Із хорватськими партнерами обговорили актуальні питання надання психологічної та психіатричної допомоги постраждалим від війни
Заступниця голови обласної державної (військової) адміністрації Людмила Сірко зустрілася з партнерами з Хорватії. Захід відбувся за участю професорів Сплітського університету в Хорватії Івана Урліча та Бориса Дроздика (онлайн), Почесного консула Республіки Хорватія в Західному регіоні України Віталія Запухляка, заступниці начальника управління – начальника відділу зовнішніх зв’язків департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Христини Торган, змедичного директора КНП «Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради» Наталі Стрільців.
Йшлося про соціально-психологічну підтримку ветеранів війни, внутрішньо переміщених людей, зокрема, запровадження нових проєктів щодо надання психологічної допомоги, практичні методи роботи обласного клінічного центру психічного здоров’я, лікувальну тактику роботи, практику психотерапевтичної роботи з ветеранами, військовослужбовцями, підбір сучасних препаратів для зменшення враженості симптомів посттравматичного розладів та інше.
Людмила Сірко розповіла про картування ментальних послуг задля надання необхідної психологічної допомоги військовослужбовцям та вестернам війни, заходи соціалізації ветеранів, які повернулися з війни, створення спеціальних робочих місць для людей з інвалідністю І-ІІ груп, а також можливості щодо започаткування власної справи, отримання ваучерів на навчання.
Зауважувалося, що викликів у військові дні є надзвичайно багато, але психосоціальна допомога – це надважливий напрям, над яким необхідно ретельно працювати та комунікувати з міжнародними партнерами науковцями.
Під час зустрічі йшлося про зацікавленість щодо отримання найбільш необхідної інформації щодо досвіду психологічної роботи із верандами війни від закладів охорони здоров’я, мобільних бригад Хорватії, а також важливих наукових досліджень.
Хорватські науковці Іван Урліч та Борис Дроздика розповіли про напрям роботи психіатричної клініки в умовах війни, щоденні наукові напрацювання команди, яка складалася з 32-х фахівців із надання допомоги внутрішньо переміщеним людям, постраждалим від війни та військовослужбовцям. А також про роботу у напрямах групового аналізу, психоаналізу, психодинаміки відновлення та відповідних наукових розробок задля адаптації цих людей до реального життя. Наголошувалося на важливості опрацювання аспектів адаптації цих людей до мирного життя, алгоритми дій відповідно до їх потреб.
Мовилося про вивчення, узагальнення досвіду, кращих практик роботи фахівців з надання соціальної, психологічної та психіатричної допомог в період воєнних дій, підготовку цих фахівців, а також проведення чергових зустрічей задля того, щоби ділитися важливим досвідом організації цієї надзвичайно важливої роботи.
За результатами зустрічі напрацьовуватимуться конкретні пропозиції щодо подальшої співпраці із науковими партнерами з Хорватії, прикарпатськими фахівцями задля реалізації програм із надання всебічної психосоціальної підтримки українцям, які постраждали внаслідок війни.
0 Коментарі