ДПІ в Надвірнянському районі інформує
Щорічний Всеукраїнський рейтинг «Сумлінні платники податків»
Щорічний Всеукраїнський рейтинг «Сумлінні платники податків»
ДПІ у Надвірнянському районі повідомляє, що Територіальним відділенням Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» в Івано-Франківській області розпочався прийом заявок від платників податків на участь у Всеукраїнському рейтингу “Сумлінні платники податків-2014”, який започатковано Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація платників податків України» у 2011 році з метою створення сприятливих умов для розвитку взаємовигідної співпраці між державою та бізнесом та відзначення кращих здобутків платників податків. Завдання Рейтингу – посилення ролі та авторитету платника податків в житті країни і підвищення загальної культури сплати податків.
Всеукраїнський рейтинг «Сумлінні платники податків» проводиться у два конкурсні тури: перший – на обласному (регіональному) рівні, другий тур – на всеукраїнському рівні. Прийом заявок на участь у Рейтингу триватиме до 20 березня 2015 року.
Територіальне відділення ВГО «Асоціація платників податків України» в Івано-Франківській області запрошує підприємства краю до участі у Всеукраїнському рейтингу «Сумлінні платники податків-2014».
Детальніше з умовами участі у Рейтингу, його номінаціями та категоріями, а також критеріями оцінювання переможців можна ознайомитися на сайті www.sppu.org.ua у розділі «Про Рейтинг».
Акцизний податок повинен відображатися у фіскальному чеку окремо
З 1 січня 2015 року відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» запроваджено акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів і одночасно скасовано збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства.
Новий податок становить 5 відсотків від вартості товару, але платити його повинні лише ті суб'єкти господарювання, які реалізують підакцизні товари в роздріб. Кошти, при цьому, будуть надходити до місцевого бюджету. Цей податок зачіпає усі підакцизні товари, що продаються в роздріб – алкогольні напої, пиво, тютюнові вироби та нафтопродукти.
З метою забезпечення правильності відображення в розрахункових документах реєстраторів розрахункових операцій акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів ДПІ у Надвірнянському районізвертає увагу, що акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів повинен відображатися у фіскальному чеку окремо.
Приклади програмування акцизного податку в РРО платники можуть дізнатися з листа ДФС України від 31.01.2015 року №1848 або завітавши на офіційний веб-портал ДФС України за адресоюwww.sfs.gov.ua.
Всім власникам касової техніки – платникам податку слід звернутися до центрів сервісного обслуговування для програмування реєстраторів розрахункових операцій, які вони використовують при веденні своєї господарської діяльності.
До місцевих бюджетівНадвірнянщини надійшли перші 788 тис.грн. акцизного податку з роздрібного продажу
Одним із механізмів задекларованої Урядом фінансової децентралізації в Україні стало запровадження з 2015 року акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів за ставкою 5%.
Платниками цього податку є суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які реалізують підакцизні товари. До таких товарів належать пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та його промислові замінники, нафтопродукти, скраплений газ, а також речовини, що використовуються як компоненти моторних палив.
Зазначимо, що за перший звітний податковий період – січень 2015 року платники акцизного податку мали прозвітувати до 20 лютого, а задекларований податок сплатити до міської казни до 2 березня.
Як наслідок, станом на 10 березня до бюджетівНадвірнянського районунадійшло майже 788 тис. грн. акцизного податку.
Офіційна виплата заробітної плати – стабільні надходження до місцевого бюджету
На сьогодні гарантований рівень мінімальної заробітної плати – 1218 гривень на місяць. Тому, ДПІ у Надвірнянському районі наголошує на неприпустимість виплати заробітної плати у розмірі, менше ніж законодавчо встановлений, а також заробітної плати у «конвертах».
Громадяни повинні усвідомити, що приховування реальної зарплати безпосередньо впливає на рівень їхнього добробуту та негативно впливає на наповнення бюджету податком з доходів фізичних осіб, який є важливою складовою місцевого бюджету. В свою чергу рівень надходження податку на доходи фізичних осіб у місцевий бюджет знаходиться у прямій залежності від рівня нарахованої заробітної плати.
Як повідомляє начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Богдан Нагорняк зазначає,що протягом двох мысяцыв 2015 року надходження податку на доходи фізичних осіб до бюджетівсклали 14,1 млн. грн. Із них 10,6 млн.грн. надходження місцевого бюджету. Дуже важливо, щоб працівники отримували заробітну плату не «в конвертах», а офіційно, бо саме у такому випадку місцевий бюджет має стабільні надходження.
