Неприпустимим є примусове відправлення працівників у відпустку без збереження заробітної плати
Відправити всіх працівників у відпустки за власною ініціативою роботодавець не може, оскільки це є порушенням трудового законодавства. Про це наголошують в управлінні праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації. За це передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Відповідальність – адміністративна – до 1700 грн (ст. 41 КпАП), кримінальна – визначена ст. 172 ККУ.
Така відпустка може бути надана працівнику на підставі написаної ним заяви враховуючи ст.84 КЗпПУ із змінами та ст. 26 Закону України «Про відпустки».
Якщо працівник бере відпустку без збереження заробітної плати під час карантину, в заяві слід зазначити «у зв’язку із запровадженням карантину», а також зробити посилання на постанову Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. № 211, за якою вводиться карантин.
Відпустку без збереження заробітної плати має подати роботодавцю як працівник, у якого є діти до 14 років, так і працівник, який не має дітей відповідного віку. Працівники, які мають дітей до 14 років, також надають копію свідоцтва про народження дитини.
Звертаємо увагу на те, що період карантину продовжено до 24 квітня. У цьому випадку така відпустка може бути продовжена та надаватися стільки разів, скільки буде провадитись такий режим.
0 Коментарі