ДПІ в Надвірнянському районі інформує
З початку 2015 року внесок Надвірнянських платників в казну становить більш як 172 мільйони гривень «127,2 мільйони гривень складають надходження до Зведеного бюджету за січень – травень2015 року спільними зусиллями інспекції та платників податків.», – повідомив виконуючий обов’язки начальника інспекції Василь Гнатюк.
З початку 2015 року внесок Надвірнянських платників в казну становить більш як 172 мільйони гривень «127,2 мільйони гривень складають надходження до Зведеного бюджету за січень – травень2015 року спільними зусиллями інспекції та платників податків.», – повідомив виконуючий обов’язки начальника інспекції Василь Гнатюк.
За його словами з початку 2015 року додержавного бюджету зібрано коштів у сумі 83,4 мільйона гривень, а місцевий бюджет поповнився на суму майже 44 мільйона гривень, що на 3,3 мільйона гривень перевищує минулорічні надходження.
На сьогоднішній день у місцевому бюджеті основна складова – це податок з доходів фізичних осіб. Отже більше частину надходжень до місцевого бюджету забезпечено надходженнями з цього податку. Його збір сягнув 27,9 мільйона гривень.
Також, протягом п»ятьох місяців поточного року платниками податків перераховано до державного бюджету майже 91 мільйон гривень єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Стосунки з платниками формуються на дотриманні норм професійної етики та поведінки, умілого спілкування з платниками податків, а від цього залежить і дотримання платниками законодавства і їх ставлення до податкової служби в цілому.
40 «єдинників» вже були у відпустці
З початкуцього року 40 підприємців – платників єдиного податку вже скористались своїм правом на відпустку. Але справжня пора для відпусток – це літо, довгоочікуваний час для відпочинку та оздоровлення.
Відповідно до норм Податкового кодексу України, фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку 1 та 2 групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку один раз на рік на час відпустки протягом одного календарного місяця.
Крім того, не сплачується єдиний податок за період хвороби, підтверджений копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.
Інформація про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається до ДПІу вигляді заяви у довільній формі.
З метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів рекомендуємо подавати до податкового органу заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки, а заяву щодо терміну втрати працездатності з обов'язковим додаванням копії листка непрацездатності – одразу після закінчення лікарняного.
Варто пам»ятати, що платники єдиного податку є ще й платниками ЄСВ. Чинним законодавством не передбачено пільг щодо його сплати на час відпустки, або хвороби. Отже, єдиний соціальний внесок сплачується незалежно від діяльності чи фінансового стану платників податків і без перенесення термінів сплати.
Понад 200підприємців Надвірнянщини застосовують третю групу спрощеної системи оподаткування
А саме, 216 підприємців, які працюють за правилами третьої групи платників єдиного податку, у разі проведення розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг мають встановити касові апарати відповідно змін у Податковому кодексі України до 1 липня…
Однак, підприємці –спрощенці першої, другої, третьої груп, які здійснюють діяльність на ринках, або продають товари через дрібнороздрібну мережу,через засоби пересувної торгівлі або провадять розрахунки з юридичними особами у безготівковій формі, можуть не встановлювати касовий апарат.
Щодо решти представників бізнесу, які обрали спрощену систему оподаткування: встановлення та застосування РРО обов’язкове з 1 липня 2015 року для платників єдиного податку третьої групи, а з 1 січня 2016 року для платників.єдиного податку другої групи.
Усі необхідні консультації можна отримати в Центрі обслуговування платників податків.Нагадаємо: Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» було внесено зміни до Податкового кодексу та Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Аграрії Надвірнянщини збагатили місцеві бюджети майже на36 тисяч гривень
Товаровиробники аграрного сектору економіки Надвірнянського краю системно сплачують єдиний податок замість скасованого фіксованого сільськогосподарського податку. З початку року ними спрямовано до місцевих бюджетів 35,7 тисячгривень.
Нагадаємо, що з 1 січня 2015 року змінами, внесеними до Податкового кодексу, до четвертої групи платників єдиного податку віднесено сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.
