Легальній заробітній платі альтернативи немає
Кожному працівнику слід пам’ятати, що нелегальна заробітна плата послаблює їх соціальний захист та обмежує їх право на пенсійне забезпечення, інші державні соціальні гарантії та зменшує наповнення бюджетів і державних соціальних фондів.
Працівник, який отримує зарплатню в «конверті», стає повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, доки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та страхового стажу.
Ухиляючись від оформлення трудових відносин з найманими працівниками, роботодавець позбавляє їх права на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на гарантії за колективним договором, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та на пенсійне забезпечення, а також а державні гарантії у вигляді субсидій на житлово-комунальні послуги.
Тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним, а бюджет Пенсійного фонду матиме стабільні надходження для своєчасного фінансування пенсійних виплат. Суспільство має зрозуміти, що альтернативи легальній заробітній платі немає.
Тож зваживши всі «за» і «проти» офіційного працевлаштування, зробіть правильний вибір!
Вимагайте від своїх роботодавців офіційного оформлення трудових відносин та виплату заробітної плати відповідно до законодавства – прозоро і чесно, не погоджуйтесь на неповну зайнятість та виплати у «конвертах».
Заступник начальника фінансово-економічного
відділу Надвірнянського об’єднаного управління
ПФУ Івано-Франківської області І. В.Росінська
0 Коментарі