено майстер-класи з народних художніх промислів Гуцульщини. Невід’ємною складовою всіх дійств, організованих НПП «Гуцульщина» є пригощання присутніх національними гуцульськими стравами. Винятком не стали і нинішні фестини, на яких учасники і гості могли поласувати смачним баношем із бринзою, голубцями, узваром з пампушками.
Еко-пленер згуртував школярів та гуртківців центрів дитячої творчості, котрі демонстрували свої художні таланти. Учасники зображали навколишні ландшафти у власному стилі та з використанням різних художніх технік. За підсумками конкурсу І місце отримала Софія Шкрібляк, учениця Косівського ліцею ім. І.А. Пелипейка, ІІ місце – Роксолана Погребенник, учениця Косівського ліцей ім. І.А. Пелипейка, ІІІ місце – Христина Андрусяк, Сніжана Тарабаса, Вікторія Братівник, учениці Старокосівської ЗОШ І-ІІІ ст.
В еко-квест «Друзі природи», учасники змагалися між собою в знаннях із зоології, ботаніки, вмінню орієнтуватися на місцевості. Учням припав до душі такий неординарний формат заходу – з одного боку вони виявляли свої вміння, з іншого – мали змогу на практиці ознайомитися із біорізноманіттям НПП «Гуцульщина». А карта станцій квесту (всього їх було 5) замінила, на момент проведення заходу, стандартні підручники, зошити і посібники. Переможцями еко-квесту «Друзі природи» стали: 1 місце– команда «Всезнайки» Косівського ліцею ім. І.А. Пелипейка, 2 місце – команда «Екстремали» Розтоківської ЗОШ І-ІІІ ст., 3 місце – команда «Флористи» Рожнівського ліцею «Гуцульщина» ім. Ф. Погребенника
Національний природний парк «Гуцульщина» щиро дякує усім хто долучився до організації та проведення фестин, зокрема: відділу освіти Косівської РДА та Косівському РЦДТ, відділу культури, національностей та релігій Косівської РДА та працівникам Косівського РБК, студентам і наставникам Косівського інституту декоративного та прикладного мистецтва ЛНАМ, сектору у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, поетесі, краєзнавцю Марії Лазарович та всім учасникам і гостям. Така тісна співпраця творчих людей приносить добрі плоди, піднесений настрій, позитивний досвід та бажання подальших звершень на ниві пропагування збереження довкілля через культуру та мистецтво.
Сьогодні «Маєток Святого Миколая» НПП «Гуцульщина» гостинно відкриває двері для віх охочих поринути у світ дитинства, відчути дотик до живої природи, пізнати традиції краю та просто змістовно відпочити.
0 Коментарі