Відбувся тренінг з питань формування мережі надання меддопомоги
11 листопада відбувся тренінг із головними лікарями закладів первинної медичної допомоги з питань формування спроможної мережі надання відповідної медичної допомоги. Захід проводили спільно з департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації та Івано-Франківським центром розвитку місцевого самоврядування.
Основним завданням тренінгу було змоделювати фактичну мережу, пояснити керівникам вимоги, які ставляться до спроможних мереж та спільно нанести вже наявні заклади та їхні структурні підрозділи на карту області.
Зі вступним словом виступив заступник директора департаменту охорони здоров’я Володимир Чемний. Він наголосив, що варто опрацювати всі можливі варіанти формування спроможної мережі. «Як це зробити нещодавно демонстрували на нараді в Міністерстві охорони здоров’я на прикладі нашої області, а саме Коломийського та Городенківського районів. А паралельним завданням було нанести на карту області кожний наш медичний заклад, поки що первинного та вторинного рівнів», – сказав Володимир Чемний.
Всі керівники закладів повинні оцінити і промоніторити, а за потреби, і відкорегувати свою мережу, щоб проаналізувати чи спроможні вони надавати якісні медичні послуги. Таку ж роботу виконувала й регіональний координатор з підтримки реформи охорони здоров’я в Чернівецькій та Івано-Франківській областях програми U-LEAD з Європою Наталія Гусак. Ця програма передбачає певні цілі, виклики та заходи.
«Зробивши поширений аналіз щодо ефективності та якості реалізації програми медичних гарантій в сфері надання первинної медичної допомоги, хочу відзначити, що в більшості закладів показник підписаних декларацій перевищує 1300 на одного лікаря. Але, на жаль, є й такі, де показник становить близько 400 декларацій. Тому керівникам саме таких закладів, варто переглянути формування спроможної мережі. З іншої сторони, коли починалася трансформація системи надання медичної допомоги, в людей були побоювання, що лікарі будуть звільнятися. Проте бачимо абсолютно іншу картину: кількість сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів в області помітно збільшилася», – зазначила координатор.
Крім того, з презентацією та доповідями виступили радник з питань муніципальних послуг Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Марія Баран та головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я з організації первинної медико-санітарної допомоги Юлія Монюк. Вони розповіли про основні поняття, які потрібно проаналізувати – це доступність первинної медичної допомоги, місце надання та надавач первинної медичної допомоги, план спроможної мережі, спроможна мережа, територія доступності і територія планування. Крім того, модератор визначила й принципові критерії спроможності мережі надання первинної медичної допомоги:
задоволення запитів населення на послуги ПМД;
границя потужності спроможної мережі надання ПМД;
систематична взаємодія окремих надавачів ПМД з метою забезпечення доступності ПМД для населення (ІІ, ІІІ, паліативна та інші);
доступність ПМД для мешканців населених пунктів;
транспортна доступність;
фінансова стійкість спроможної мережі надання ПМД.
0 Коментарі