Місцевий рівень просторового планування «must have» для ОТГ
А також додає, що інтегрований підхід до просторового розвитку громади має враховувати багато чинників у всіх сферах. Проте, ґрунтуватись він має на виробленні комплексних рішень з точки зору забезпечення інтересів споживача послуг, тобто людини, мешканця конкретної території.
Про це йшлося в рамках онлайн-семінару серії кроки для спеціалістів «Просторове планування в ОТГ», організованого Івано-Франківським регіональним офісом Програми «U-LEAD з Європою».
За оцінками фахівців, для громад України є декілька найбільших викликів у просторовому плануванні. Серед них – низька залученість та недостатнє інформування мешканці щодо процесів прийняття рішень; застаріла інфраструктура, непридатна до вимог сучасного життя; значна площа населених пунктів з великою часткою територій, що слабко залучені до соціально-економічних процесів, наявність депресивних територій; низька щільність концентрації функцій та велика частина монофункціональних територій.
Власне інтегрований підхід до просторового планування має допомогти ОТГ подолати ці виклики, забезпечити комплексний просторовий та інфраструктурний розвиток.
Місцевий рівень просторового планування – це сьогодні «must have» для громади. Адже застаріла містобудівна документація у багатьох населених пунктах, а подекуди її відсутність, особливо для сільських територій, створює багато проблем. Мова йде про розробку концепцій просторового планування, генеральних планів населених пунктів, зонування, детальних планів територій.
Зі створенням об’єднаних громад питання оновлення чи розробки документації з просторового планування згідно з сучасними принципами часто стає вирішальним для залучення інвестицій. Більшість ОТГ, розробляючи стратегії розвитку, одним з пріоритетів бачать залучення інвестицій. Але для реальних кроків у цьому напрямку, потрібно враховувати, що потенційний інвестор хоче бачити перспективу і мати певні гарантії.
«Важливо врахувати у Стратегії розвитку громади норми містобудівної документації вищих рівнів. Тут можуть бути як приховані конфлікти інтересів, так і додаткові можливості для розвитку», – вважає Тетяна Данилів.
І наводить приклад Спаської ОТГ, яка розробляючи власну стратегію розвитку, врахувала плановане будівництво міжнародної магістралі «Європа-Азія», яка має проходити через територію громади. Тут головне використати потенціал і уникнути конфлікту місцевих інтересів та державних.
Тож, розробляючи концепції та схеми просторового планування, генплани та зонування територій, потрібно враховувати і внутрішні, і зовнішні чинники. А головне – розроблених документів потрібно дотримуватись під час прийняття подальших рішень.
0 Коментарі