Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ЄС посилює підтримку вакцинації від коронавірусу в країнах Східного партнерства

Європейська комісія ухвалила рішення збільшити з 40 до 75 млн євро пакет допомоги для розгортання вакцинації проти COVID-19 і прискорення кампаній імунізації для шести країн Східного партнерства, зокрема для України.

Про це йдеться у прес-релізі Єврокомісії.

Завдяки посиленню допомоги у розмірі 35 млн євро ЄС прагне суттєво розширити доступ до вакцин у регіоні Східного партнерства, полегшуючи обмін вакцинами державами – членами ЄС та відшкодовуючи витрати. Новий пакет буде підтримувати ефективне розгортання вакцин, отриманих партнерами безпосередньо через механізм обміну вакцинами ЄС і побічно через програму ООН COVAX і прямі закупівлі у виробників вакцин проти COVID-19.

«ЄС сповнений рішучості підтримати наших східних сусідів у прискоренні процесу вакцинації, оскільки це стане вирішальним для припинення пандемії та початку соціально-економічного відновлення регіону», – зазначив в заяві Єврокомісар з питань сусідства та розширення Олівер Варгеї.

Така допомога з боку ЄС – доповнення першого пакету підтримки на 40 млн євро, запущеного ще в лютому. Підтримка ЄС включає навчання медичного персоналу, які беруть участь у кампанії з вакцинації, логістичну підтримку доставки вакцин та поводження з вакцинами, дані про вакцинацію та моніторинг безпеки, комунікаційну підтримку та залучення громад, а також підтримку у розробці та запровадженні цифрових COVID-сертифікатів.

Довідково

Східне партнерство — ініціатива Європейського Союзу, яка поширюється на 28 держав-членів ЄС та шість східноєвропейських сусідів ЄС – Азербайджан, Білорусь, Вірменію, Грузію, Молдову та Україну. Східне партнерство ґрунтується на двосторонньому співробітництві Європейського Союзу з державами-партнерами та багатосторонній взаємодії. Запровадження багатостороннього виміру політичного та експертного діалогу є однією з основних відмінностей Східного партнерства від Європейської політики сусідства.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *