Обговорено організацію діяльності новоутворених ОТГ та налагодження комунікації
17 січня в Івано-Франківську за участю представників профільних департаментів Івано-Франківської ОДА, РВ АМУ та експертів Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» відбувся семінар «Організація діяльності новоутворених ОТГ та налагодження комунікації».
«Маємо чотири нових ОТГ, у яких пройшли вибори, а загалом в умовах децентралізації розпочинають роботу 6 громад. Вам необхідно поспішати, адже інші ОТГ досить сильно пішли вперед. Один з важливих акцентів у вашій роботі – це комунікація. В нашій області є один з прикладів, коли відбувається прекрасна співпраця між ОДА, Івано-Франківським ЦРМС та іншими учасниками процесу децентралізації, які завжди готові допомогти і відповісти на усі запитання», – наголосив директор Івано-Франківського ЦРМС Руслан Панасюк під час відкриття семінару.
Він також нагадав представникам громад, які лише стартують у нових умовах роботи, що до 31 січня триває конкурс і можна подати заявку на отримання допомоги у створенні та модернізацію ЦНАП від Програми ULEAD з Європою.
У свою чергу експерт з питань децентралізації ІФ ЦРМС та виконавчий директор «Асоціації ОТГ Прикарпаття» Максим Чопей запросив новостворені ОТГ приєднуватись до громадської організації, за допомогою якої піднімаються проблемні питання в роботі громад та спільно виробляються пропозиції для їх вирішення.
У рамках семінару заступник директора департаменту фінансів облдержадміністрації Ганна Качур розповіла про порядок формування та виконання бюджетів ОТГ, а Лариса Зикова, представник департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектуриОДА, акцентувала увагу присутніх на державній фінансовій підтримці ОТГ.
Радник з питань регіонального розвитку Івано-Франківського ЦРМС Ігор Мельничук акцентував увагу на проектній роботі, додаткових джерелах наповнення місцевих бюджетів ОТГ, а також необхідності навчання фахівців, які писатимуть проекти у кожній громаді. За його словами, європейська практика свідчить, що досить істотна частина проектів у муніципалітетах Європи реалізовується за умови співфінансування грантів, МТД. Тому для цього у бюджеті громади необхідно передбачати кошти для співфінансування.
А досвідом роботи з новоствореними громадами поділився заступник голови Старобогородчанська об’єднана територіальна громада Юрій Іванишин.
0 Коментарі