Посадовці ОДА взяли участь у презентації дорожньої карти з впровадження телемедицини у сільських амбулаторіях
Наприкінці минулого року за ініціативи Президента України Петра Порошенка був прийнятий Закон України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості». Реалізація цього закону дозволить забезпечити максимальну доступність медичного обслуговування, територіального наближення та сучасного матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я у сільській місцевості.
На цьому сьогодні під час селекторної наради щодо стану реалізації реформи первинної медичної допомоги у сільській місцевості наголосив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко. Участь нараді взяли заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Федорів та директори департаментів охорони здоров’я і будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури ОДА Микола Стовбан і Володимир Рачкевич.
Зазначалося, що нині надання якісних медичних послуг на селі залишається одним із найбільш проблемних питань в галузі охорони здоров’я. Крім того, в Україні смертність від серцево-судинних хвороб – на першому місці, залишаються високими показники захворювання українців на бронхіальну астму, щороку фіксується понад 19 тисяч нових випадків захворювання на цукровий діабет, 8 тисяч з них — діти.
Впровадження реформ у сільській медицині дозволить значно знизити ці показники. Зокрема великі сподівання урядовці і народні депутати покладають на реалізацію проекту надання телемедичних послуг в сільській місцевості. Власне технічне завдання для розробки програмного забезпечення з впровадження телемедицини в сільській місцевості й було презентовано сьогодні під час селекторної наради.
Мета проекту – надати доступ мешканцям сіл до кращих обласних спеціалістів, не змушуючи їхати до районної чи обласної лікарні. Послуги надаватимуться за чотирма нозологіями: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, бронхіальна астма та дерматологічні захворювання. Громадяни зможуть розповісти про свої симптоми сімейному лікарю або регіональному фахівцю, навіть не виходячи з дому.
Наразі у п’яти областях – Кіровоградській, Харківській, Вінницькій, Дніпропетровській та Полтавській – розпочнеться тестування телемедицини в сільських амбулаторіях
За словами Геннадія Зубка, реалізація проекту стала можливою завдяки підписанню Меморандуму про співпрацю з урядом Канади та Світовим Банком, яким визначені ключові цілі реалізації реформи первинної медичної допомоги у сільській місцевості і залучення міжнародної допомоги для розбудови інфраструктури, впровадження нової якості медичних послуг сімейними лікарями, у тому числі, телемедичних. До слова, подібні послуги успішно надаються в Канаді.
0 Коментарі