Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Фінансові штрафи за порушення трудового законодавства

 З 1.01.2016 року порушення трудового законодавства коштуватиме роботодавцю дорого, можна сказати навіть, дуже дорого. Оскільки тепер контролюючі органи, які до початку 2016 року могли накладати на підприємство лише адміністративне стягнення тепер мають повне право накладати ще й фінансові санкції, то потрібно дуже строго віднестись до дотримання усіх правил і вимог Трудового кодексу, адже за дрібну помилку тепер доведеться заплатити величезний штраф.

 З 1.01.2016 року порушення трудового законодавства коштуватиме роботодавцю дорого, можна сказати навіть, дуже дорого. Оскільки тепер контролюючі органи, які до початку 2016 року могли накладати на підприємство лише адміністративне стягнення тепер мають повне право накладати ще й фінансові санкції, то потрібно дуже строго віднестись до дотримання усіх правил і вимог Трудового кодексу, адже за дрібну помилку тепер доведеться заплатити величезний штраф.
Вперше в історії трудового законодавства з 01.01.2016 р. з’являються фінансові штрафи за порушення трудового законодавства.
Замість фрази «Особи, виннi в порушеннi законодавства про працю, несуть вiдповiдальнiсть згiдно з чинним законодавством», яка довгий час було присутня у статті 265 КЗпП, з’явились нові умови щодо відповідальності за порушення законодавства про працю.
Фінансові штрафи-  це штрафи, які накладаються на розрахунковий рахунок роботодавця, а не лише у фіксованій сумі, як це було раніше .
Зверніть увагу фінансові штрафи будуть накладатись не тільки на юридичних осіб, але й на роботодавців – фізичних осіб – підприємців.
Отже з 1.01.2016 вступають в дію наступні штрафні санкції:
1) 30 мінімальних зарплат за наступні порушення:
фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору
оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві,
виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків.
2)10 мінімальних зарплат
за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці. Саме до цього штрафу відноситься і порушення в частині не проведення індексації заробітної плати.
порушення прав і гарантій мобілізованих працівників.
3)3 мінімальні зарплати  за такі порушення:
порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць,
виплата заробітної плати не в повному обсязі.
4)1 мінімальна зарплата  за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.
Штрафи накладає інспекція праці на підставі винесених постанов в ходу планової чи позапланової перевірки роботодавця.
Окрім зазначених вище фінансових штрафів на підприємців можуть накладатись і адміністративні штрафи за:
за фактичний допуск працівника без трудового договору, допуск працівника – іноземця до роботи без дозволу ( від 8500 до 17000 грн);
за порушення прав і гарантій мобілізованих працівників – штраф у розмірі від 850 до 1700 грн.;
за інші порушення трудового законодавства передбачена адміністративна відповідальність від 510 до 1700 грн
 
У частині легалізації відносин у сфері зайнятості та оплати праці
1) Запровадження на ринку праці нового механізму контролю, пов’язаного наданням повноважень зі здійснення контролю у сфері зайнятості та оплати праці виконавчим органам рад міст обласного значення та об'єднаних територіальних громад. 2) Встановлення зобов’язання для фізичних осіб-підприємців сплачувати ЄСВ. 3) Посилення відповідальності юридичних і фізичних осіб-підприємців за недопуск державного інспектора праці до проведення перевірки: – штраф у розмірі до трьох мінімальних заробітних плат у всіх випадках не допущення інспекторів до перевірки, крім випадку, коли темою перевірки є неоформлення трудових договорів з працівниками та виплата зарплат в „конверті”; – у розмірі 100 мінімальних заробітних плат при не допущенні державного інспектора праці до перевірки, коли вона здійснюється з метою виявлення працівників з неоформленими трудовими договорами, виплати заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ (виплата зарплати в „конверті”).
За недопуск державного інспектора праці до перевірки буде застосовуватись штраф у розмірі до трьох мінімальних заробітних плат – крім випадку, коли темою перевірки є неоформлення трудових договорів з працівниками та виплата заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ. А от коли інпектор прийшов виявляти факти виплати зарплат "в конверті", його недопуск оцінено у 100 мінімальних заробітних плат.
                                                        
 
Головний державний інспектор Управління Держпраці                                            Р.Сабадаш
в Івано- Франківській області                                                                         
 
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *