Нарада в ОДА щодо оптимізації роботи органів виконавчої влади
Сьогодні в облдержадміністрації відбулася нарада керівника апарату ОДА Романа Маланія з керівниками апаратів та служб управління персоналом райдержадміністрацій.
Обговорювалося ряд питань, серед яких – реалізація Постанови Кабінету міністрів України від 17.01.2018 року № 55 «Деякі питання документування управлінської діяльності» в частині обміну документами включно в електронній формі через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади та порядок ведення протоколів за результатами робочих поїздок голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля у райони області.
Про електронний документообмін розповів начальник відділу інформаційно-комп`ютерного забезпечення апарату ОДА Ігор Фіняк. Він зазначив, що на сьогодні обмін документами в електронному вигляді здійснюється за допомогою електронної пошти або через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади (далі -СЕВ). Обласна державна адміністрація підключена до даної системи і використовує її з 2017 року. До прикладу за 2019 рік приблизно 50% документообміну з органами влади вищого рівня здійснювалося в електронній формі. Протягом 2018 року райдержадміністрацій визначили відповідальних осіб та здійснили підключення до вищезгаданої системи електронної взаємодії. Тому РДА до переходу на безпаперовий документообмін готові також.
Він додав, що РДА повинні актуалізувати інформацію про відповідальних осіб і надіслати до ОДА відповідні листи про готовність до роботи в СЕВ через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади до початку наступного тижня.
Зокрема, в ході наради найбільшої актуальності набрало питання щодо реалізації Постанови Кабінету міністрів України від 19.06.2019 року №746 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету міністрів України від 25 березня 2014 р. №91». А саме, йшлося про те, наскільки скоротять штатну чисельність працівників структурних підрозділів та апарату райдержадміністрацій області.
Керівник апарату ОДА Роман Маланій надав відповідні обґрунтування та рекомендації представникам райдержадміністрацій стосовно особливості формування структури РДА.
«Фактично процес скорочення нам потрібно починати з 1 жовтня, оскільки фінансування скорочених одиниць з 1 січня не буде. Тому до 1 січня потрібно провести всі процедури, дотримуючись законів. Тож до 1 жовтня мають бути розроблені штатні розписи по районах», – сказав посадовець.
Під час доповіді з даного питання начальник відділу управління персоналом апарату ОДА Анатолій Мельничук зазначив, що у результаті реалізації зазначеної постанови Кабінету міністрів України передбачається скорочення граничної чисельності працівників райдержадміністрацій з 1812 до 1221 одиниць, в тому числі апаратів райдержадміністрацій з 424 до 212 одиниць.
Особливу увагу також було надано питанню забезпечення трудових прав працівників і дотримання законодавства при здійсненні заходів із скорочення чисельності працівників районних державних адміністрацій та взаємодії із профспілковими організаціями.
За підсумками конструктивного обговорення питання порядку денного учасники наради висловили свої позиції та прийняли ряд виважених рішень.
0 Коментарі