Платникам Надвірнянщини відшкодовано 2,7млн грн податку на додану вартість
З початку цього року представниками бізнесу районузаявлено бюджетне відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок понад 2,7млн грн. Про це повідомив в.о.начальника ДПІ у Надвірнянському районі Василь Гнатюк.
Станом на перше червняплатникам податків відшкодовано з Держбюджету грошовими коштами 2,7млн грн, в тому числі на розрахунковий рахунок 1,8 млн грн ПДВ, з них 402 тис.грн.- в автоматичному режимі.
Погашено податкового боргу за рахунок від'ємного значення в сумі 22,8 тис.грн
Станом на початок травня загальна кількість платників податку на додану вартість на Надвірнянщині становила 103 особи, з яких 76– юридичнихосіб та 27– фізичних осіб платників податку.
Спрощенці Надвірнянщини сплатили понад 3млн грн єдиного податку
Протягом січня-травня поточного року платники податку, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевого бюджету 3,1млн грн єдиного податку. За словами заступника начальника ДПІ у Надвірнянському районі Оксани Пліщук порівняно з відповідним періодом минулого року, сплата податку зросла на 15 відсотківабо на 0,4млн гривень.
Фізичні особи-підприємці спрямували до бюджету майже2,5млн грн, що на 0,3 млн грн більше ніж за січень-травень 2014 року.
Юридичні особи, які використовують спрощену систему, сплатили 0,7 млн грн єдиного податку. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження такі ж.
Варто нагадати, що відповідно до п.296.10 Податкового кодексу України запроваджується обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій для фізичних осіб – підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування: з 1 липня 2015 року – для платників третьої групи, з 1 січня 2016 року – платників другої групи. Зазначена норма не стосується платників, які здійснюють діяльність на ринках та через засоби пересувної роздрібної мережі.
Водночас, для тих платників третьої та другої груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року почнуть застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, законодавством передбачено звільнення від перевірок на дотримання норм порядку застосування РРО до 1 січня 2017 року.
Підприємці – єдинники, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом за готівку, зобов’язані застосовувати РРО
Фізичні особи – підприємці (платники єдиного податку третьої групи), які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, при розрахунках готівкою зобов’язані з 1 липня 2015 року застосовувати належним чином зареєстровані РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.
Згідно зі ст. 296 Податкового кодексу України платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи – підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують РРО.
Також нагадуємо, що з 1 липня 2015 року підлягає ліцензуванню діяльність з виробництва, імпорту, експорту, оптової та/чи роздрібної торгівлі пивом на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв.
При цьому у додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями суб’єктом господарювання вказуються, зокрема перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення.
Більш детально з цим роз’ясненням можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 109.02).
Безалкогольне пиво акцизним податком не оподатковується
Операції з реалізації товарів, які не належать до підакцизних, зокрема безалкогольного пива, акцизним податком не оподатковується – звертають увагу фахівці ДПІ у Надвірнянському районі.
Відповідно до пп. 14.1.144. п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України пиво – це насичений діоксидом вуглецю пінистий напій, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, який зазначений у товарній позиції 2203 згідно з УКТ ЗЕД.
Згідно з п.п.215.3.1 п.215.3 ст.215 ПКУ на пиво із солоду (солодове), що відноситься до товарної групи 2203 00 згідно з УКТ ЗЕД, встановлені ставки акцизного податку.
Водночас безалкогольне пиво відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2202 (ст.1 Закону України від 19 грудня 1995 рок № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів"), на яке ставки акцизного податку Податковим кодексом не встановлено та такі товари не віднесено до підакцизних.
Отже, операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі товарів, які не належать до підакцизних, зокрема пиво безалкогольне, акцизним податком не оподатковується.
Додатково повідомляємо: відповідність спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів підтверджується наявністю у їх виробника або імпортера сертифіката відповідності або свідоцтва про визнання відповідності (ст.10 ЗУ№ 481/95-ВР).
Про надання податкових консультацій
Відповідно до п.52.1 ст.52 Податкового кодексу України, за зверненням платників податків, контролюючі органи надають безоплатно консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового законодавства, протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення контролюючим органом. Контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
За вибором платника податків консультація надається в усній, письмовій або електронній формі.
Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, проводить періодичне узагальнення податкових консультацій, які стосуються значної кількості платників податків або значної суми податкових зобов’язань, та затверджує наказом узагальнюючі податкові консультації, які підлягають оприлюдненню, у тому числі за допомогою Інтернет – ресурсів (п.52.6 ст. 52 ПКУ).
За його словами з початку 2015 року додержавного бюджету зібрано коштів у сумі 83,4 мільйона гривень, а місцевий бюджет поповнився на суму майже 44 мільйона гривень, що на 3,3 мільйона гривень перевищує минулорічні надходження.
На сьогоднішній день у місцевому бюджеті основна складова – це податок з доходів фізичних осіб. Отже більше частину надходжень до місцевого бюджету забезпечено надходженнями з цього податку. Його збір сягнув 27,9 мільйона гривень.
Також, протягом п»ятьох місяців поточного року платниками податків перераховано до державного бюджету майже 91 мільйон гривень єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Стосунки з платниками формуються на дотриманні норм професійної етики та поведінки, умілого спілкування з платниками податків, а від цього залежить і дотримання платниками законодавства і їх ставлення до податкової служби в цілому.
40 «єдинників» вже були у відпустці
З початкуцього року 40 підприємців – платників єдиного податку вже скористались своїм правом на відпустку. Але справжня пора для відпусток – це літо, довгоочікуваний час для відпочинку та оздоровлення.
Відповідно до норм Податкового кодексу України, фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку 1 та 2 групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку один раз на рік на час відпустки протягом одного календарного місяця.
Крім того, не сплачується єдиний податок за період хвороби, підтверджений копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.
Інформація про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається до ДПІу вигляді заяви у довільній формі.
З метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів рекомендуємо подавати до податкового органу заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки, а заяву щодо терміну втрати працездатності з обов'язковим додаванням копії листка непрацездатності – одразу після закінчення лікарняного.
Варто пам»ятати, що платники єдиного податку є ще й платниками ЄСВ. Чинним законодавством не передбачено пільг щодо його сплати на час відпустки, або хвороби. Отже, єдиний соціальний внесок сплачується незалежно від діяльності чи фінансового стану платників податків і без перенесення термінів сплати.
Понад 200підприємців Надвірнянщини застосовують третю групу спрощеної системи оподаткування
А саме, 216 підприємців, які працюють за правилами третьої групи платників єдиного податку, у разі проведення розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг мають встановити касові апарати відповідно змін у Податковому кодексі України до 1 липня…
Однак, підприємці –спрощенці першої, другої, третьої груп, які здійснюють діяльність на ринках, або продають товари через дрібнороздрібну мережу,через засоби пересувної торгівлі або провадять розрахунки з юридичними особами у безготівковій формі, можуть не встановлювати касовий апарат.
Щодо решти представників бізнесу, які обрали спрощену систему оподаткування: встановлення та застосування РРО обов’язкове з 1 липня 2015 року для платників єдиного податку третьої групи, а з 1 січня 2016 року для платників.єдиного податку другої групи.
Усі необхідні консультації можна отримати в Центрі обслуговування платників податків.Нагадаємо: Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» було внесено зміни до Податкового кодексу та Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Аграрії Надвірнянщини збагатили місцеві бюджети майже на36 тисяч гривень
Товаровиробники аграрного сектору економіки Надвірнянського краю системно сплачують єдиний податок замість скасованого фіксованого сільськогосподарського податку. З початку року ними спрямовано до місцевих бюджетів 35,7 тисячгривень.
Нагадаємо, що з 1 січня 2015 року змінами, внесеними до Податкового кодексу, до четвертої групи платників єдиного податку віднесено сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.
Платникам Надвірнянщини відшкодовано 2,7млн грн податку на додану вартість
З початку цього року представниками бізнесу районузаявлено бюджетне відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок понад 2,7млн грн. Про це повідомив в.о.начальника ДПІ у Надвірнянському районі Василь Гнатюк.
Станом на перше червняплатникам податків відшкодовано з Держбюджету грошовими коштами 2,7млн грн, в тому числі на розрахунковий рахунок 1,8 млн грн ПДВ, з них 402 тис.грн.- в автоматичному режимі.
