Івано-Франківщина матиме новий транскордонний туристичний маршрут
7 вересня відбулася інавгураційна конференція в рамках проєкту “Карпатський культурний шлях”, що впроваджується громадською організацією “Асоціація економічного розвитку Івано-Франківщини (АЕРІФ)” у партнерстві з Центром розвитку малого та середнього бізнесу Марамуреського повіту (Румунія) та Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу (Україна) в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.
Метою конференції було офіційне відкриття проєкту “Карпатський культурний шлях”.
У роботі інавгураційної конференції взяли участь понад 50 представників історико-культурних об’єктів, туристичних компаній та надавачів туристичних послуг, органів державної влади і місцевого самоврядування, науковців, інститутів громадянського суспільства Івано-Франківської, Закарпатської областей (Україна) та повіту Марамуреш (Румунія).
На конференції було представлено інформацію про проєкт, історико-культурний потенціал Івано-Франківської і Закарпатської областей та повіту Марамуреш, діяльність партнерів проєкту, а саме Центру розвитку малого та середнього бізнесу Марамуреського повіту та Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, ознайомлено зі станом та тенденціями розвитку туристичної галузі. Під час конференції обговорено основні напрямки реалізації проєкту, що сприятиме налагодженню відкритого діалогу між учасниками конференції, міжсекторного партнерства в реалізації проєкту.
Із вступним словом до учасників конференції виступив голова громадської організації “Асоціація економічного розвитку Івано-Франківщини (АЕРІФ)” Віктор Рудницький. Він відзначив, що проведення конференції є доброю нагодою ознайомитись з проєктом, поділитися та обмінятися практичним та науковим досвідом, новими напрацюваннями в сфері культури і туризму, започаткувати сталу співпрацю задля якісного управління культурною спадщиною та використання її для добробуту громад, сприяти створенню й розвиткові Карпатського культурного шляху.
В інавгураційній конференції взяв участь Дору Александру Лазар – віце-президент Ради повіту Марамуреш (Румунія), який у своїй промові висловив повну підтримку впровадженню проєкту. Він зазначив, що реалізація проєкту сприятиме збільшенню кількості відвідувачів об’єктів історико-культурної спадщини, відтак ми зможемо прискорити розвиток сфери послуг у туристичній індустрії в обох регіонах Румунії та України і цей проєкт є найкращою основою для цього.
До учасників конференції із промовою звернувся виконавчий директор Центру розвитку малого та середнього бізнесу Марамуреського повіту (Румунія) Раду Біг, у якій акцентував увагу на важливості та інноваційності проєкту для України і Румунії. Він зазначив, що серед учасників конференції є як представники туристичного бізнесу, так і органів влади, громадських інституцій та технічні експерти, що будуть сприяти в реалізації проєкту.
Перший проректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, менеджер проєкту з комунікацій Олег Мандрик у вітальному слові відзначив важливість для університету виконання міжнародного проєкту, наголосив на значному досвіді співпраці університету із закордонними партнерами, розширенні сфер виконання проєктів міжнародної технічної допомоги, в тому числі туристичного спрямування, успішній реалізації в університеті проєкту транскордонного співробітництва з популяризації об’єктів культурної та історичної спадщини.
Віталій Передерко – начальник відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації, у вітальному слові відзначив роль культурного туризму в розвитку економіки та наголосив, що цей проєкт є результатом успішної співпраці громадськості, підприємців, науковців і влади, що запроваджена в межах Туристичної ради Івано-Франківської області. “Культурний туризм – це інструмент формування національної ідентичності, збереження культурної спадщини, налагодження міжкультурного діалогу. Капіталізація культури через туризм є одним із чинників соціально-економічного розвитку територій. Створення Карпатського культурного шляху, як кінцевого результату в реалізації проєкту, є надзвичайно важливим для області. Цей туристичний маршрут має велику перспективу бути в подальшому сертифікованим за стандартами ЄС та увійти в загальноєвропейську мережу”.
Експерт Представницького офісу спільного технічного секретаріату Програми ТКС ЄІС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020 Оксана Шийчук розповіла про основні проєкти Програми, які впроваджуються на території Івано-Франківської області, та зазначила, що цей проєкт має великий потенціал і може стати в один ряд із найбільшими реалізованими проєктами Програми.
Марія Ковалів – заступниця голови громадської організації “Асоціація економічного розвитку Івано-Франківщини (АЕРІФ)”, менеджерка проєкту, ознайомила учасників конференції з проєктом “Карпатський культурний шлях”, окреслила основні завдання та заходи проєкту. Раду Біг – виконавчий директор Центру розвитку малого та середнього бізнесу Марамуреського повіту, координатор проєкту (Румунія) та Людмила Архипова – завідувачка кафедри туризму Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, координаторка проєкту, презентували діяльність своїх організацій як партнерських інституцій проєкту. Віталій Передерко – начальник відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації, ознайомив учасників конференції зі станом та тенденціями розвитку туризму в Івано-Франківській області, Влад Паску – експерт проєкту Центру розвитку малого та середнього бізнесу Марамуреського повіту (Румунія), доповів присутнім про історико-культурний потенціал повіту Марамуреш.
Учасники конференції обговорили важливість впровадження проєкту в цільовому регіоні, отримали вичерпні відповіді на свої запитання, висловили свою готовність до участі в заходах проєкту.
Довідково
Проєкт “Карпатський культурний шлях” впроваджується в рамках Програми транскордонного співробітництва ЄІС Угорщини-Словаччина–Румунія–Україна 2014–2020, що фінансується Європейським Союзом https://huskroua-cbc.eu/. Основна мета проєкту полягає у підтримці валоризації культурно-історичної спадщини в Карпатському єврорегіоні шляхом розвитку та просування Карпатського культурного шляху як інтегрованого туристичного продукту культурної спадщини в транскордонних регіонах Румунії та України. Цільовими завданнями проєкту є: створення інтегрованого туристичного продукту культурної спадщини “Карпатський культурний шлях”, який поєднає об’єкти історичної та культурної спадщини з іншими атракціями та пов’язаними з ними супутніми послугами; вдосконалення навичок та обізнаності представників культурного туризму за допомогою навчальної програми; просування інтегрованого туристичного продукту культурної спадщини “Карпатський культурний шлях” на регіональних і міжнародних ринках шляхом розробки промоційних матеріалів, українсько-румунського вебсайту та мобільного додатку.
0 Коментарі