Медики й науковці обговорили особливості лікування психічних розладів
Проблеми ускладнень від лікування хворих з психічними розладами є дуже важливими і актуальними. З цього приводу днями на базі Івано-Франківського національного медичного університету відбулася науково-практична конференція «Ускладнення психофармакотерапії».
Участь у конференції взяли не тільки психіатри, а й невропатологи та сімейні лікарі Прикарпаття, які також будуть долучатися до лікування психічних розладів.
«На жаль, ми часто зустрічаємося з ускладненнями від лікування психотропними препаратами, тому ми й вибрали таку тему конференції, адже першочергове наше завдання – не нашкодити», – каже доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри психіатрії, наркології і медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету Михайло Винник. Як розповідає фахівець, побічні ефекти від медичних препаратів іноді викликають у пацієнта більший стрес, ніж сама хвороба. «Тому цю проблематику ми постійно досліджуємо ще й в своїх наукових роботах», – додає Михайло Винник.
З доповідями виступали провідні спеціалісти в галузі психіатрії Прикарпаття та різних міст України. Основними аспектами, які обговорили лікарі були: нейроендокринні ефекти нейролептиків; сучасні можливості вибору антипсихотика; шляхи удосконалення терапії афективних розладів невротичного регістру; сучасні підходи до діагностики та лікування нейролептичних екстрапірамідних розладів; сучасний погляд на депресивні розлади у пацієнтів, що страждають на деменцію. Крім того, спілкувалися й про особливості застосування антипсихотиків у пацієнтів літнього віку та у педіатричній практиці, а також про безпечність терапії антидепресантами та інше.
«Ця конференція – дуже хороша можливість поспілкуватися з колегами, фахівцями в галузі психіатрії з Прикарпаття та інших регіонів України, для того щоб спільно вдосконалювати діагностування та лікування, – запевняє професор, завідувач кафедри психіатрії, психотерапії та медичної соціології національної медичної академії після дипломної освіти ім. П. Л. Шупика Галина Пилягіна. – Вирішуючи проблеми в психофармакотерапії, ми керуємося трьома основними чинниками, які постійно потрібно збалансовувати, а саме: безпека, ефективність і ціна».
Учасники конференції говорили й про специфіку психологічної реабілітації воїнів АТО/ООС в Україні. Як вважає доктор медичних наук, професор кафедри психіатрії Харківської медичної академії післядипломної освіти Вадим Гончаров, саме через складну ситуацію в нашій державі, звернень до лікаря-психіатра значно побільшало. Щоправда є й інша причина – люди стали більш свідомими й обізнаними, а звернення до психіатра – більш прийнятними в суспільстві.
«Часто люди не можуть перебороти страх, щоб піти до лікаря-психіатра, – каже Вадим Гончаров. – Причиною їхнього побоювання є «загроза» отримати психіатричну оцінку відносно себе, яку вони сприймають як клеймо. Люди навіть думають, що можуть через це втратити певні перспективи в житті. Хочу запевнити, що все це надумані речі і вже перший візит до спеціаліста розвіє цей страх і переживання. Крім того, будь яке зволікання ускладнює лікування».
0 Коментарі