Нарада з головами територіальних громад під керівництвом голови РВА Петра Хмельовського
Про підготовку до початку літньої оздоровчої кампанії йшлося на нараді у начальника Надвірнянської РВА Петра Хмельовського з головами територіальних громад району.
Під час наради окреслили основні питання, на яких необхідно зосередити увагу щодо оздоровлення дітей цього року.
Мовилося про те, що відповідно до списку, наданого Міністерством соціальної політики на 01 червня 2024 року 1309 дітей Надвірнянського району мають право на оздоровлення.
За кошти обласного бюджету направлено на відпочинок 15 дітей.
Зауважувалося, що цього року надаватимуться пільгові путівки діткам із сімей загиблих військовослужбовців Збройних Сил України, воюючих Героїв, дітям-сиротам, діткам з інвалідністю, внутрішньо переміщених людей з числа малозабезпечених, багатодітних та іншим дітям з числа пільгових категорій.
Поряд з цим з державного бюджету фінансується закупівля путівок для оздоровлення дітей пільгових категорій у таборі «Артек» на Закарпатті. Згідно розподілу наш район отримав дві путівки на ІІІ та ІV тематичні зміни.
Петро Хмельовський закликав голів громад подбати про літнє оздоровлення дітей вразливих категорій та дітей наших захисників. – Поряд з цим важливо, щоби в закладах Надвірнянщини, де приймають дітей, були належні умови, передусім безпекові.
Друге важливе питання наради стосувалося роботи комісій із встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду) при органах місцевого самоврядування та груп оповіщення відповідно до Постанови КМУ №560 від 16.05.2024 року, про яке доповів начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Іван Гурмак. Як відомо, постанова Кабміну №560 передбачає особливий порядок звернення до Надвірнянського РТЦК та СП за наданням відстрочки військовозобов’язаними, які здійснюють догляд за хворою дружиною, дитиною чи батьками, батьками з інвалідністю I чи II групи та іншими особами, зазначеними у пунктах 9, 13, 14 ч. 1 статті 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», та які не мають права на призначення компенсації (допомоги, надбавки) на догляд за ними.
До заяви необхідно долучити :
письмову заяву особи, яка потребує догляду чи постійного догляду, довільної форми із зазначенням реєстраційного номера облікової картки платника податків;
інформацію про підтвердження відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані її утримувати (чоловік/дружина, працездатні діти), чи інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати постійний догляд.
За результатами перевірки документів, наданих військовозобов’язаним, матеріали надсилаються
Надвірнянським РТЦК та СП до виконавчих комітетів сільських, селищних, міських, районних (у разі їх утворення) рад для подальшого розгляду на комісії із встановлення факту здійснення догляду (постійного догляду).
Під час наради йшлося й про будівництво фортифікаційних споруд у тих областях, де тривають бойові дії. Відтак зараз є потреба в укомплектуванні будівельних бригад.
0 Коментарі