Людський капітал: громади у пошуку фахівців
«Більшість громад Прикарпаття проходять нелегкий шлях від звичайної сільської чи селищної ради і мають чимало викликів, пов’язаних з управлінням людськими ресурсами. Дуже часто такі громади стикаються з проблемою пошуку професійних кадрів», – говорить радник з питань децентралізації Максим Чопей.
Окрім пошуку фахівців, хороша командна робота залежить від постановки цілей та оцінки досягнутих результатів. Сьогодні робота працівника оцінюється не за умовно «відбуванням» передбаченого часу на робочому місці, а за результатами його роботи, які можна виміряти певними показниками. І це мають розуміти, як роботодавці, так і потенційні кандидати на роботу в органи місцевого самоврядування.
Також громадам при пошуку фахівців, на переконання тренерки Світлани Котляревської, варто, в першу чергу, орієнтуватись на місцевих мешканців. Адже вони набагато краще знають місцеві умови і розуміють особливості.
Не останнє місце у побудові ефективної роботи посідає і система мотивації працівників. Проте, всупереч поширеному підходу, мотивація може бути не лише фінансовою.
«Попри все, природні, фінансові, інфраструктурні ресурси, на першому місці завжди людські ресурси, які є найбільшим багатством кожної ОТГ. Добрий клімат всередині колективу, чітка постановка завдань і контроль будуть сприяти швидкому становленню громади і наданню якісних послуг її мешканцям», – наголошує керівник Івано-Франківського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Руслан Панасюк.
Програма «U-LEAD з Європою» підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі ряду донорів та спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.
0 Коментарі