На потреби армії платники Надвірнянщинискерували більше 1,4 млн.грн. військового збору
Враховуючи актуальність призначення військового збору, мешканці району відповідально ставляться до нарахування і сплати цього платежу. За два місяці 2015 року на підтримку армії перераховано до бюджету 1,414 млн.грн.
Згідно зі змінами до Податкового кодексу, справляння військового збору продовжено до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України.
Одночасно розширено базу оподаткування військовим збором, відтепер оподаткуванню підлягають всі доходи визначені статтею 163 Податкового кодексу України. Тобто збір, починаючи з 1 січня 2015 р., слід утримувати з тих же доходів, з яких утримують податок на доходи. Зокрема сплачувати його необхідно із:
а) заробітної плати та лікарняних (суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, і суми допомоги з тимчасової непрацездатності);
б) будь-яких виплат за цивільно-правовими договорами, у тому числі виплат за договорами:
– підряду;
– надання послуг;
– купівлі – продажу рухомого та нерухомого майна;
– оренди;
– авторськими договорами;
в) дивідендів;
г) процентів;
ґ) додаткових благ;
д) благодійної допомоги (яка підлягає обкладенню податком на доходи);
е) іноземних доходів;
є) спадщини та подарунків (якщо такий дохід уключено до бази обкладання податком на доходи, у т.ч. за ставкою 0%);
ж) інвестиційного прибутку.
Нагадуємо, що нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 Податкового кодексу України.
Наразі ставка збору залишається незмінною – 1,5% від об’єкта оподаткування.
Понад 34млн.грн.ЄСВ сплатили платники
Платники податків Надвірнянського району протягом січня-лютого 2015 року забезпечили надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування загальною сумою понад 34,2мл .грн. За словами начальника ДПІ у Надвірнянському районі Василя Гнатюка, це на 2,8млн. грн.більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Фахівці інспекції наголошують, що для зручності звітність з єдиного соціального внеску платники можуть подавати в електронному вигляді. Для цього необхідно отримати в органах ДФС безкоштовний електронний ключ та завантажити відповідне програмне забезпечення.
Як зазначив Василь Гнатюк, подання податкової звітності в електронному вигляді має багато переваг як для платників податків, так і для органів ДФС. Звітність, надіслана до органу ДФС електронною поштою, не потребує дублювання на паперових носіях та їх зберігання.
Водночас у ДПІ радять не зволікати зі сплатою ЄСВ, оскільки за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску передбачено штрафні санкції. Зокрема, за порушення, вчинені до 31 грудня 2014 року включно, фіскальні органи застосовують фінансові санкції у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум єдиного внеску, незалежно від дати фактичної сплати. За порушення, що виникли з 1 січня 2015 року, буде накладатися штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум єдиного внеску.
З вирішення усіх питань щодо подання звітності, нарахування та сплати єдиного соціального внеску платники можуть звернутися до Центру обслуговування платників.
«Спрощенці» Надвірнянщинипоповнили місцевий бюджет на 1,4млн. гривень
Протягом двох місяців 2015 року суб’єкти господарювання – юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які перебувають на обліку в ДПІ у Надвірнянському районіта застосовують спрощену систему оподаткування, сплатили до місцевого бюджету 1406тис. грн. єдиного податку. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження єдиного податку збільшились на 24%, або на 272тис. гривень.
Одночасно повідомляємо, що платники єдиного податку повинні застосовувати касовий апарат, крім випадків здійснення діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі (пп.296.10 Податкового кодексу України): 3 група – з 01.07.2015 р., 2 група – з 01.01.2016 р. В той же час, платники єдиного податку 2 та 3 груп, які з 01.01.2015 р. до 30.06.2015 р. включно почнуть застосовувати РРО, переведені у фіскальний режим роботи, звільняються від перевірок дотримання норм застосування РРО із дати початку застосування таких РРО до 01.01.2017 р.
Триває кампанія декларування доходів громадян.
ДПІ у Надвірнянському районі нагадує, триває «Кампанія Декларування – 2015». Громадянам, які в 2014 році отримали спадщину, подарунки, здавали в оренду квартири, гаражі, можливо, надавали якісь платні послуги (медичні, репетиторські, фото-, відеозйомку, проводили різні розважальні заходи), необхідно звернутися до податкової інспекції та подати декларацію з зазначеною сумою доходу та визначеною сумою податку, яку Податковий Кодекс зобов’язав громадянина сплатити до 1 серпня 2015.
Граничний термін для платників, які зобов’язані подавати декларацію – 30 квітня 2015 року, а для тих, які хочуть отримати податкову знижку – 31 грудня 2015 року.