Погашено податкового боргу за рахунок від'ємного значення в сумі 22,8 тис.грн
Станом на початок травня загальна кількість платників податку на додану вартість на Надвірнянщині становила 103 особи, з яких 76– юридичнихосіб та 27– фізичних осіб платників податку.
Спрощенці Надвірнянщини сплатили понад 3млн грн єдиного податку
Протягом січня-травня поточного року платники податку, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевого бюджету 3,1млн грн єдиного податку. За словами заступника начальника ДПІ у Надвірнянському районі Оксани Пліщук порівняно з відповідним періодом минулого року, сплата податку зросла на 15 відсотківабо на 0,4млн гривень.
Фізичні особи-підприємці спрямували до бюджету майже2,5млн грн, що на 0,3 млн грн більше ніж за січень-травень 2014 року.
Юридичні особи, які використовують спрощену систему, сплатили 0,7 млн грн єдиного податку. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження такі ж.
Варто нагадати, що відповідно до п.296.10 Податкового кодексу України запроваджується обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій для фізичних осіб – підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування: з 1 липня 2015 року – для платників третьої групи, з 1 січня 2016 року – платників другої групи. Зазначена норма не стосується платників, які здійснюють діяльність на ринках та через засоби пересувної роздрібної мережі.
Водночас, для тих платників третьої та другої груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року почнуть застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, законодавством передбачено звільнення від перевірок на дотримання норм порядку застосування РРО до 1 січня 2017 року.
Підприємці – єдинники, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом за готівку, зобов’язані застосовувати РРО
Фізичні особи – підприємці (платники єдиного податку третьої групи), які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, при розрахунках готівкою зобов’язані з 1 липня 2015 року застосовувати належним чином зареєстровані РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.
Згідно зі ст. 296 Податкового кодексу України платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи – підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують РРО.
Також нагадуємо, що з 1 липня 2015 року підлягає ліцензуванню діяльність з виробництва, імпорту, експорту, оптової та/чи роздрібної торгівлі пивом на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв.
При цьому у додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями суб’єктом господарювання вказуються, зокрема перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення.
Більш детально з цим роз’ясненням можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 109.02).
Безалкогольне пиво акцизним податком не оподатковується
Операції з реалізації товарів, які не належать до підакцизних, зокрема безалкогольного пива, акцизним податком не оподатковується – звертають увагу фахівці ДПІ у Надвірнянському районі.
Відповідно до пп. 14.1.144. п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України пиво – це насичений діоксидом вуглецю пінистий напій, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, який зазначений у товарній позиції 2203 згідно з УКТ ЗЕД.
Згідно з п.п.215.3.1 п.215.3 ст.215 ПКУ на пиво із солоду (солодове), що відноситься до товарної групи 2203 00 згідно з УКТ ЗЕД, встановлені ставки акцизного податку.
Водночас безалкогольне пиво відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2202 (ст.1 Закону України від 19 грудня 1995 рок № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів"), на яке ставки акцизного податку Податковим кодексом не встановлено та такі товари не віднесено до підакцизних.
Отже, операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі товарів, які не належать до підакцизних, зокрема пиво безалкогольне, акцизним податком не оподатковується.
Додатково повідомляємо: відповідність спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів підтверджується наявністю у їх виробника або імпортера сертифіката відповідності або свідоцтва про визнання відповідності (ст.10 ЗУ№ 481/95-ВР).
Про надання податкових консультацій
Відповідно до п.52.1 ст.52 Податкового кодексу України, за зверненням платників податків, контролюючі органи надають безоплатно консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового законодавства, протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення контролюючим органом. Контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
За вибором платника податків консультація надається в усній, письмовій або електронній формі.
Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, проводить періодичне узагальнення податкових консультацій, які стосуються значної кількості платників податків або значної суми податкових зобов’язань, та затверджує наказом узагальнюючі податкові консультації, які підлягають оприлюдненню, у тому числі за допомогою Інтернет – ресурсів (п.52.6 ст. 52 ПКУ).
0 Коментарі