Під час форуму «Україна 30» говорили про культуру читання в українському суспільстві
Про Державну стратегію розвитку читання, виклики галузі книговидання та книгорозповсюдження, становлення ринку книгодрукування, популяризації культури читання в українському суспільстві йшлося сьогодні під час панельної дискусії на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Культура. Медіа. Туризм».
На думку заступниці голови підкомітету з питань інформполітики ВРУ Євгенії Кравчук, до обговорення проблеми читання в Україні варто залучити людей, які з тих чи інших причин не мають навичок у читанні книг.
«Я хочу поговорити про заклади культури в умовах децентралізації. Не треба думати, що щось має зробити держава згори, з Києва і без залучення місцевої влади, місцевих депутатів і місцевої громади. Дуже важлива в цьому плані синергія. Я хотіла би акцентувати увагу, що перед нами є певний виклик. Зазвичай проблему читання обговорюють люди, які і так багато читають. Нам потрібно залучити до цього обговорення, цієї стратегії людей, які з тих чи інших причин не мають такої навички», – заявила Євгенія Кравчук.
Спікери наголошували, що для популяризації читання необхідно залучати в першу чергу шкільну освіту, а також ЗМІ та представників бізнесу.
За словами директора Українського інституту книги Олександри Коваль 26 березня буде презентовано Державну стратегію розвитку читання на 2021- 2025 роки, над якою працювали більше 80 експертів та яка визначає цілі і завдання, що дозволять імплементувати культуру читання у суспільний процес, підняти на якісно новий рівень цю надважливу галузь нашого життя.
0 Коментарі