На науково-практичному семінарі йшлося про наукові пропозиції щодо прогнозування, попередження та ліквідацію повеней у Карпатському регіоні
У заході взяли участь провідні українські науковці та фахівці, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, обласних управлінь, представники міжнародних і громадських організацій.
«Карпаський регіон знаходиться у зоні підвищеного ризику виникнення водних стихій. Питання, які розглядаються на цьому семінарі, для Прикарпаття є надзвичайно актуальними. Паводок і повінь, які мали місце минулого місяця в області, завдали великої біди нашому краю, згинули люди, пошкоджені житлові будинки, були підтоплені території 263 населених пунктів, майже 8000 сільськогосподарських угідь, пошкоджено більше 13000 господарських об’єктів, майже 1000 кілометрів доріг та 300 мостів. Соціально-економічні та екологічні збитки, за попередніми підрахунками, складають більше двох мільярдів гривень», – зазначила Марія Савка.
Також посадовиця розповіла про виділені Урядом кошти на ліквідацію наслідків стихії.
Йшлося і про причини виникнення червневої надзвичайної ситуації. Зокрема, одними з них є велика кількість опадів у невеликий проміжок часу, відсутність системного підходу у землекористуванні в межах річкового басейну, несанкціонована забудова на території прибережних захисних смугах, відсутність організованого й обгрунтованого проведення руслорегулюючих робіт у гірських річках та необхідність розчистки малих річок.
Зауважувалося, що вирішення проблемних питань, які виникають після повеней у Карпатському регіоні, знаходяться також у науковій площині та необхідності видозмінення підходів щодо їх вирішення.
Учасники семінару напрацьовали конкретні заходи задля створення звернення до Кабінету міністрів України, міністерств, відомств, управлінь, наукових установ з приводу розробки Державної цільової програми із збереження, відновлення гірських річок, створення автоматизованих систем сповіщення населення та інших необхідних дієвих заходів щодо зменшення проявів шкідливої дії вод та мінімізації завданих збитків повеней.
Додамо, що ця тематика надзвичайно актуальна адже цьогорічна стихія нанесла великої шкоди населеним пунктам, сільськогосподарським угіддям, об’єктам соціальної інфраструктури, дорогам, мостам та мостовим сполученням. Соціально-економічні та екологічні збитки повеней, за оцінками експертів, становлять десятки мільярдів гривень.
0 Коментарі