Людмила Сірко взяла участь в онлайн-засіданні щодо допомоги військовослужбовцям та їхнім сім’ям
Заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко взяла участь у тематичному онлайн-засіданні «круглого столу» «Соціальний захист, надання окремих статусів Захисникам/Захисницям України та членам їх сімей, членам сімей загиблих/померлих Захисників/Захисниць України», який організував комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховної ради України.
Захід відбувся під керівництвом голови підкомітету з питань соціального захисту прав ветеранів Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Комітету, народного депутата України Анатолія Остапенка, за участю керівників міністерств, відомств, народних депутатів України та громадських діячів.
На нараді обговорювали питання щодо опрацювання на законодавчому рівні отримання статусів ветеранів війни Захисниками України, які стали на захист нашої держави з 24 лютого, гарантії їх соціального захисту, конкретизацію документів, на основі яких визначаються статуси учасників бойових дій, інвалідів війни та учасників війни.
Йшлося про реалізацію норм постанови Кабінету міністрів України від 01.07.2022 № 783 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо надання статусу члена загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України» та видачі відповідних посвідчень. Наразі структурними підрозділами соціального захисту населення дане питання вже опрацьовується.
Зауважувалося, що у пріоритеті зараз також і соціальний захист сімей загиблих, забезпечення їм виплат соціальних допомог та призначення пенсій у зв’язку із втратою годувальника та відповідне оформлення документів.
Йшлося й про розмір пенсій по втраті годувальника для родин, які втратили рідних. Важливою є й психологічна, медична реабілітація ветеранів та забезпечення їх житлом.
Під час засідання «круглого столу» Людмила Сірко розповіла про підтримку й допомогу військовослужбовцям Збройних сил України, учасникам бойових дій, членам родин військовослужбовців, загиблих у війні та зниклих безвісти.
«Сьогоднішні реалії говорять про те, що, на жаль, збільшується кількість Захисників і Захисниць, які віддають свої життя за Україну, за кожен клаптик землі, яку вони відстоюють. Ми зосереджуємо свою роботу на допомозі тим сім’ям, які втратили своїх синів, доньок, чоловіків та онуків. По області станом на 1 січня 2022 року на обліку в Єдиному державному реєстрі ветеранів України перебувало 8 тис. 901 особа, – зауважила Людмила Сірко. – Станом на 7 жовтня статус члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника/Захисниці України надано 262-ом особам. Ця статистика сумна, однак вона змінюється і, на жаль, збільшується. Увага та фінансова підтримка даної категорії людей закладена і в нашій обласній програмі».
Людмила Сірко розповіла про збільшення фінансування заходів обласної програми підтримки сімей загиблих, постраждалих учасників Революції Гідності, осіб, які перебували у складі добровольчих формувань, учасників бойових дій та інших громадян, які залучалися та брали безпосередню участь у бойових діях, здійсненні заходів із національної безпеки та оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації проти України, починаючи з 20 лютого 2014 року, на 2022-2026 роки.
«Важливо, що наразі виділені додаткові кошти із обласного бюджету, які спрямовуються на допомогу сім’ям, члени яких загинули на війні і сім’ям, члени яких на війні пропали безвісти. Збільшені й видатки на лікування важкопоранених військовослужбовців Збройних сил України, оздоровлення та отримання необхідної матеріальної допомоги. У кожній прикарпатській територіальній громаді затверджені відповідні програми, які дозволяють підтримати військовослужбовців та членів їх сімей», – зазначила посадовиця.
0 Коментарі