Денис Шмигаль: Діалог із профспілками важливий для того, щоб розуміти реальну ситуацію, яка склалася сьогодні в різних галузях
Голова облдержадміністрації Денис Шмигаль провів робочу зустріч із членами президії Ради профспілок області, на якій сторони обговорили подальшу співпрацю між обласною владою та Радою профспілок.
Зокрема йшлося про Територіальну угоду на 2018-2020 роки, а також питання включення представників профспілок у колегії, комітети та комісії при облдержадміністрації, департаментах та службах, заборгованості по заробітній платі та шляхи її ліквідації, працевлаштування працівників у зв’язку з реформами в освіті, медицині та державній службі, легалізації заробітної плати, сприяння діяльності профспілок при створенні ОТГ, налагодження співпраці з профспілками щодо надання правової допомоги для захисту їхніх прав та інтересів через Регіональний центр надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Про проблемні питання у своїх галузях розповіли голови обласної та міської організацій профспілки працівників освіти і науки Мирослав Габорак та Андрій Дем’янчук, голова обласної ради профспілки працівників харчової та переробної промисловості Надія Бурлака, голова обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства Іван Гавриляк, голова обласної ради профспілки працівників агропромислового комплексу Ганна Чорній, голова обласної ради профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості Ігор Бабій, голова профкому «Карпатнафтохімік» Олег Кушлик та ін.
«Там, де є перекоси по формулі, держава знайде механізм компенсації, а там, де зафіксовано факти неефективного управління і проїдання бюджетних коштів, держава не надаватиме компенсацій. Окремим керівникам навчальних і медичних закладів області доведеться відповідати за свій популізм. Потрібно бути чесними зі своїми підлеглими, адже реформи, які сьогодні здійснюються в державі, не завжди будуть приємними», – підкреслив Денис Шмигаль під час обговорення ситуації, яка склалася на сьогодні із виплатою зарплати бюджетникам Прикарпаття.
Зауважимо, що розрахунковий обсяг незабезпеченості призначеннями (з урахуванням вжитих заходів) до кінця поточного року на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам бюджетних установ області складе 318,5 млн гривень, з них за видатками, які фінансуються за рахунок коштів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам – 111,9 млн гривень, медичної субвенції – 126,1 млн гривень, по обслуговуючому персоналу навчальних закладів – 59,0 млн. гривень, по органах місцевого самоврядування – 7,7 млн гривень, інших установах – 13,8 гривень.
«З метою врегулювання цього питання головам райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад та міст обласного значення доручено додатково на вказану мету спрямувати власний фінансовий ресурс, провести заходи по економії видатків, здійснити перерозподіл непершочергових видатків. Разом з тим, облдержадміністрацією направлено листи Міністерству фінансів, Міністерству освіти і науки та Міністерству охорони здоров’я України про додаткове виділення коштів для місцевих бюджетів області», – зазначив Денис Шмигаль.
Також під час зустрічі порушувалося ряд інших важливих питань, що стосувалися ДП «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів», підприємств ДП «Укрспирт» – Залучанського і Підгайчиківського МПД, ДП «Івано-Франківський облавтодор».
«Діалог, який сьогодні відбувся з представниками профспілок області, є вкрай важливим з огляду на те, що допомагає розуміти реальну ситуацію, яка склалася сьогодні на підприємствах області. Хочу підкреслити, що облдержадміністрація стоїть на захисті інтересів людей і надаватиме сприяння профспілкам у захисті інтересів трудових колективів, які вони представляють», – підсумував Денис Шмигаль.
0 Коментарі