«Друг просить у борг»: поліція нагадує прикарпатцям як не потрапити у пастку аферистів
Якщо у соцмережі ви отримали таке повідомлення, не поспішайте: переконайтеся, чи справді вашому товаришу потрібна фінансова допомога.
Минулих вихідних в схожу аферу потрапив мешканець Івано-Франківська. Чоловік повідомив, що у месенджері “Телеграм” отримав від колеги повідомлення з проханням терміново скинути на картку гроші у борг. Заявник, не роздумуючи та не перевіривши інформацію, перерахував понад 8 тисяч гривень на рахунок псевдо друга. Згодом дізнався, що сторінку товариша зламали.
Правоохоронці рекомендують дотримуватись декількох правил безпеки, аби зловмисникам не вдалося вас ошукати:
- перетелефонуйте другу за номером, який ви точно знаєте, а не за тим, що вказаний на сторінці у соцмережах. Пам’ятайте: якщо шахрай зламав сторінку, то міг змінити номер телефону в профілі;
- запитайте товариша про те, що можете знати тільки ви – таке питання відразу викриє шахрая;
- напишіть спільним знайомим і запитайте, чи не отримували вони подібних повідомлень від людини, яка просить у вас фінансову допомогу. Шахраї, як правило, одночасно роблять розсилку всім підписникам зламаної сторінки.
Закликаємо вас захистити свої акаунти від можливого зламу. Це можна зробити так:
- не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями, навіть якщо вони надійшли від друга;
- створюйте надійні, складні паролі та не використовуйте один пароль для кількох ресурсах;
- вмикайте двофакторну аутентифікацію всюди, де є така можливість.
Пам’ятайте: якщо акаунт зламати, зловмисники можуть розсилати посилання, за якими ховається вірус або фішинговий ресурс.
0 Коментарі