Людяність та професіоналізм – основні вимоги діяльності установ системи соціального захисту населення області
Саме з такого акценту розпочав засідання колегії департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА директор департаменту Володимир Корженьовський, закликавши колег, обговорюючи досить об’ємні та непрості питання порядку денного, бути по-діловому чіткими, вносити пропозиції по вдосконаленню тих чи інших механізмів вирішення проблемних питань, виокремити те, що має бути обговорено додатково з виїздом на місце, чи в порядку навчання та вдосконалення інформаційної роботи тощо.
У порядку денному засідання колегії цього разу були обговорені «Підсумки роботи установ системи соціального захисту населення області за 2018 рік та у 1 кварталі 2019 року» – доповідали Степан Микицей, заступник директора департаменту соціальної політики ОДА та Ярослава Ульванська, заступник директора департаменту соціальної політики ОДА – начальник управління соціального захисту населення; «Про забезпечення осіб з обмеженими можливостями спецавтотранспортом» та «Про перереєстрацію автомобілів» – доповідав Степан Микицей; «Щодо надання та призначення житлових субсидій» – Світлана Якимишин, начальник управління соціальних гарантій департаменту соціальної політики ОДА.
Ззазначалося, що департамент та структурні підрозділи з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій та виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення, інтернатні установи, територіальні центри соціального обслуговування, центри соціальної реабілітації дітей – інвалідів впродовж 2018 року та в І кварталі 2019 року послідовно й належно виконували завдання з впровадження державної соціальної політики; щодо ряду головних показників піднялися вище в рейтингових оцінках: це – підняття рівня заробітної плати та погашення заборгованості з її виплати, поліпшення якості та рівня доступності соціальних послуг для вразливих верств населення, запровадження інноваційних послуг з догляду потребуючих, що надаються за місцем проживання громадян похилого віку, особам з інвалідністю; поліпшення соціального захисту учасників антитерористичної операції, забезпечення адресності надання соціальних виплат, монетизації житлових субсидій тощо.
Задля вирішення окремих проблемних питань, колегія рекомендувала головам Долинської, Коломийської, Тлумацької РДА, Витвицької ОТГ вже до початку липня 2019 року вжити додаткових заходів стосовно погашення заборгованості з виплати заборгованої компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги. А головам Богородчанської, Верховинської, Городенківської, Косівської, Рогатинської РДА, міським головам міст – Коломиї, Яремче та головам ОТГ надалі необхідно передбачати такі кошти у місцевих бюджетах для проведення щомісячної компенсаційної виплати фізичним особам, які надають соціальні послуги відповідно до постанови Кабміну від 29 квітня 2004 року №558. Термін виконання –до серпня 2019 року.
На особливий контроль відповідальними посадовцями взяті питання боргів із зарплати, виплата державних соціальних допомог та житлових субсидій, відшкодування вартості нових послуг «Пакунок малюка» та «Муніципальня няня». Також першочерговими названі – атестації робочих місць, безпека праці, видатки на санаторно-курортне лікування громадян пільгових категорій.
Керівництво департаменту рекомендувало відповідальним за ці ділянки праці фахівцях активізувати роз’яснювальну роботу, виготовити інформаційні буклети, що сприятиме зменшенню кількості звернень громадян, які обраховуються нині, на жаль, кількатисячною цифрою. Особливо це стосується звернень з питань субсидій, отримання та переоформлення спецтранспорту для осіб з інвалідністю, виплати допомог, змін, які відбуваються з цих питань. Також діють окремі державні програми для осіб з інвалідністю, і про свої можливості з цих питань така категорія людей повинна знати.
0 Коментарі