Підбито підсумки роботи Карпатського Форуму регіонального розвитку
Протягом двох днів 31 травня по 1 червня в м. Яремче відбувався Карпатський Форум регіонального розвитку «Можливості розвитку гірських територій в умовах реформи децентралізації» з ініціативи Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування за підтримки облдержадміністрації, Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.
Бачення викликів та перспектив розвитку гірських територій України висловили представники Мінрегіону, Міністерства освіти і науки, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства інфраструктури, Міністерства аграрної політики, місцевого самоврядування та органів місцевої виконавчої влади, а також народні депутати України, які представляють гірські території. У роботі Форуму взяв участь Президент України Петро Порошенко та віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка. Свій досвід та досягнення громад в умовах реформи децентралізації презентували голови Печеніжинської та Білоберізької ОТГ Івано-Франківської області, Вільховецької ОТГ Закарпатської області, Селятинської ОТГ Чернівецької області та Славської ОТГ Львівської області.
«Карпатський Форум зібрав понад 200 учасників з Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької та Закарпатської областей, гостей з-за кордону, експертів. Резолюція Форуму, яка є результатом дводенної роботи, стане добрим доповненням до комплексної програми підтримки гірських територій, яку анонсував Президент України. Це документ, народжений не у кабінетах, а створений «знизу», виходячи з потреб гірських територій», – зазначив директор Івано-Франківського ЦРМС Руслан Панасюк, підсумовуючи дводенну роботу.
У Резолюції Карпатського Форуму регіонального розвитку, пропозиції, до якої мали змогу подати усі учасники, зазначається, що бажаним результатом є збереження та гармонійне використання унікального природного комплексу українських Карпат, а також при цьому надання змоги мешканцям гір бути головними суб‘єктами збереження, отримуючи нормальні умови проживання та гідні доходи.
З цією метою у Резолюції Учасники Форуму пропонують:
1) Ініціювати розроблення програми ЄС з фінансового забезпечення Карпатського макрорегіону.
2) Запровадити національну стратегію розвитку гірських територій.
3) Врахувати додаткове фінансування гірських територій у процедурах Державного Фонду регіонального розвитку (ДФРР) та інших державних програмах, націлених на регіональний розвиток Карпатського макрорегіону.
4) Запровадити фінансові інструменти, такі як цільові інфраструктурні облігації, по розвитку Карпатського макрорегіону.
5) Підтримати ініціативи по розширенню податкової бази для місцевого самоврядування гірських територій, а саме: внести зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України в частині рентної плати за спеціалізоване використання лісових ресурсів, та щодо податків на лісові землі, котрі гірським об’єднаним територіальним громадам дадуть змогу повноцінно використовувати наявний потенціал лісів.
6) Впровадити практику розвитку малого та середнього бізнесу, як основи економічної системи Карпатського макрорегіону, через доступний банківський капітал та інвестиційні пільги.
7) Політику субсидій замінити політикою підтримки інтегральних проектів розвитку гірських територій.
0 Коментарі