Про надання психологічної допомоги постраждалим під час надзвичайних та військовослужбовцям йшлося на нараді в ОВА
Заступниця голови обласної державної (військової) адміністрації Людмила Сірко провела робочу зустріч із психологами Головного управління ДСНС в області, Головного управління Національної поліції в області, 50-го полку імені полковника Семена Височана Національної гвардії України та Збройних сил України. У заході взяла участь координаторка Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як» Лариса Підвербецька.
Обговорювали питання реалізації проєкту «Алгоритм реагування у надзвичайних ситуаціях», а це – надання екстреної психологічної допомоги постраждалим під час надзвичайних ситуацій із залученням психологів ДСНС та Національної поліції України.
«Психологічний стан та психічне здоров’я українців під час військових дій потребує особливої уваги. Багато людей переживають виснаження, спустошення, тому відчувають тривогу й паніку, – зазначила Людмила Сірко. – Психологічна допомога психологів необхідна для військовослужбовців, постраждалих від бойових дій, надзвичайних ситуацій та загалом для усіх українців, – а це психологічні корисні поради, зокрема, як опанувати себе в критичних умовах, як допомогти близьким та підтримувати здоровий психічний стан в критичних умовах».
Під час наради йшлося й про поглиблення співпраці психологів ДСНС, поліції, Збройних сил України з координаторкою Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», у рамках провадження цієї програми, відпрацювання дієвого механізму спільної роботи з цивільним населенням, психологічними службами системи освіти, а також співпрацю з благодійними фондами, міжнародними організаціями, науковцями щодо ефективного надання психологічної допомоги постраждалим під час надзвичайних ситуацій та військовослужбовцям.
Зауважувалося, що важливо проводити необхідні навчальні заняття для психологів задля надання фахової психологічної допомоги.
Учасники наради розповіли й про роботу груп контролю бойового стресу у військових частинах ЗСУ, вивчення морально-психологічного стану військовослужбовців, налагодження комунікаційного процесу у військових частинах, а також питання соціального і правового захисту військовослужбовців, членів їхніх сімей тощо.
0 Коментарі