Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Людмила Сірко зустрілася із представниками міжнародної організації «Датська рада у справах біженців в Україні»

 

Заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко зустрілася з представництвом Датської ради у справах біженців в Україні, під час якої обговорили пропозиції співпраці щодо покращення умов перебування та стану приміщень центрів для внутрішньо переміщених людей, надання послуг щодо ремонтів лікарень, облаштування шелтерів та доукомплектування всім необхідним.

«Від початку повномасштабного вторгнення росії на територію України Прикарпаття прийняло понад 148 тисяч внутрішньо переміщених людей, серед яких 425 дітей-сиріт, яких розміщено в санаторно-курортних закладах, 18 тисяч осіб пенсійного віку, близько 4 тисяч людей з інвалідністю. Їх потреби змінюються. Але такі речі як засоби гігієни, ліжка, матраси, продукти харчування потрібні постійно», – зазначила Людмила Сірко.

Людмила Сірко зауважила, що в області облаштовано 87 шелтерів, де проживають майже три тисячі переселенців. Зараз соціальні фахівці працюють над покращенням умов проживання, оскільки соціальним житлом, продуктами харчування, засобами гігієни, побутовою технікою, ліками та загалом усім необхідним їх забезпечено.

У свою чергу представники Датської ради у справах біженців в Україні висловили готовність співпрацювати та надавати допомогу внутрішньо переміщеним людям у нашій області. Було озвучено проєкт, який Представництво хоче реалізувати у трьох областях: Львівській, Волинській та Івано-Франківській. Це Програма щодо надання багатоцільової грошової допомоги переселенцям, допомога непродовольчими товарами, психосоціальна допомога матерям і дітям із числа внутрішньо -переміщених людей. Також йшлося про закриття базових потреб, в тому числі і надання грошової допомоги на навчання студентам, котрі прибули з окупованих територій.

Також обговорили питання щодо надання фахівцями-юристами Представництва безкоштовних юридичних консультацій, які б на професійному рівні допомогли вирішити проблеми переселенців.

Посадовиця окреслила коло проблем, які зараз нагальні: допомога паліативним хворим, особам пенсійного віку, допомога закладам соціально-психологічної реабілітації, на утриманні яких перебувають діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування. Адже такі заклади розраховані на значно меншу кількість дітей і фінансуються з обласного бюджету.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *