Отруєння пестицидами
У світі щорічно реєструється від 500 тис. до 2 млн. випадків отруєння людей пестицидами, більшість яких припадає на сільських жителів,що є наслідком нераціонального сільськогосподарського виробництва. Безконтрольне їх застосування призводить до забруднення навколишнього середовища, що загрожує здоров'ю людини. Адже проникаючи в організм в невеликих кількостях, вони викликають порушення його життєдіяльності, яке в певних умовах може перейти в отруєння яке наступає в тому випадку, коли регуляторні властивостіорганізму не в стані своєчасно забезпечити вихід або руйнування отрути.
Отрути проникають в організм людини різними шляхами. Найбільш поширеним і найбільш небезпечним є поступлення пестицидів через дихальні шляхи в порошкоподібному, пароподібному або газоподібному стані. Через ШКТ отрути можуть проникати в організм людини в результаті порушення правил особистої гігієни: при внесенні пестицидів в рот, вдиханні пилу і парів. В невеликих кількостях отрути можуть поступати в організм з продуктами, забрудненими залишками пестицидів, що залишились після проведення обробок.
САМЕ ТОМУ при роботі з дрібнодисперсним пилом пестицидів або їх аерозолів обов’язково примінити респіратори, захисні окуляри, гумові рукавички. Необхідно спостереження за станом шкіри, видаленням залишків пестицидів з одягу. Рекомендується кожний день застосовувати душ і змінювати білизну. З метою профілактики ураження очей до початку роботи повіки змазують вазеліновим маслом.
Також в нашій країні діють спеціально розроблені “Санітарні правила по збереженню, транспортуванню і застосуванню отрутохімікатів в сільському господарстві”, які попереджають виконання таких вимог:
1. Проводити роботи з отрутохімікатами необхідно на віддалі не ближче 200 м від житлових приміщень, водойм, продовольчих складів.
2. Обробка рослин допускається лише при слабкому вітрі або повному безвітрі.
3. По можливості попереджати розлив чи розсипання на грунт отрухімікату.
4. Залишки отрутохімікатів необхідно поміщати в спеціальну тару і добре знезаразити.
5. При проведенні обробки сільськогосподарських культур необхідно враховувати термін попереднього збору врожаю.
6. Особи, що працюють в контакті з пестицидами, повинні пройти спеціальний попередній медичний огляд. До роботи з отрутохімікатами допускаються особи не молодші 18 років. Не дозволяється контакт з пестицидами вагітних і кормлячих жінок, а також осіб, що хворіють хронічними захворюваннями, як ендокринні порушення, органічні ураження центральної нервової системи, неврози, психічні захворювання, туберкульоз і інш.
7. Всі працюючі, що мають справу з отрутохімікатами, проходять інструктаж по техніці безпеки і ознайомлюються з першими симптомами отруєння, правилами надання першої допомоги потерпілому.
Т.в.о. завідувача відділу Г.Д. Катаман
0 Коментарі