Повідомляємо Фонд соціального страхування про нещасний випадок своєчасно
Відповідно до п.5 ч.2 ст. 15 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» роботодавець зобов’язаний інформувати про кожний нещасний випадок або професійне захворювання на підприємстві.
Відповідно до п.5 ч.2 ст. 15 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» роботодавець зобов’язаний інформувати про кожний нещасний випадок або професійне захворювання на підприємстві.
Згідно Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1232 від 30.11.2011р. (далі – Порядок) роботодавець зобов’язаний повідомити Фонд про нещасний випадок протягом:
· однієї години – з використанням засобів зв'язку;
· доби – на паперовому носії.
У разі нещасного випадку: групового, із смертельним наслідком, з тяжкими наслідками, випадку смерті або зникнення працівника під час виконання трудових (посадових) обов'язків необхідно повідомити Фонд протягом:
· однієї години – з використанням засобів зв'язку;
· трьох годин – на паперовому носії.
Порядком передбачено форму повідомлення про нещасний випадок, яку наведено у додатку 2 до Порядку.
За несвоєчасне повідомлення (неповідомлення) про нещасний випадок на виробництві встановлено адміністративну відповідальність, згідно ст..165-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення за несвоєчасне інформування Фонду про нещасні випадки на виробництві та професійні захворювання, що сталися на підприємстві, встановлено адміністративну відповідальність – штраф від 8 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (нмдг; 136-255 грн.), а у разі повторного правопорушення протягом року – від 10 до 20 нмдг (170-340 грн.).
Якщо комісія з розслідування нещасного випадку дійшла висновку, що випадок пов'язаний з виробництвом, складається акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом за формою Н-1, випадок вважається страховим і відділення виконавчої дирекції Фонду відшкодовує витрати на лікування, згідно висновку МСЕК проводить страхові виплати та надає медико-соціальні послуги. У разі смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві виплачується одноразова допомога його сім’ї та одноразова допомога кожній особі, яка перебувала на його утриманні, а також на його дитину, яка народилася протягом не більш як десятимісячного строку після смерті потерпілого, поховання потерпілого теж здійснюється за рахунок Фонду.
Хоча всі компенсаційні виплати проводить Фонд соціального страхування мають місце непоодинокі випадки, коли нещасні випадки приховують, причини приховування є різні. Фонд звертається до роботодавців з проханням не приховувати нещасні випадки, бо життя та здоров’я ваших працівників є найважливішою цінністю.
Працівники відділення Фонду завжди готові до співпраці зі страхувальниками з питань охорони праці. Роботодавець і працівник можуть отримати потрібну інформацію. Просимо звертатись за телефонами: (03475) 2-92-65, 2-62-64 та безпосередньо до відділення, яке знаходиться за адресою: м.Надвірна, вул.Шевченка, 3г/1.
0 Коментарі