При декларуванні доходів у поточному році застосовуються норми та ставки податку на доходи фізичних осіб, які діяли на останній день звітного податкового періоду, тобто на 31 грудня 2014 року.
Бланк податкової декларації та порядок її заповнення розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України.
Податкова декларація про майновий стан і доходи подається до контролюючого органу в один із таких способів за вибором платника податку: особисто платником або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.
Як відзначають самі платники, особливо популярним та зручним є спосіб відправки декларації через мережу Інтернет. Для користування цією послугою платнику потрібно мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення.
Довідкова інформація в Центрі обслуговування платників податків.
Для купівлі валюти необхідно довідку про відсутність податкової заборгованості
З 4 березня Національний банк України ввів нові вимоги для імпортерів – зобов'язав банки при проведенні платежів за імпортними контрактами з попередньою оплатою на суму понад 25 тис. доларів вимагати довідки про відсутність у клієнта податкової заборгованості.
Відтак, згідно з Постановою від 03.03.2015 р. №161 „Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України” до пакету документів, який подається до Національного банку України для підтвердження можливості як купівлі, так і перерахування іноземної валюти, повинен також містити довідку Державної фіскальної служби України про відсутність у резидента заборгованості за податками, зборами, платежами.
Нагадаємо, такі довідки можна отримати за попередньо поданою заявою у Центрах обслуговування платників за місцем реєстрації суб’єктів господарювання.
Доходи, отримані від здавання нерухомого майна в оренду, необхідно задекларувати
Громадянин – орендодавець, який здає свою квартиру, будинок, кімнату тощо в оренду чи суборенду, житловий найм чи піднайм іншому громадянину, відповідальний за нарахування та сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету.
Такий платник податку зобов‘язаний самостійно нарахувати та сплатити податок на доходи фізичних осіб до бюджету за ставкою 15% та/або 17%, в залежності від суми доходу. Податок сплачується щокварталу, протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу.
Сума отриманого доходу та сплаченого протягом звітного року податку за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.
Декларація про отримані доходи подається до 1 травня 2015 року у податковій інспекції за місцем прописки (реєстрації в паспорті).
Слід зазначити, що нотаріуси, у разі нотаріального посвідчення договору оренди, зобов‘язані надіслати інформацію про такий договір до відповідного органу Державної фіскальної служби за адресою орендодавця.
Рієлтери також надають інформацію про укладені за їх посередництвом договори про оренду нерухомості до органу Державної фіскальної служби за місцем своєї реєстрації.
ДПІ у Надвірнянському районі повідомляє, що Територіальним відділенням Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» в Івано-Франківській області розпочався прийом заявок від платників податків на участь у Всеукраїнському рейтингу “Сумлінні платники податків-2014”, який започатковано Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація платників податків України» у 2011 році з метою створення сприятливих умов для розвитку взаємовигідної співпраці між державою та бізнесом та відзначення кращих здобутків платників податків. Завдання Рейтингу – посилення ролі та авторитету платника податків в житті країни і підвищення загальної культури сплати податків.
Всеукраїнський рейтинг «Сумлінні платники податків» проводиться у два конкурсні тури: перший – на обласному (регіональному) рівні, другий тур – на всеукраїнському рівні. Прийом заявок на участь у Рейтингу триватиме до 20 березня 2015 року.
Територіальне відділення ВГО «Асоціація платників податків України» в Івано-Франківській області запрошує підприємства краю до участі у Всеукраїнському рейтингу «Сумлінні платники податків-2014».
Детальніше з умовами участі у Рейтингу, його номінаціями та категоріями, а також критеріями оцінювання переможців можна ознайомитися на сайті www.sppu.org.ua у розділі «Про Рейтинг».
Акцизний податок повинен відображатися у фіскальному чеку окремо
З 1 січня 2015 року відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» запроваджено акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів і одночасно скасовано збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства.
Новий податок становить 5 відсотків від вартості товару, але платити його повинні лише ті суб'єкти господарювання, які реалізують підакцизні товари в роздріб. Кошти, при цьому, будуть надходити до місцевого бюджету. Цей податок зачіпає усі підакцизні товари, що продаються в роздріб – алкогольні напої, пиво, тютюнові вироби та нафтопродукти.
З метою забезпечення правильності відображення в розрахункових документах реєстраторів розрахункових операцій акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів ДПІ у Надвірнянському районізвертає увагу, що акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів повинен відображатися у фіскальному чеку окремо.
Приклади програмування акцизного податку в РРО платники можуть дізнатися з листа ДФС України від 31.01.2015 року №1848 або завітавши на офіційний веб-портал ДФС України за адресоюwww.sfs.gov.ua.
Всім власникам касової техніки – платникам податку слід звернутися до центрів сервісного обслуговування для програмування реєстраторів розрахункових операцій, які вони використовують при веденні своєї господарської діяльності.
До місцевих бюджетівНадвірнянщини надійшли перші 788 тис.грн. акцизного податку з роздрібного продажу
Одним із механізмів задекларованої Урядом фінансової децентралізації в Україні стало запровадження з 2015 року акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів за ставкою 5%.
Платниками цього податку є суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які реалізують підакцизні товари. До таких товарів належать пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та його промислові замінники, нафтопродукти, скраплений газ, а також речовини, що використовуються як компоненти моторних палив.
Зазначимо, що за перший звітний податковий період – січень 2015 року платники акцизного податку мали прозвітувати до 20 лютого, а задекларований податок сплатити до міської казни до 2 березня.
Як наслідок, станом на 10 березня до бюджетівНадвірнянського районунадійшло майже 788 тис. грн. акцизного податку.
Офіційна виплата заробітної плати – стабільні надходження до місцевого бюджету
На сьогодні гарантований рівень мінімальної заробітної плати – 1218 гривень на місяць. Тому, ДПІ у Надвірнянському районі наголошує на неприпустимість виплати заробітної плати у розмірі, менше ніж законодавчо встановлений, а також заробітної плати у «конвертах».
Громадяни повинні усвідомити, що приховування реальної зарплати безпосередньо впливає на рівень їхнього добробуту та негативно впливає на наповнення бюджету податком з доходів фізичних осіб, який є важливою складовою місцевого бюджету. В свою чергу рівень надходження податку на доходи фізичних осіб у місцевий бюджет знаходиться у прямій залежності від рівня нарахованої заробітної плати.
Як повідомляє начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Богдан Нагорняк зазначає,що протягом двох мысяцыв 2015 року надходження податку на доходи фізичних осіб до бюджетівсклали 14,1 млн. грн. Із них 10,6 млн.грн. надходження місцевого бюджету. Дуже важливо, щоб працівники отримували заробітну плату не «в конвертах», а офіційно, бо саме у такому випадку місцевий бюджет має стабільні надходження.
На потреби армії платники Надвірнянщинискерували більше 1,4 млн.грн. військового збору
Враховуючи актуальність призначення військового збору, мешканці району відповідально ставляться до нарахування і сплати цього платежу. За два місяці 2015 року на підтримку армії перераховано до бюджету 1,414 млн.грн.
Згідно зі змінами до Податкового кодексу, справляння військового збору продовжено до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України.
Одночасно розширено базу оподаткування військовим збором, відтепер оподаткуванню підлягають всі доходи визначені статтею 163 Податкового кодексу України. Тобто збір, починаючи з 1 січня 2015 р., слід утримувати з тих же доходів, з яких утримують податок на доходи. Зокрема сплачувати його необхідно із:
а) заробітної плати та лікарняних (суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, і суми допомоги з тимчасової непрацездатності);
б) будь-яких виплат за цивільно-правовими договорами, у тому числі виплат за договорами:
– підряду;
– надання послуг;
– купівлі – продажу рухомого та нерухомого майна;
– оренди;
– авторськими договорами;
в) дивідендів;
г) процентів;
ґ) додаткових благ;
д) благодійної допомоги (яка підлягає обкладенню податком на доходи);
е) іноземних доходів;
є) спадщини та подарунків (якщо такий дохід уключено до бази обкладання податком на доходи, у т.ч. за ставкою 0%);
ж) інвестиційного прибутку.
Нагадуємо, що нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 Податкового кодексу України.
Наразі ставка збору залишається незмінною – 1,5% від об’єкта оподаткування.
Понад 34млн.грн.ЄСВ сплатили платники
Платники податків Надвірнянського району протягом січня-лютого 2015 року забезпечили надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування загальною сумою понад 34,2мл .грн. За словами начальника ДПІ у Надвірнянському районі Василя Гнатюка, це на 2,8млн. грн.більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Фахівці інспекції наголошують, що для зручності звітність з єдиного соціального внеску платники можуть подавати в електронному вигляді. Для цього необхідно отримати в органах ДФС безкоштовний електронний ключ та завантажити відповідне програмне забезпечення.
Як зазначив Василь Гнатюк, подання податкової звітності в електронному вигляді має багато переваг як для платників податків, так і для органів ДФС. Звітність, надіслана до органу ДФС електронною поштою, не потребує дублювання на паперових носіях та їх зберігання.
