Обговорено питання реформування медичної галузі Прикарпаття
8 листопада під керівництвом в.о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА Ірини Кобельської відбувся «круглий стіл» із спеціалістами департаменту та керівниками медичних закладів області. Учасники обговорювали стратегію розвитку області за кілька останніх років в галузі медицини, аналізували рівень реалізації цієї стратегії та визначали перспективи медичної галузі на наступні сім років.
«Стратегія передбачає собою цілі, завдання і способи їх виконання, – зазначила Ірина Кобельська. – Одним із завдань було розвиток сільських територій та людського потенціалу. Що стосується медичного простору, то наше завдання полягало в тому, щоб більше розвивати систему медицини первинної ланки, зокрема, створення сільських лікарських амбулаторій в населених пунктах області. Адже ми безупинно маємо дбати про забезпечення нагальних потреб охорони здоров’я та формування здорового способу життя».
У своєму звіті Ірина Кобельська проаналізувала рівень виконання кожного завдання. Перше – це закупівля обладнання для сільських лікарських амбулаторій. На сьогодні амбулаторії значно покращили матеріально-технічну базу. Наступне – це реорганізація амбулаторій та ФАПів, останніх вже реорганізовано 22. Станом на сьогодні створені амбулаторії у шести селах, будівництво трьох триває, а ще трьох планують. На цьому етапі десять сіл в області поки що залишаються без амбулаторій. А загальна кількість цих медичних закладів первинного рівня зросла на 34 одиниці і становить 176 амбулаторій.
Ще одним аспектом є санітарний транспорт для сільських лікарських амбулаторій та центрів первинної медичної допомоги. Як зазначила Ірина Кобельська, область отримала можливість закупити з державного бюджету 92 автомобілі, 49 з них вже придбано. Крім того, шукають можливість для закупки ще 56-ти.
Останні роки – це роки трансформації медичної допомоги. Таким чином було створено 28 центрів первинної медичної допомоги, всі обласні лікувальні заклади реорганізовано на комунальні некомерційні підприємства, стоїть питання створення регіонального центру громадського здоров’я.
В.о. директора департаменту охорони здоров’я відзначила хорошу роботу керівників обласних та районних медичних закладів. Адже за звітній період було відкрито кілька нових та реконструйовано існуючих медичних закладів, корпусів, відділень, центрів. Закуплено чимало дороговартісного медичного обладнання. Область є лідером щодо впровадження діалізної терапії. Функціонують 9 центрів нефрології та діалізу, у яких пацієнти повністю забезпечені розхідними матеріалами та медикаментами супроводу за кошти обласного бюджету. Пріоритетним напрямком є охорона материнства та дитинства. Івано-Франківщина одна з перших в Україні запровадила програму вакцинації підлітків від папіломовірусної інфекції, а також метод рідинної цитології з метою покращення виявлення раку шийки матки.
Вперше у рамках обласної комплексної програми «Здоров’я населення Прикарпаття 2013-2020» передбачені кошти на лікування безпліддя. Прикарпаття є базою для переймання досвіду функціонування паліативної та хоспісної допомоги. Триває становлення системи екстреної медичної допомоги. В області виконуються заходи 12 медичних регіональних програм, на реалізацію яких виділені кошти з обласного бюджету.
Проте, як і в кожній галузі, в галузі медицини є й проблемні питання. Серед найбільш нагальних, в. о. директора департаменту охорони ОДА здоров’я Ірина Кобельська відзначила завершення будівництва нового перинатального центру та хірургічного корпусу обласної клінічної лікарні; завершення процесу автономізації закладів вторинного і третинного рівнів та їх забезпечення комп’ютерною технікою і медичним обладнанням; придбання лінійного прискорювача для Прикарпатського клінічного онкологічного центру та облаштування бетонного бункера для його встановлення.
0 Коментарі