Начальник Надвірнянської РВА Петро Хмельовський обговорив актуальні питання з головами територіальних громад
Начальник Надвірнянської РВА Петро Хмельовський обговорив актуальні питання з головами територіальних громад.
Під час наради йшлось про заходи, спрямовані на локалізацію та запобігання поширенню осередків борщівника Сосновського на території Надвірнянського району. За словами начальника відділу державного екологічного нагляду (контролю) земельних ресурсів та надр Державної екологічної інспекції Карпатського округу Олега Кульбанського, аналіз динаміки поширення борщівника за останні роки свідчить про тенденцію до зменшення площ, захоплених цим бур’яном.
Це стало можливим завдяки ефективній роботі територіальних громад, прийняттю ними місцевих Програм щодо заходів, пов’язаних з локалізацією поширення, застосуванням методів боротьби з борщівником Сосновського, а також завдяки інформаційній кампанії щодо його шкідливості, оптимальних термінів скошування, застосування агротехнічного методу боротьби.
Позитивна тенденція зменшення площ поширення борщівника Сосновського спостерігається на території району, зокрема у Переріслянській громаді, де площі зменшились на 30-60%. Практично відсутній борщівник Сосновського на території двох територіальних громад – Ворохтянської та Яремчанської.
Окрім того, йшлося про реалізацію ініційованих головою обласної державної адміністрації Світланою Онищук проєктів «Серцем єдиним, ми – Україна!» та «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги».
Зараз триває реєстрація команд для участі у проєкті «Серцем єдиним, ми – Україна!», у квітні запланований районний етап, а у травні – фінальні виступи. Запроваджується нова категорія – амбасадорів проєкту – ініціативних дітей наших Захисників, які будуть популяризувати проєкт.
Особливу увагу звернено щодо недопущення вербування дітей та залучення їх до диверсійної діяльності. Наголошено на важливості профілактичної та роз’яснювальної роботи серед підлітків Надвірнянщини.
Складено план заходів, що передбачає:
• Проведення інформаційно-просвітницьких заходів у навчальних закладах;
• Взаємодію з засобами масової інформації для поширення актуальної інформації про ризики вербування;
• Підвищення рівня обізнаності батьків щодо небезпек, які можуть загрожувати їхнім дітям у цифровому просторі та в реальному житті.
«Захист неповнолітніх від негативного впливу та залучення до протиправної діяльності є спільною справою. Тому особливу увагу варто приділяти діалогу між батьками та дітьми, а також залученню всіх зацікавлених сторін до профілактичної роботи», – наголосив Петро Хмельовський.
0 Коментарі