Водночас у ДПІ радять не зволікати зі сплатою ЄСВ, оскільки за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску передбачено штрафні санкції. Зокрема, за порушення, вчинені до 31 грудня 2014 року включно, фіскальні органи застосовують фінансові санкції у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум єдиного внеску, незалежно від дати фактичної сплати. За порушення, що виникли з 1 січня 2015 року, буде накладатися штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум єдиного внеску.
З вирішення усіх питань щодо подання звітності, нарахування та сплати єдиного соціального внеску платники можуть звернутися до Центру обслуговування платників.
«Спрощенці» Надвірнянщинипоповнили місцевий бюджет на 1,4млн. гривень
Протягом двох місяців 2015 року суб’єкти господарювання – юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які перебувають на обліку в ДПІ у Надвірнянському районіта застосовують спрощену систему оподаткування, сплатили до місцевого бюджету 1406тис. грн. єдиного податку. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження єдиного податку збільшились на 24%, або на 272тис. гривень.
Одночасно повідомляємо, що платники єдиного податку повинні застосовувати касовий апарат, крім випадків здійснення діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі (пп.296.10 Податкового кодексу України): 3 група – з 01.07.2015 р., 2 група – з 01.01.2016 р. В той же час, платники єдиного податку 2 та 3 груп, які з 01.01.2015 р. до 30.06.2015 р. включно почнуть застосовувати РРО, переведені у фіскальний режим роботи, звільняються від перевірок дотримання норм застосування РРО із дати початку застосування таких РРО до 01.01.2017 р.
Триває кампанія декларування доходів громадян.
ДПІ у Надвірнянському районі нагадує, триває «Кампанія Декларування – 2015». Громадянам, які в 2014 році отримали спадщину, подарунки, здавали в оренду квартири, гаражі, можливо, надавали якісь платні послуги (медичні, репетиторські, фото-, відеозйомку, проводили різні розважальні заходи), необхідно звернутися до податкової інспекції та подати декларацію з зазначеною сумою доходу та визначеною сумою податку, яку Податковий Кодекс зобов’язав громадянина сплатити до 1 серпня 2015.
Граничний термін для платників, які зобов’язані подавати декларацію – 30 квітня 2015 року, а для тих, які хочуть отримати податкову знижку – 31 грудня 2015 року.
При декларуванні доходів у поточному році застосовуються норми та ставки податку на доходи фізичних осіб, які діяли на останній день звітного податкового періоду, тобто на 31 грудня 2014 року.
Бланк податкової декларації та порядок її заповнення розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України.
Податкова декларація про майновий стан і доходи подається до контролюючого органу в один із таких способів за вибором платника податку: особисто платником або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.
Як відзначають самі платники, особливо популярним та зручним є спосіб відправки декларації через мережу Інтернет. Для користування цією послугою платнику потрібно мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення.
Довідкова інформація в Центрі обслуговування платників податків.
Для купівлі валюти необхідно довідку про відсутність податкової заборгованості
З 4 березня Національний банк України ввів нові вимоги для імпортерів – зобов'язав банки при проведенні платежів за імпортними контрактами з попередньою оплатою на суму понад 25 тис. доларів вимагати довідки про відсутність у клієнта податкової заборгованості.
Відтак, згідно з Постановою від 03.03.2015 р. №161 „Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України” до пакету документів, який подається до Національного банку України для підтвердження можливості як купівлі, так і перерахування іноземної валюти, повинен також містити довідку Державної фіскальної служби України про відсутність у резидента заборгованості за податками, зборами, платежами.
Нагадаємо, такі довідки можна отримати за попередньо поданою заявою у Центрах обслуговування платників за місцем реєстрації суб’єктів господарювання.
Доходи, отримані від здавання нерухомого майна в оренду, необхідно задекларувати
Громадянин – орендодавець, який здає свою квартиру, будинок, кімнату тощо в оренду чи суборенду, житловий найм чи піднайм іншому громадянину, відповідальний за нарахування та сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету.
Такий платник податку зобов‘язаний самостійно нарахувати та сплатити податок на доходи фізичних осіб до бюджету за ставкою 15% та/або 17%, в залежності від суми доходу. Податок сплачується щокварталу, протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу.
Сума отриманого доходу та сплаченого протягом звітного року податку за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.
Декларація про отримані доходи подається до 1 травня 2015 року у податковій інспекції за місцем прописки (реєстрації в паспорті).
Слід зазначити, що нотаріуси, у разі нотаріального посвідчення договору оренди, зобов‘язані надіслати інформацію про такий договір до відповідного органу Державної фіскальної служби за адресою орендодавця.
Рієлтери також надають інформацію про укладені за їх посередництвом договори про оренду нерухомості до органу Державної фіскальної служби за місцем своєї реєстрації.
0 Коментарі