Андрій Бойчук: Спільна робота на засадах конструктивного діалогу гарантуватиме зростання добробуту людей та процвітання краю
Сьогодні під час засідання сесії обласної ради голова обласної державної адміністрації Андрій Бойчук прозвітував про роботу обласної державної адміністрації за минулий рік. Керівник області, зокрема, поінформував присутніх про стан справ у ключових галузях соціально-економічного і культурного життя регіону та виклики, які стоять перед громадою Прикарпаття.
За його словами, найбільшими викликами минулого року, які неможливо було передбачити і спрогнозувати, стали глобальна пандемія коронавірусної інфекції та червнева повінь в регіоні.
«Починаючи з березня 2020 року, COVID-19 практично паралізував роботу більшості галузей. Натомість вся увага сфокусувалася на медичній сфері, завданням якої стала цілодобова, майже на межі власних можливостей робота, спрямована на порятунок здоров’я пацієнтів від нещадливого вірусу, – зазначив Андрій Бойчук. – Перші місяці жорстких обмежень дали нам резерв часу для початку відродження медицини і у часи пікових стрибків кількості захворювань система змогла справитися та жоден пацієнт не залишився поза увагою».
Нагадаємо, що з місцевих бюджетів, державного бюджету, а також завдяки волонтерам, громадськості, гуманітарній допомозі вдалося мобілізувати 181,8 млн грн. Зокрема, з обласного бюджету на ці потреби було спрямовано 30,4 млн гривень.
Станом на 1 січня 2021 року в області було підтверджено коронавірусну хворобу у більш як 43-х тисяч осіб, майже 31 тисяча осіб одужало,812 осіб, на жаль, померли. До лікування було задіяно 26 базових лікарень та 2 479 медпрацівників.
За словами Андрія Бойчука, наразі ситуація із коронавірусною інфекцією залишається складною і область переживає чи не найважчі часи з початку епідемії. Однак маємо великі сподівання і обґрунтовані очікування, що спільними зусиллями, виступивши разом, єдиним фронтом, нам вдасться стабілізувати ситуацію і зменшити рівень захворюваності.
Наразі область має напрацьовану дорожню карту першочергових кроків, серед яких є розгортання додаткових ліжкомісць у лікувальних закладах з їх обов’язковим оснащенням кисневими системами, забезпечення відповідними медикаментами та збереження трудових колективів медичних закладів.
Андрій Бойчук також розповів про відновлення пошкоджених червневою повінню об’єктів дорожнього, водного, комунального господарства. Зазначимо, що загалом пошкодженими та зруйнованими були 1916 об’єктів комунальної власності. Завдяки значній фінансовій підтримці з боку держави, – а це 742,8 млн грн, – вдалося мінімізувати негативні наслідки природного лиха та відновити ряд об’єктів і надати матеріальну допомогу постраждалим від стихії.
«Проаналізувавши ситуацію із повінню, я дійшов висновку, що вирішити дану проблему можна виключно шляхом розробки комплексного рішення щодо запобігання таким явищам у майбутньому та мінімізації їх негативних наслідків, – наголосив Андрій Бойчук. – До цього процесу мають бути залучені як місцеві органи самоврядування, так і найкращі та найавторитетніші фахівці й науковці».
Також очільник Прикарпаття акцентував увагу на реалізації в області низки реформ. Детально проаналізував здобутки та прогалини у впровадженні однієї із найуспішніших із них – реформі децентралізації.
«Формально процес децентралізації завершився. На сьогодні в області утворені та вже функціонують 62 територіальні громади. Тепер основним завданням є наповнення громад відповідним фінансовим ресурсом, зробити все, щоб вони дійсно стали «спроможними» і працювали на благо жителів, – підкреслив Андрій Бойчук.
Окрім того, голова обласної державної адміністрації поінформував про здобутки соціально-економічного сектору області, зокрема, реалізацію розвиткових програм, будівництво об’єктів соціальної сфери та дорожнього господарства.
На його переконання, найважливішим та найболючішим питанням для усіх територій області є стан доріг. Особливо місцевих, понад 85 відсотків яких потребують ремонту.
«Упродовж останніх п’яти років в області реалізовується стратегія ремонту доріг державного значення, яка полягає у запровадженні принципу мережі – всі великі міста України мають бути між собою з’єднані якісно відремонтованими дорогами. Таким чином відремонтовано близько 90 відсотків доріг державного значення, які сполучають Івано-Франківськ з сусідніми обласними центрами», – повідомив Андрій Бойчук.
Слід зазначити, що обсяг виконання робіт із будівництва, капітального, поточного середнього, дрібного ремонту та експлуатаційного утримання доріг у минулому році склав 2 млрд 153,5 млн гривень, з них 2 млрд 152 млн гривень – кошти державного бюджету і 1,5 млн гривень – кошти обласного бюджету.
У найближчі 3-5 років є потреба відновити понад 900 км обласних та понад 2000 км місцевих доріг. Оціночна потреба в коштах на п’ять років, виходячи з їх технічного стану, становить близько 12,9 млрд гривень.
«Ми розуміємо, що дороги є артеріями та частиною державної інфраструктури. Тому підходи до планування їх ремонту не мають бути приводом для суперечок, а стати предметом для спільної роботи на засадах сталого розвитку громад та територій, на засадах ефективного розподілу бюджетних коштів», – зазначив очільник Івано-Франківщини.
Підсумовуючи звіт, Андрій Бойчук підкреслив, що лише ефективна та спільна робота на засадах конструктивного діалогу гарантуватиме зростання добробуту людей та економічного процвітання нашого краю.
0 Коментарі