Прем’єр-міністр України: У держави є достатньо енергоресурсів для успішного проходження опалювального періоду
Про готовність підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства, об’єктів соціальної сфери та інфраструктури до осінньо-зимового періоду 2019/20 років і забезпечення його сталого проходження йшлося сьогодні на селекторній нараді під головуванням Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука.
У нараді взяли участь заступник голови облдержадміністрації Василь Івасик, а також керівники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, окремих структурних підрозділів ОДА, обласних управлінь, підприємств теплоенергетики.
Олексій Гончарук зазначив, що суттєвих проблем у проходженні опалювального сезону немає, за винятком окремих випадків у Львівській та Кіровоградській областях.
Своєю чергою, керівники відповідних міністерств та областей порушували питання, які виникають у зв’язку з введенням в дію нових законодавчих норм та потребують міжвідомчої координації. Зокрема, щодо донарахувань за минулі роки споживачам газу, які мають газові лічильники, введення в дію нових санітарних норм при водопостачанні, збільшення боргів за електроенергію через введення в державі ринку електроенергії, досягнення необхідного рівня розрахунків з НАК «Нафогаз України» тощо.
Прем’єр-міністр України наголосив, що на центральному рівні зроблено максимально все, щоби опалювальний сезон пройшов успішно. Найбільше проблем виникає з приватними компаніями, тому у держави повинен бути інструмент впливу і над цим зараз працюють.
«У держави є достатньо енергоресурсів для успішного проходження осінньо-зимового опалювального періоду. Субсидії для населення збережено та буде виплачено», – зазначив Олексій Гончарук. Водночас він наголосив на персональній відповідальності керівників областей та міських голів за стан справ на місцях та на необхідності їхньої максимально консолідованої роботи.
Довідково
На Прикарпатті опалювальний сезон розпочато в усіх населених пунктах. На енергогенеруючих підприємствах Бурштинській та Калуській ТЕЦ завершено ремонтні роботи. Станції забезпечені вугіллям та мазутом на понад 15 днів роботи.
У дорожньо-мостовому господарстві проведено заготівлю посипочного матеріалу, а також проведено технічне обслуговування снігоочисної та піскорозкидувальної техніки.
У Богородчанське підземне сховище газу закачано 98 відсотків об’єму газосховища.
Всіма підприємствами теплоенергетики укладено договори на постачання природного газу та отримано номінації, всі підприємства теплоенергетики, які уклали договори реструктуризації заборгованості виконують графіки погашення заборгованості.
В області відсутня заборгованість з виплати заробітної плати на підприємствах житлово-комунального господарства.
0 Коментарі